PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
264
70%

Nie
66
18%

Zaszkodziła
47
12%

Liczba głosów : 377

przez Ricah 17 maja 2016, 17:06
horr napisał(a):Z tego, co nieraz tu czytałem, gdy ponownie bierze się paro, lek rozkręca się dłużej i być może już nie tak silnie. A co z innymi SSRI - czy one także będą się dłużej rozkręcać, tylko dlatego, że w ubiegłym roku przez ok 7 miesięcy brałem paroksetynę?

Co do rozkrecania sie dluzej, to nie sadze, aby dluzej miala sie rozkrecac. Mechanizm dzialania SSRI jest mniej wiecej taki sam (jezeli chodzi o ich glowny MOA), a pewne zmiany juz zaszly, wiec moim zdaniem powinna nawet szybciej wystrzelic.

horr napisał(a):I jeszcze jedna kwestia, jak również padło tu wiele razy, paro jest jednym z najbardziej rozleniwiających SSRI. Przypomnijcie mi, który działał aktywizująco, Sertralina? Wenlafaksyna? I to samo pytanie: czy gdybym któryś z nich zastosował, musiałbym czekać na efekty dłużej niż zwykle?

Dopowiem, że chodzi mi głównie o leczenie depresji. Na lęki biorę obecnie klona (tylko proszę bez komentarzy, że klon to doraźnie, bo silny, bo uzależnia i nie jest rozwiązaniem. To mój świadomy wybór).

Sertralina jest najbardziej aktywizujacym SSRI. Nie, efekt dzialania sie 'kumuluje', jako, ze glowny mechanizm dzialania jest podobny, zatem nie trzeba znowu czekac 'od nowa'. Klonazepam w pewnym sensie moze odwracac dzialanie SSRI, zatem moze pomysl chociaz o innym benzo.
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

przez cytrynka84 17 maja 2016, 17:19
Fluoxetyna jest najbardziej aktywizującym SSRI.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 300mg
Mirtazapina 60mg
Baclofenum 100mg

przez Bagatelka 17 maja 2016, 19:59
Czytałem artykuły na necie, że paroksetyna zmienia osobowość redukując neurotyzm. Czy zmiany te są trwałe? Zauważyłem, że po kuracjach paroksetynowych, nie reaguję już neurotycznie w różnych sytuacjach, chyba, że mam doła. Ostatnią tabletkę paroksetyny wziąłem gdzieś na początku lutego.
Bagatelka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 17 maja 2016, 20:24
cytrynka84 napisał(a):Fluoxetyna jest najbardziej aktywizującym SSRI.

Sertralina.

przez cytrynka84 17 maja 2016, 20:34
Grabarz666, myślałam, że fluo ,no nic zwracam honor :)
Life is brutal!

Wenlafaxyna 300mg
Mirtazapina 60mg
Baclofenum 100mg

przez lew 17 maja 2016, 20:56
Miał ktoś po paro szczękościsk albo w nocy drętwiały mu ręce?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
lew

przez Zielona87 17 maja 2016, 21:07
lew napisał(a):Miał ktoś po paro szczękościsk albo w nocy drętwiały mu ręce?

Ja mam szczekoscisk, mega napięcie w szyi, czasami przygryzam sobie język jak się zdenerwuje i szybko mówię.
A ręce mi nie dretwieja ale napinaja mi się miesnie i wykrecaja mi się palce jak w spastycznym porazeniu.

przez lew 17 maja 2016, 21:35
Mi już zdarzyło się nawet tak, że w nocy zdrętwiały mi dwie ręce i nie miałem jak ich przełożyć w normalne pozycje żeby znowu napłynęła krew.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
lew

przez Zielona87 17 maja 2016, 21:44
lew napisał(a):Mi już zdarzyło się nawet tak, że w nocy zdrętwiały mi dwie ręce i nie miałem jak ich przełożyć w normalne pozycje żeby znowu napłynęła krew.

Myslisz ze to od paro? Moze mocniej spisz i ukladasz rece w jakos dziwnych pozycjach?

Zgadzam sie z Twoim podpisem;)

przez benzowiec84 18 maja 2016, 09:44
Grabarz666 napisał(a):
cytrynka84 napisał(a):Fluoxetyna jest najbardziej aktywizującym SSRI.

Sertralina.

nie ma aktywizujących SSRI . a sertalina , na niej leżałem 24/24 nie miałem siły nic na niej robić , pewnie przez to że omija noradrenalinę . mimo brania na noc , siły nie było na nic . najbardziej zmulający SSRI.

