SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
206
59%

Nie
85
24%

Zaszkodziła
57
16%

Liczba głosów : 348

przez abstrakcyjna 09 lis 2015, 13:25
deny39, priv
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez szaraczek 09 lis 2015, 16:52
Niecierpliwy30 napisał(a):Ponad 3 tyg. na sertralinie. Remisji brak. Na noc biore 50mg valdoxanu. Bralem tez ketrel ale odstawilem bo wspomagam się klonem w ciągu dnia i dzieki niemu dobrze mi sie spi. Klonazepam nie sprawia ze jestem super happy ale zabiera troche tego bolu psychicznego depresyjnego.
Czy klonazepam moze oslabic dzialanie sertraliny? Biore 100mg sertraliny.... a klona 2x0,5mg...

Dopiero ponad 3 tygodnie. To jest tyle co nic na tych lekach. U mnie pierwsze pożądane efekty zaczęły się pojawiać właśnie w 4 tygodniu leczenia. Natomiast lek rozkręca się tygodniami, nawet miesiącami. Więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 150 mg
Pregabalina 300 mg
Rysperydon 0,5 mg

przez abstrakcyjna 09 lis 2015, 17:12
Ja już prawie 4 tygodnie biorę ten lek. Efektów brak. Za niecałe 3 tygodnie wizyta u psychiatry. Myślę, że mi podniesie dawkę. Ale jestem cierpliwa co do tych leków.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 09 lis 2015, 17:26
abstrakcyjna, Jeśli sertralina uważana jest za najszybciej rozkręcający się SSRI to aż nie chcę myśleć ile czasu rozkręcają się pozostałe, np. taka fluoksetyna ;) Co prawda w ulotce sertraliny jest napisane, że lek zazwyczaj zaczyna działać po 2-3 tygodniach, ale pisząc 2-3 tygodnie mieli chyba na myśli osoby z depresją o lekkim nasileniu. Nie wiem. Z tego co tutaj czytam to większość ludzi po tym czasie nie odczuwa jeszcze żadnej poprawy. U mnie po tym czasie to wszystkie objawy choroby miały znacznie większe nasilenie. Może to moja depresja była taka głęboka, że dopiero po kilku miesiącach bardzo się poprawiło w tej kwestii. Natomiast na nerwicę, lęki - sertralina podziałała dużo wcześniej. Teraz jest już prawdopodobnie w pełni rozkręcona i mój stan jest stabilny. Nie odczuwam praktycznie żadnych objawów nerwicy i depresji.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 150 mg
Pregabalina 300 mg
Rysperydon 0,5 mg

przez Lord Cappuccino 09 lis 2015, 17:30
abstrakcyjna, Jeśli sertralina uważana jest za najszybciej rozkręcający się SSRI to aż nie chcę myśleć ile czasu rozkręcają się pozostałe, np. taka fluoksetyna

Powiem Ci, wg. piśmiennictwa około 30-60 dni. ;) Teraz możesz tym straszyć dzieci w Halloween. :mrgreen:
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

przez abstrakcyjna 09 lis 2015, 18:09
szaraczek, No moja psychiatra mówiła, że ten lek powinien szybko zacząć działać- właśnie po 2/3 tygodniach. Dlatego myślę, że będzie chciała mi podnieść dawkę, chyba że jakimś cudem ten lek przez najbliższe dwa tygodnie zacznie działać.

przez deny39 09 lis 2015, 18:37
fajnie było by żeby te leki działały od razu a nie trzeba czekać to 2,3,4 albo 8 tygodni jakas masakra.Jestem ciekawy czy kiedyś wymyślą taki lek że jak sie łyknie człowiek obudzi się następnego dnia zdrów jak ryb.A tak człowiek jest w kropce bo raz że martwi sie o uboczki i czeka czy lek zadziała czy nie a jak zadziała to za ile, ale może kiedys się spełnią :great: marzenia

przez Vengence 09 lis 2015, 18:49
deny39 napisał(a):fajnie było by żeby te leki działały od razu a nie trzeba czekać to 2,3,4 albo 8 tygodni jakas masakra.Jestem ciekawy czy kiedyś wymyślą taki lek że jak sie łyknie człowiek obudzi się następnego dnia zdrów jak ryb.A tak człowiek jest w kropce bo raz że martwi sie o uboczki i czeka czy lek zadziała czy nie a jak zadziała to za ile, ale może kiedys się spełnią :great: marzenia

Wymyślą, już jest kilka takich substancji, gdzie działanie jest po 24 godzinach, a nawet szybciej.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez deny39 09 lis 2015, 19:33
to jak jest to czemu nasi lekarze tego nie przepisują.No chyba że są ale nie zle uzależniają co?

przez Ashton 09 lis 2015, 20:05
Vengence napisał(a):Wymyślą, już jest kilka takich substancji, gdzie działanie jest po 24 godzinach, a nawet szybciej.

Jakie? Chyba benzodiazepiny, ale przecież nie o to chodzi.

przez bączuś 09 lis 2015, 20:44
Na sertralinie Krka pisze ze moze ona zacząć działać juz w 10 dniu kuracji.Na natręctwa i obsesje średnio SSRI zaczynają działać po ok 12 tyg.
bączuś

przez deny39 09 lis 2015, 20:48
jeszcze nie słyszałem żeby sertralinie zadziałała w ciągu 10 dni na kogoś.Obiło mi się o uszy że pierwsze dobre skutki można zobaczyć po 14 dniach.

przez Niecierpliwy30 10 lis 2015, 00:12
Psychopharm. Bardzo powaznie biore twoja wypowiedz. Uzasadnij dlaczego powinienem zucic waldka i klona. Wezne dzisiaj tylko 25mg valdka..... na noc a jutro klona tylko 0,5mg....

przez Psychopharm 10 lis 2015, 09:59
Niecierpliwy bo uważam, że benzo kolidują z działaniem SSRI. A waldek to szit który totalnie nic nie daje, więc szkoda wątroby i kasy. Bierz sertre solo, winduj dawkę a powinno być dobrze.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Sortuj wg