PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
262
70%

Nie
66
18%

Zaszkodziła
47
13%

Liczba głosów : 375

przez Vengence 10 kwi 2016, 20:11
Zielona87 napisał(a):
feniksx napisał(a):
Morfeusz92 napisał(a):Wrażenie nacpania,nieustanna sennosc ,zalety paroksety. Jesli chodzi o emocjie ,to jedyne co bedziecie czuli to zapach swoich perfum .O libido zapomnijcie ,na paro sie seksu nie da uprawiac .Na poczatku bedziecie sie czus happy,bo faktycznie pewnosc siebie wzrosnie ,ale raczej na krotko,potem bedzie ahedonia ,i brak motywacji ^^

Wiekszych bzdur jeszcze nie widziałęm... pamietaj że leka na każdego działa inaczej ;-)...
Ja na parogenie mam najlepszy seks jaki mógł być ;P brak motywacji to zalezy do czego ;P... powiem tak nie zwalaj wszystko na leki :P
a może to po prostu Twoje zwykłe lenistwo ?? :P Wrażenie naćpania ?? chyba nie wiesz o czym mówisz....

Ja właśnie czuję przypływ motywacji, zrobiłam dzisiaj wszystko co miałam do zrobienia, rozmawiałam z obcymi ludźmi i nawet ruszyłam mgr.
Tylko jakaś taka rozdygotana jestem, ale nie nacpana. Oczy wyglądają normalnie;)
Koniecznie muszę spróbować tego tritico na sen, bo stilnox mnie wykonczy kiedyś :/
No to dobrze, że ci się poprawia, nikt nie twierdzi, że te leki w ogóle nie działają, po prostu po pewnym czasie ludzi dopadają skutki uboczne ciągłego sztucznego podwyższania serotoniny i może nie było by tak zle, ale obniża się transmisja dopaminergiczna, stąd apatia, zamulenie i brak chęci do życia.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tictac 10 kwi 2016, 20:20
Witam,
U mnie trochę lepiej w sumie minęło już około 5 tyg jak biorę paro i jest dobrze. Lek pomaga na lęki, uspokaja, człowiek nie chodzi taki spięty, mimo bólów brzucha i stresów udało mi się wysiedziec u fryzjera bez biegunki bez ataku paniki bez benzo. Wychodzę bardziej do ludzi, wszystkie skutki uboczne minęły, pozostało zmniejszone libido, ale ostatnio jest większe. Rano mi się ciężko zwlec z łóżka i czasem ciężko zasnąć. Z całego złego lek pomaga, szczególnie na ataki palniki, silne lęki, wiadome że coś daje i coś zabiera , ale mimo wszystko nie żałuję, że go wziąłem i dziękuję wszystkim tym którzy mnie przekonali żeby poczekać. Daleko mi do stanu z przed kilku lat, myślę ze lek pomógł mi w 30% , reszta to jest własna praca nad sobą , tak jak wiele osób piszę że się siedzi w domu to się lęków nie pokona, mi się wydaje ze w nerwicy można sobie tak wkręcić lęk, że człowiek w pewnym momencie musii brac benzo po wyjściu po schodach ( bylem na takim etapie) bo lęk przed atakiem serca jest tak silny.ważne jest też mieć kogoś bliskiego, zrobić coś co się lubi robić i uwierzcie lub nie , ale nawet błachy lęk jak się pokona to jest ogromna radość.

przez sebo001 10 kwi 2016, 20:41
benzowiec84 napisał(a):
sebo001 napisał(a):16 dni bralem 10mg od 17 dnia do dzisiaj czyli 19 dnia dawka zwiększona do 15mg. Proszę o wypowiedzi też inne osob.

zejć do 10mg , i dłużej pobierz 10 aż się organizm przyzwyczai , nie zwiększaj bo dopadnie odrealnienie , poczekaj na 10mg aż się zaklimatyzuję , odrealnienie się zwiększa ze wzrostem dawki

Brałem 10mg 16 dni i była dupa. Na wizycie pomimo tego, że bardzo podkreśliłem ten problem, kazała zwiększyć dawkę i dać sobie kilka dni na aklimatyzacje do nowej dawki i depakiny a jeśli będzie dalej dupa to zadzwonić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez feniksx 10 kwi 2016, 20:54
tictac napisał(a):Witam,
U mnie trochę lepiej w sumie minęło już około 5 tyg jak biorę paro i jest dobrze. Lek pomaga na lęki, uspokaja, człowiek nie chodzi taki spięty, mimo bólów brzucha i stresów udało mi się wysiedziec u fryzjera bez biegunki bez ataku paniki bez benzo. Wychodzę bardziej do ludzi, wszystkie skutki uboczne minęły, pozostało zmniejszone libido, ale ostatnio jest większe. Rano mi się ciężko zwlec z łóżka i czasem ciężko zasnąć. Z całego złego lek pomaga, szczególnie na ataki palniki, silne lęki, wiadome że coś daje i coś zabiera , ale mimo wszystko nie żałuję, że go wziąłem i dziękuję wszystkim tym którzy mnie przekonali żeby poczekać. Daleko mi do stanu z przed kilku lat, myślę ze lek pomógł mi w 30% , reszta to jest własna praca nad sobą , tak jak wiele osób piszę że się siedzi w domu to się lęków nie pokona, mi się wydaje ze w nerwicy można sobie tak wkręcić lęk, że człowiek w pewnym momencie musii brac benzo po wyjściu po schodach ( bylem na takim etapie) bo lęk przed atakiem serca jest tak silny.ważne jest też mieć kogoś bliskiego, zrobić coś co się lubi robić i uwierzcie lub nie , ale nawet błachy lęk jak się pokona to jest ogromna radość.

