SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
206
59%

Nie
85
24%

Zaszkodziła
57
16%

Liczba głosów : 348

przez lunatic 17 lut 2014, 09:43
marimorena napisał(a):mój lekarz twierdzi że dawka terapeutyczna zaczyna się dopiero od 50, więc na 25 nie ma co za długo siedzieć bo oprócz ubocznych nic nie da

tak jest w rzeczywistości, niektórzy zalecają zaczynać od razu od 50 zeby niepotrzebnie nie było dwa razy skutków ubocznych

przez lew 17 lut 2014, 16:59
Ja mam takie pytanie dla obeznanych w temacie. Czy to prawda, że w większych dawkach sertralina jest większym inhibitorem wychwyty zwrotnego dopaminy niż Wellbutrin?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
lew

przez miko84 17 lut 2014, 17:07
Eee, nie bardzo. Poza tym noradrenalina też działa dopaminowo (np w korze czołowej). Dopamina z sertraliny jest "zalana" serotoniną... a w bupropionie jest czyściutka, podlana noradrenalinowym sosem :pirate:
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Steviear 17 lut 2014, 19:45
lunatic, Może masz rację. Jednak nadal żyję i trzymam się jakoś. Już kończę leki, zastanawiając się czy w ogóle warto je brać.
Jednak lekarzy się nie wybiera (pomijając prywatnie) Nawet bym nie chciała wszystkiego opowiadać nowej osobie- za dużo tego.. A moje opowieści mogłyby być mało wiarygodne, bo pamiętam niewiele a bardziej skupiam się na uczuciach( wywiad z lekarzem w trakcie jakiegoś okresu,kiedy potrzebowałam lekarza- wydaje mi się, że jest bardziej prawdziwy.
Poza tym nie mam pewności, czy inna osoba- gdyby zaczęła się mieszać w moje leczenie za bardzo- zmuszać mnie do czegoś tzn, to pewnie bym zadziałała buntem i nici z takiego- leczenia. :?
Steviear

przez lunatic 17 lut 2014, 21:53
Steviear,
jeżeli już masz stałego lekarza to inna sprawa, mi bardziej chodziło o stytuacje gdy idzie sie do nowego lekarza a ten sie pyta co dac, miałem juz taką sytuacje i to nie raz, to działa potem na podświadomość, ze tak jakby sama sobie lek wybralaś i może nie działać, natomiast jeżeli widzisz pewność i zdecydowanie lekarza w tym co robi to inaczej podchodzisz do leczenia tym co Ci zapisze

przez Steviear 17 lut 2014, 22:22
lunatic, A wtedy to tak. W sumie nie zauważyłam tej różnicy.
Może nie widzę pewności ani zdecydowania ale wiem,że krzywdy nie chce mi zrobić i mnie to wystarczy.
Steviear

przez violet_hair_ 17 lut 2014, 23:09
Psychotropka`89, dzięki za pocieszenie :) na jakim etapie jesteś teraz? u mnie 3 dzień i z rana szczególnie gorzej się czuję, dziś słabość ogólna, brak skupienia i chwilowe uciekanie świadomości, no i momenty dezorientacji i poczucie nierzeczywistości, muszę się pilnować żeby nie wpadać w panikę bo też ze mnie panikara, poza tym na razie się nie wysypiam...

kurczę trochę czuję się niepewnie przed "wskoczeniem" na większą dawkę, dwa razy uboki? :/
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 17 lut 2014, 23:10
violet_hair_,
przy zwiększaniu dawki mniejsze niz przy wchodzeniu w lek

przez violet_hair_ 17 lut 2014, 23:13
lunatic, uff to mnie pocieszyłeś :)
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 17 lut 2014, 23:20
to jest logiczne, przy zwiekszaniu dawki jest mniejszy skok zmiany poziomu serotoniny niz przy zaczynaniu leku

przez violet_hair_ 17 lut 2014, 23:23
masz rację :)
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 17 lut 2014, 23:48
violet_hair_,
to moje porownanie do escitalopramu było zbyt pochopne, niepotrzebnie to pisałem ze jest gorszy

-- 17 lut 2014, 22:50 --

jedna osoba mi na to zwróciła uwagę i miała akurat racje w tym przypadku

przez Psychotropka`89 18 lut 2014, 09:56
violet_hair_, ja biorę sertrę od października jakoś. Czułam się na prawdę źle 5-6 dni. Później było coraz lepiej. Po 2 tygodniach w ogóle nie miałam skutków ubocznych. To jest do przeżycia. Wierzę, że dasz radę, bo tak jak mówię, skoro ja dałam radę, to Ty tym bardziej. :lol: Pomyśl sobie, że to jeszcze tylko pare dni, tyle już wytrzymałaś... szkoda marnować tego czasu, który już za Tobą, prawda? ;)
Psychotropka`89

przez violet_hair_ 18 lut 2014, 12:05
Psychotropka`89, jasne, nie zamierzam rezygnować, na razie daję radę, więc dlaczego miałabym przestać :) I jak teraz się czujesz? Jakie masz rokowania?
violet_hair_*4w5*INFJ*

Sortuj wg