PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
262
70%

Nie
65
17%

Zaszkodziła
47
13%

Liczba głosów : 374

przez feniksx 26 lut 2016, 13:32
za pierwszym razem na Parogenie czekałem 3 dni na efekt.... za drugim powrotem 2tygodnie..... 3 raz jak wrociłem do parogenu czekałem 2 miesiące na efekt działania..... oczywiście mówie o takim pierwszym etapie... bo tak naprawde dopiero po 6 tygodniach minimum można powiedziec czy lek sie rozkrecił czy nie....

skutki uboczne owszem straszne ale w koncu mijają... na poczatku z reguły nasilają objawy z którymi walczymy...
tez miałem akatyzje trwała 2tygodnie ale przetrwałem.... warto sie po męczyć..... zawsze możesz poprosić lekarza o jakieś benzo które na początku pomaga i zwalcza te objawy.... tylko z nim trzeba uważać....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez vica 26 lut 2016, 14:13
edytka1976 napisał(a):Uważam że warto przemeczyc się na skutkach ubocznych by znowu zacząć żyć. Paro to super lek.na działanie trzeba poczekać bo jest warto. Myślę że początkujący "bracze " nie powinniście za dużo czytać o tym leku bo tylko niepotrzebnie się wkręcacie.
Co do libido to normalne jest że jak się źle czujemy to ostatnią rzeczą o której się myśli to sex. Potem jednak wszystko wraca.

Ok, ale czy ktos miał takie skutki uboczne jak ja? po za tym trudno "nakręcić się" na wykrzywianie paszczy i drgawki..
Choruję na Zespół Sjogrena, więc nawet płaczu nie mogę wymusić. Nie raz chciałam popłakać, bo myśle, że to by mi ulżyło, a nie mogłam. A po Paro wyłam

przez Kot_ 26 lut 2016, 15:03
Psychopharm, i czujesz jakieś korzyści po tym kwasie foliowym ?
Kot_

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 Gorliwy 26 lut 2016, 16:05
Kot_,
kupuję bodajże Egisa Kwas fiolowy 15 mg . Dzielę na 5 części i tak wychodzi duża dawka 3mg .
Psychicznie GÓWNO TO DAJE ! , ale biorę , bo co mam nie brać .
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez monapayne 26 lut 2016, 16:47
Akatyzja na ssri to chyba jest to, ze masz przyspieszenie a mimo to świecie, które cię hamuje. Bo na pewno nie jest to taki horror jak na neuro... Jeez, wszystko mi się przypomina. Mój pierwszy raz z ssri. Ale ja byłam wtedy nakręcona. Aż mnie do szpitala wzięli, bo odstawilam ten lek. Chcieli mi depakine dawać, ale odmowilam i brałam tylko witaminy be. Złapałam taka schize, ze nawet witaminy be wypluwalam przez balkon... Naprawdę to była zbyt mocna zabawa. Właściwie to jest coś uzalezniajacego w tym uczuciu. Taka obojętność na maksa na wszystko. A do tego brak znudzenia.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Kot_ 26 lut 2016, 17:15
Kalebx3, ale l-metylofolian czy zwykły kwas foliowy? Bo to ponoć zasadnicza różnica.
Kot_

przez vica 26 lut 2016, 18:00

przez JERZY62 26 lut 2016, 18:15
Don Corleone, odstawiasz paro czy nie jak to u Ciebie jest, jestem bardzo ciekaw bo może chciałbym na paro wejść, na małą dawkę 10mg. Trochę się boję paro.
®

przez Psychopharm 26 lut 2016, 20:43
Kot_ szczerze to jeszcze nie próbowałem, mam zapas w sumie 15 mg na miesiąc, ale wkrótce będę testować. Wcześniej dla próby wziąłem parę tabsów i powiem Ci że czuć to, na pewno nie jest to placebo. Kwas foliowy można sobie darować, tylko folian działa i to musi być duża dawka - najlepiej 15 mg.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez werwaok 26 lut 2016, 22:03
Czy ktoś tutaj przeskoczył z sertraliny na paroksetynę? Chodzi mi o "przymulenie" po długotrwałym stosowaniu dużych dawek sertry (200mg/d.), czy może przejście na paro by pomogło. Co sądzicie?

przez Psychopharm 27 lut 2016, 10:06
Hmm, jeśli sertra Cię muliła to jest małe prawdopodobieństwo, że paro będzie działać inaczej.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Kot_ 27 lut 2016, 19:05
Psychopharm, 15mg ? To ten folian który podlinkowałeś, wystarczyłby na 8 dni :) Bo jeśli dobrze rozumiem tam jest w tabsie 1000mcg. Droga zabawa, ale wezmę sobie opakowanie na spróbe bo czytałam pozytywne opinie na ten temat.
Kot_

przez Psychopharm 27 lut 2016, 20:48
Niestety, najskuteczniejszy jest wg. badań folian 15 mg - w USA sprzedają coś takiego o nazwie deplin:
http://www.deplin.com/

No starczy na 8 dni dlatego zamówiłem 4 opakowania, fakt, że drogo.

Ale jeśli ktoś dobrze odczytał kampanię promocyjną z Napoleonem to od 8 marca wejdzie do Polski Amazon i wtedy powinny być takie suplementy tańsze (o ile znajdą się w ofercie tak jak to jest w innych krajach).

przez Don Corleone 27 lut 2016, 22:02
Jerzy , witam Cie i pozdrawiam serdecznie ;)
Ja juz z paro chyba nigdy nie zejde ;) Udalo mi sie zejsc z 30mg na 15mg. Bardzo dobrze sie czulem i powoli wracalem do mojego hobby jakim jest tworzenie muzyki.
Lecz wystarczylo kilka hipochondrycznych mysli, zaczalem sobie wkrecac jak zwylke smiertelne choroby ;) i nastapila szybka ucieczka do 30mg. Wiem, ze moglem zobaczyc jak bede sie czul np. na 20mg, ale wiem ze 30mg to jest dawka, po ktorej moje upierdliwe mysli sa blokowane. Poczekam az sie w pelni ustabilizuje i podejme kolejna probe zejscia, tym razem jeszcze wolniej.
Czego sie boisz najbardziej, ze nie bedziesz mogl paro odstawic ??

Pozdrawiam ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2017 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

Sortuj wg