SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
206
59%

Nie
85
24%

Zaszkodziła
57
16%

Liczba głosów : 348

przez Ewgf 27 sty 2016, 18:21
Grabarz666, nie, ja stosuje kwasniewskiego w wersji paleo z bardziej rozsadnymi poziomami tłuszczu.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Grabarz666 27 sty 2016, 21:46
Pełna remisja

Wenlafaksyna 18.75 mg
Mirtazapina 22.5 mg
Pregabalina 150 mg

Żeń-szeń właściwy + amerykański (wyciąg) 550 mg
Kwas α-liponowy 500 mg
Cytrulina 5 g
Kreatyna 5 g
Trening siłowy

http://naukowy.eu/

przez Ewgf 28 sty 2016, 22:57
Ciężko się to czyta, ale wychodzi na to że sertralina też MOŻE wywoływać hiperprolaktynemię, ale jednak w tym badaniu wypada dobrze bo najsłabiej podnosiła. Ja jutro ciulam po jakiś dostinex albo bromergon do lekarza.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DOROTA777 30 sty 2016, 00:45
Klabax i Zoloft niezbyt dobre połączenie a może tylko Klabax jest taki?Dziś jestem po wizycie na sorze.Wymioty na maxa i temp nie do zbicia.Po kroplówce zeszło na 37 i polprazol wychamował wymioty.Koniec przygody z tym antybiotykiem.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez szrama 30 sty 2016, 00:57
Czy ktoś bierze lub brał asertin i czy w związku z tym budził się ze snu codziennie o określonej, zawsze prawie takiej samej, przedwczesnej porze nie mogąc przy tym zasnąć ponownie w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut? Czy równocześnie z tym miał ktoś paranoiczny lęk zawsze w momencie wybudzenia ze snu? Czy potem to zanikało mimo zażywania leku?

przez Ana_88 03 lut 2016, 21:01
Zoloft to byl moj pierwszy lek,
bralam go na depresje mniej wiecej kiedy mialam 17 lat.
Po około dwoch tygodniach brania zaczal mnie w nocy atakowac potezny refluks i musialam odstawic.
Mial po tym ktos takie problemy?

przez dr. Psycho Trepens 04 lut 2016, 00:45
Ana_88 napisał(a):Zoloft to byl moj pierwszy lek,
bralam go na depresje mniej wiecej kiedy mialam 17 lat.
Po około dwoch tygodniach brania zaczal mnie w nocy atakowac potezny refluks i musialam odstawic.
Mial po tym ktos takie problemy?

miałem, u mnie też był to ból w nadbrzuszu, sraczka itd, ogólnie problemy z żołądkiem,
sertralina niestety taka jest.

Paroksetyna - 80mg
Chlorprotiksen - 50mg
Alprazolam - 0,25mg
--------------------

przez szy123 04 lut 2016, 12:17
Witam was. Biorę setaloft 50 juz 19 dzień i szczerze to nie czuje żadnych zmian. Myślicie, że jeszcze odpali ? Moim zdaniem powinien już działać chociaż w jakimś minimalnym stopniu.

przez Vengence 04 lut 2016, 12:51
szy123 napisał(a):Witam was. Biorę setaloft 50 juz 19 dzień i szczerze to nie czuje żadnych zmian. Myślicie, że jeszcze odpali ? Moim zdaniem powinien już działać chociaż w jakimś minimalnym stopniu.
19 dni to tyle co nic miesiąc minimum jak nie dwa miesiące, poza tym dawka jak dla niemowlaka. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Narnia 05 lut 2016, 02:26
szrama napisał(a):Czy ktoś bierze lub brał asertin i czy w związku z tym budził się ze snu codziennie o określonej, zawsze prawie takiej samej, przedwczesnej porze nie mogąc przy tym zasnąć ponownie w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut? Czy równocześnie z tym miał ktoś paranoiczny lęk zawsze w momencie wybudzenia ze snu? Czy potem to zanikało mimo zażywania leku?

Hej :)ja jestem po krotkim braniu leku, ale na poczatku tez tak mialam. Nawet nie musialam spac i byłam wypoczeta.Bardzo pobudzona. Lek odczuwalam przez tydzien. W sumie pierwszy tydzien bylam nie do zycia. Bardzo nerwowa sama siebie sie balam.Ale pozniej jal reka odjal zaczelo wszystko opadac. Przestalo Cie duzo rzeczy interesowac tych przez ktore jestes nerwowy albo cierpisz. Moze tp glupie ale jeszcze niedawno tutaj panikowalam a dzis jestem spokojna i to co sie przyczynilo kompletnie mnie nie interesuje. Ale fakt jak sie budzilam nie moglam juz zsdnac. Ale musisz przyzeyczaic organizm. Ja znoe pojde po Asertin bo do konca sie nie wyleczylam i boje sie ze mi moze wrócić ale gdyby nie ten lek sama nie wiem co by ze mna bylo. Pozdrwiam

przez Grabarz666 05 lut 2016, 12:01
Narnia napisał(a):Hej :)ja jestem po krotkim braniu leku, ale na poczatku tez tak mialam. Nawet nie musialam spac i byłam wypoczeta.Bardzo pobudzona.

Sertralina spośród wszystkich SSRI działa najbardziej aktywizująco, ponieważ jest dość silnym inhibitorem DAT (Ki = 25 nM), oraz antagonistą receptorów sigma-1 (Ki = 57 nM), stąd aktywizacja.

przez julusia 05 lut 2016, 13:34
Co do prolaktyny, to kiedyś - nie biorąc sertraliny, miałam mega hiperprolaktynemię, brałam Dostinex.
Potem biorąc sertralinę i nie biorąc już Dostinexu, nie miałam hiperprolaktynemii.
Wenlafaksyna 187.5 mg
Olanzapina 10 mg
Risperidon 2mg
doraźnie: Chlorprothixen
Oddział dzienny od 13.10

przez Grabarz666 05 lut 2016, 13:57
julusia napisał(a):Co do prolaktyny, to kiedyś - nie biorąc sertraliny, miałam mega hiperprolaktynemię, brałam Dostinex.
Potem biorąc sertralinę i nie biorąc już Dostinexu, nie miałam hiperprolaktynemii.

Nie oznacza to, że sertralina nie spowoduje u innej osoby wzrostu stężenia prolaktyny we krwi. Może to właśnie kabergolina spowodowała uregulowanie prolaktyny.
Ogólnie sertralina jako SRI i DRI powoduje wzrost stężenia prolaktyny (bardziej niż escytalopram, fluwoksamina i fluoksetyna przynajmniej wg części publikacji).

przez Psychopharm 05 lut 2016, 16:32
Przez jej DRI właśnie tłumiony jest wzrost prolaktyny z SRI.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Sortuj wg