brawo tictac !! trzymam kciuki za dalsza kuracje !!!

przez Kalebx3 Gorliwy 10 kwi 2016, 21:07
sebo001 napisał(a):
16 dni bralem 10mg od 17 dnia do dzisiaj czyli 19 dnia dawka zwiększona do 15mg. Proszę o wypowiedzi też inne osob.

zejć do 10mg , i dłużej pobierz 10 aż się organizm przyzwyczai , nie zwiększaj bo dopadnie odrealnienie , poczekaj na 10mg aż się zaklimatyzuję , odrealnienie się zwiększa ze wzrostem dawki

- ja również bym zszedł z dawką do 10 mg .
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez Zielona87 10 kwi 2016, 22:09
Mam czasami takie momenty ze nie ogarniam gdzie jestem... patrzę w lustro i nie wierzę że to ja, jakbym się widziała pierwszy raz. Czuję się jakbym się nagle obudziła w środku dnia... w środku życia.

przez edytka1976 10 kwi 2016, 22:43
Tictac super wieści! !!! Myślę że twoje problemy z biegunką były również objawem nerwicy. Teraz będzie tylko lepiej. Ja miałam myśli że zemdleje albo zwymiotuje w sklepie np.ale nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło. To tylko nasze lęki. Będzie jeszcze lepiej więc głowa do góry :smile:

-- 10 kwi 2016, 22:45 --

Zielona87 napisał(a):Mam czasami takie momenty ze nie ogarniam gdzie jestem... patrzę w lustro i nie wierzę że to ja, jakbym się widziała pierwszy raz. Czuję się jakbym się nagle obudziła w środku dnia... w środku życia.

Normalna rzecz na początku brania leku. Jakieś pierwsze 4 tygodnie może być dziwnie ale potem nadejdzie błogi spokój.

przez slawas 10 kwi 2016, 22:55
Edytka1976
A ty jaka dawke bierzesz?czulas roznice miedzy 20a 30?

przez Zielona87 10 kwi 2016, 23:07
edytka1976 napisał(a):
-- 10 kwi 2016, 22:45 --

Zielona87 napisał(a):Mam czasami takie momenty ze nie ogarniam gdzie jestem... patrzę w lustro i nie wierzę że to ja, jakbym się widziała pierwszy raz. Czuję się jakbym się nagle obudziła w środku dnia... w środku życia.

Normalna rzecz na początku brania leku. Jakieś pierwsze 4 tygodnie może być dziwnie ale potem nadejdzie błogi spokój.

Jejku strasznie bym chciala wreszcie normalnie zyc i funkcjonowac.

Macie problemy z zaparciami po paro?

przez edytka1976 10 kwi 2016, 23:29
Zielona 87.możesz mieć i zaparcia i rozwolnienie i gazy.jednak wszystko jest do przeżycia :D
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez Vengence 10 kwi 2016, 23:31
edytka1976 napisał(a):Zielona 87.możesz mieć i zaparcia i rozwolnienie i gazy.jednak wszystko jest do przeżycia :D
Zaparcia są bo paroksetyna ma działanie antycholergiczne, polecam dulcobis w aptece, brałem jak brałem anafranil i było ok, a zaparcia po anafranku były tragiczne. :roll:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez edytka1976 10 kwi 2016, 23:33
Slawas.
Obecnie jestem na 20 mg.do lutego brałam 30mg.czułam każde podwyższenie dawki. Mi lekarz raz każe wchodzić raz schodzić 8)
Gdy redukuje dawkę to przez 2 tygodnie biorę lek na przemian.
Każde podwyższenie dawki wywołuje lekkie symptomy choroby. Po około 2 tygodniach już wszystko jest wgrane

przez slawas 11 kwi 2016, 12:05
W sobote diabel mnie pokusil i wypilem z zona butelke wina,poczulem sie fantastycznie i kupilem puszke piwa,za to wczoraj masakra,stany depresyjne,leki sie pojawily.mojo motto teraz brzmi,albo sie leczysz albo pijesz,i stanowczo wybieram to pierwsze.zegnaj alko baj baj.dzis na szczescie czuje sie dobrze

przez rulonnpk 11 kwi 2016, 13:00
Witam proszę o pomoc mam nerwice lekową z bezsennością i natrętnymi myślami od 5 tygodni biorę elicea obecnie 10mg wcześniej przez pierwszy tydzień 5mg na sen dostałem olanzapine w dawce 5mg ten escitlopram jak na razie bardzo średnio na mnie (głównie chodzi mi o problem z bezsennością) działa dzisiaj mam wizytę u lekarza i nie wiem czy nie zmienić paroksetyne . Escitlopram pomógł mi na lęki ale bezsenność i natrętne myśli nadal mnie męczą nie usnę bez olanzapiny do tego wybudzam się w nocy i mam jakieś piski i szumy w uszach później ciężko jest mi znowu zasnąć. Czy paro byłoby lepsze na nerwice i moją bezsenność proszę o pomoc ????????????????

Sortuj wg