WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
5
25%

Nie
9
45%

Zaszkodziła
6
30%

Liczba głosów : 20

przez Zbychu 1977 30 cze 2014, 11:30
UWA 101 jest SDRI.
Zbychu 1977

przez Chada 30 cze 2014, 13:20
Według mojego rozumowania bo nie jestem ekspertem w działaniu i pełnieniu roli w organiźmie wszystkich receptorów.Nigdy nie będzie większego przełomu bo gdyby wyprodukowali lek który będzie działał na wszystkie substancje i w miarę dobrze wyrównywał poziomy neuroprzekaźników jak:dopamina,noraadreanalina i serotonina.I miał mało skutków ubocznych.To tak naprawdę to będzie jedynie chemiczne ich pobudzenie i po przestaniu i osłabieniu działania leku znów będą różnicę w przekazywaniu sygnałów nerwowych z jednego neuronu do drugiego.Co będzie powodowało do nawrotu objawów choroby.Dopóki nie znajdzie się przyczyn rozregulowania i przekazywania substancji chemicznych w mózgu.Nawet potencjalne znalezienie jednej z przyczyn powstawania depresji w psychoterapii nie spowoduję równowagi chemicznej i niedoboru amin biogennych.Bo jak wiadomo przyczyny np.depresji są bardzo zróżnicowane i złożone i nie tyczą się jednego aspektu dlatego co chwilę powstają nowe hipotezy z różnych sfer:jak model psychologiczny,biologiczny,środowiskowy,sytuacje życiowe.Żeby wyrównać poziomy substancji i przekaźnictwa ich w synapsach potrzeba by było leku który będzie automatycznie wyrównywał ich niedobór do poziomu właściwego bo każdy mózg jest inny i każdy ma większe lub mniejsze rozregulowania poszczególnych substancji w neuroprzekaźnikach.Do tego potrzebne były by badania a nie można zbadać czegoś czego nie widać i tych obszarów mózgu w których jest masa małych komórek i nie ma możliwości ich zbadania i tutaj się koło zamyka.A nowe leki będą się różnić małymi zmianami i różnymi dostępami do tego by wyregulować te obszary które są ponoć jednymi z objawów choroby i nigdy się nie pozna co ktoś ma w głowie i jak u ludzi to naprawdę wygląda.Tak ja to widzę jednak pewnie naplotłem trochę bzdetów bo ciężko mi w depresji myśleć nowatorsko i w pełni poprawnie.

Lamotrygina 150mg

przez miko84 30 cze 2014, 13:35
Przeczą temu osoby które mają pełną i długotrwałą remisję po lekach przeciwdepresyjnych (a uwierz jest trochę takich osób, forum to zazwyczaj te osoby które mają "problem").
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Chada 30 cze 2014, 13:55
miko84 napisał(a):Przeczą temu osoby które mają pełną i długotrwałą remisję po lekach przeciwdepresyjnych (a uwierz jest trochę takich osób, forum to zazwyczaj te osoby które mają "problem").

Kumam bo jak miałem reemisje to ponad rok nie czytałem o chorobach o lekach nie wchodziłem na fora o tej tematyce.Te osoby musiały chyba poprzestawiać sobie w głowie wiele aspektów odmienić swoje życie znaleźć takie szczęście że nie wpadają w depresję i u niech serotonina utrzymują się nawet po zaprzestaniu brania pigułek na stałym poziomie.Chociaż wątpię żeby nie miały po farmakologii żadnych pozostałości jeśli chodzi o objawy choroby.Lecz dużo potrzeba czasu i wysiłku żeby z tego wyjść a tak mało żeby znów w to zapaść nawet bardzo szybko..Ja nawet nie wiem od czego zacząć zmieniać swoje życie bo jest tego tak dużo że chyba wszystko musiał bym pozmieniać i odwrócić życie do góry nogami :time: .Chyba czas na terapię.Oby i nas spotkało to szczęście długotrwałej reemisji z lekami a jeszcze lepiej później bez nich :105:

Lamotrygina 150mg

przez miko84 07 lip 2014, 13:33
Od dziś zaczynam brać wortioksetynę w dawce 10 mg. Jak będą jakieś efekty to dam znać.
miko84

przez Zbychu 1977 07 lip 2014, 13:50
A ten lek co brałes ostatnio nie wypalił?
Zbychu 1977

przez miko84 07 lip 2014, 13:51
Nie, źle się czułem, zbyt duża zmuła i osłabienie. Brałem go 5 tygodni i nie dam rady dłużej. Działania przeciwdepresyjnego nie było.
miko84

przez Zbychu 1977 07 lip 2014, 13:53
Powodzenia z wortioksetyną.
Zbychu 1977

przez miko84 07 lip 2014, 13:57
Jeśli nie wypali to zmienię na SSRI+abilify.
miko84

przez Popiół 07 lip 2014, 20:37
Zbychu 1977, próbowałeś mniejszych dawek abilify, czy od początku bierzesz 15mg ? Odczuwasz jakieś ciekawe działanie tego leku ? porównując np. do działania ssri branych solo.
Popiół

przez lunatic 07 lip 2014, 20:40
miko84,
tianeptyne nie działała?

przez Lord Cappuccino 07 lip 2014, 20:41
Ale miko to ostatnio chyba nie brał tianeptyny tylko cyproheptadynę.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 07 lip 2014, 20:42
sam mi mówił ze brał jakies kilka tygodni temu

-- 07 lip 2014, 19:42 --

heh widze ze nie tylko ja co chwile zmieniam leki

przez Zbychu 1977 07 lip 2014, 20:43
Popiół napisał(a):Zbychu 1977, próbowałeś mniejszych dawek abilify, czy od początku bierzesz 15mg ? Odczuwasz jakieś ciekawe działanie tego leku ? porównując np. do działania ssri branych solo.

Brałem dawki 7,5mg oraz 3,75 mg-miałem na tych dawkach akatyzje a o dziwo na dawce 15 mg nie mam tych skutków.
Zbychu 1977

Sortuj wg