"Sertralina natomiast, z uwagi na tonizujący wpływ na układ współczulny przejawiający się m.in. osłabieniem aktywności neuronów noradrenergicznych, wskazana jest w leczeniu depresji u osób starszych i pacjentów z chorobami serca"

lek dla starych dziadków . najmniej zamulał mnie paro jak brałem go za 1 razem i to jest nr 1 . reszta SSRI do wyjebania.

a teraz proproctwo grabarz odpiszę :" paro to najbardziej zmaulający SSRI"

przez ernest00 18 maja 2016, 09:57
Czy branie parogenu 20mg przez miesiac +mirtazapina 30mg moze miec zly wplyw na nagle odstawienie lekow? Lekarz nie dal recept na leki tylko skierowanie do szpitala z przekonaniem ze sie zjawie ale niestety nie moge. A to juz 3 dni bez kolejnej dawki, narazie nic sie nie dzieje ale czego mozna sie spodziewac? Prosic o recepte i schodzic? Bo teraz to robie "cold turkey" z tymi lekami i nawet nie wiem co robic, bralem parogen pierwszy raz w zyciu przez miesiac, wybralem cale opakowanie, wszedlem na lek po 2 dniach brania polowek, zszedlem odrazu nie biorac nic. Jakies wskazowki?
"Kupić wielką sztabę złota, wykuć w niej kibel, zesrać się i spuścić wodę łzami zazdrośników"

przez Monster6 18 maja 2016, 10:10
benzowiec84 napisał(a):
"Sertralina natomiast, z uwagi na tonizujący wpływ na układ współczulny przejawiający się m.in. osłabieniem aktywności neuronów noradrenergicznych, wskazana jest w leczeniu depresji u osób starszych i pacjentów z chorobami serca"

lek dla starych dziadków . najmniej zamulał mnie paro jak brałem go za 1 razem i to jest nr 1 . reszta SSRI do wyjebania.

Lek dla wszystkich u których antydepresanty powodują mocne bicie serca co przyprawia o lęk,lek dla osób których nerwy przyprawiają o przyśpieszone bicie serca co się kończy lękiem,dla osób które się pocą na tle nerwowym,mają objawy związane z układem współczulnym.
Kiedy leki aktywizujące powodują przez dzialanie na noraadrenaline taką aktywację że mało co serce nie wyskoczy z piersi sertralina po dłiżsym czasie z uwagi na na tonizujący wpływ na układ współczulny przejawiający się m.in. osłabieniem aktywności neuronów noradrenergicznych działa wręcz odwrotnie.To nie jest lek dla starych dziadków bo nie był by tak często stosowany u dzieci i młodzieży z uwagi na bezpieczeństwo i dobrą tolerancję(mało skutków ubocznych) a przez to jest bezpieczny rownież dla osób starszych chorujących na serce.Pomimo że aktywizuję robi to w inny sposób niż leki pobudzające noradrenalinę i w konsekwencji układ współczulny.Więc jest to świetna alternatywa.Jeśli u kogoś lęk,nerwy,stres,zaburzenia,choroby psychiczne objawiają się m.in nadaktywnością układu współczulnego i związanych z tym objawów somatycznych sertralina jest na to świetna.Po za tym ma świetną skutecznośc i dobrą tolerancję w porównaniu do choćby tych ''mocno'' aktywizujących leków.Chociaż to ma też minusy bo układ wspólczulny odpowiada choćby za ejakulację(wytrysk),wydzielanie łez,zwiększenie dostawy glukozy do mięśni i mózgu przez rozkład glikogenu w wątrobie(co gdy ktoś uprawia kulturystykę nie jest dobre),skurcze macicy podczas orgazmu(u kobiet seks),rozkurcz mięśni gładkich naczyń mięśni szkieletowych szybsze zaopatrywani mięśni w tlen [kulturystyka].Ma to swoje plusy i również minusy.

przez lew 18 maja 2016, 11:29
Zielona87 napisał(a):Myslisz ze to od paro? Moze mocniej spisz i ukladasz rece w jakos dziwnych pozycjach?

Na pewno od paro bo jak kiedyś je brałem to też pamiętam miałem z tym problem. Ale może być tak jak piszesz, że czasami zapadam w jakiś mocniejszy sen i potem śpię z przyciśniętą ręką i tak się dzieje. Chociaż z tym snem to też mam różnie, czasami przesypiam całą noc a innym razem mam taki płytki sen, że budzę się po kilka razy.
F40.1
lew

przez neon 18 maja 2016, 14:45
wie ktoś może czy paro zaburza wchłanianie substancji odżywczych z jelit? i czy wpływa ogólnie na trawienie, w negatywny sposób?
bóg nam dokopie
I Mister Forum

Sortuj wg