SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
206
59%

Nie
85
24%

Zaszkodziła
57
16%

Liczba głosów : 348

przez benzowiec84 18 sty 2015, 22:29
SmutnaTęcza napisał(a):Od niemal 3,5 tygodnia biorę Sertagen, ale efektów brak... tak jak bym nic nie brała. :( Ile jeszcze mam czekać? Przecież powinien zacząć działać po 2 tygodniach. Może powinnam odstawić?

Możesz poczekać do 5 tygodnia jak nie będzie efektów to odstaw , bo zmarnujesz 9 tygodni tak jak ja na czekanie.
sertalina się najszybciej wkręca.

-- 18 sty 2015, 21:30 --

SmutnaTęcza, ale nic nie czujesz nawet skutków ubocznych ??? nie jesteś senna,przymulona??

ja biore fluoksetyne i czuję jak mi w głowie prądy chodzą :)
po sertalinie za to byłem żywym trupem :)

przez Jasmina88 18 sty 2015, 22:32
SmutnaTęcza napisał(a):Od niemal 3,5 tygodnia biorę Sertagen, ale efektów brak... tak jak bym nic nie brała. :( Ile jeszcze mam czekać? Przecież powinien zacząć działać po 2 tygodniach. Może powinnam odstawić?

Setralina stabilizuje się w organiźmie około 2 tygodnie i dopiero jak się ustabilizuje - to zaczyna działać i to może potrwać nawet 3 miesiące. To nie jest tak, że po dwóch tygodniach już jest wszystko super ok - to proces - te leki nie działają jak aspiryna - one potrzebują czasu.
stukot w mojej głowie

przez SmutnaTęcza 18 sty 2015, 22:35
Jasmina88, ale ja w ogóle nic nie czuję - nawet żadnych skutków ubocznych, tak jak bym wcale nic nie brała.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coccinella 18 sty 2015, 22:37
SmutnaTęcza napisał(a):Jasmina88, ale ja w ogóle nic nie czuję - nawet żadnych skutków ubocznych, tak jak bym wcale nic nie brała.

ja tak samo. Biorę obecnie 200mg
Nie chce mi się.

przez benzowiec84 18 sty 2015, 22:40
coccinella napisał(a):
SmutnaTęcza napisał(a):Jasmina88, ale ja w ogóle nic nie czuję - nawet żadnych skutków ubocznych, tak jak bym wcale nic nie brała.

ja tak samo. Biorę obecnie 200mg

kurcze , kobitki nic nie czują i takie dawki biorą a ja zawsze czuję że coś we łbie się dzieje:) przy sercie mnie zmulało i nic nie pomogło , ale czułem mega zmulenie i senność

przez vifi 18 sty 2015, 22:41
SmutnaTęcza, a ile bierzesz? Ja poczułem zmianę na początku (zaczynałem od 25mg) i jak wszedłem na 100-kę. Chyba on różnie działa na różnych ludzi. Ja wszedłem aż na 200, a i tak efekt nie był jakiś bardzo wyraźny (brałem na natręctwa).

przez benzowiec84 18 sty 2015, 22:41
Jasmina88 napisał(a):

Setralina stabilizuje się w organiźmie około 2 tygodnie i dopiero jak się ustabilizuje - to zaczyna działać i to może potrwać nawet 3 miesiące. To nie jest tak, że po dwóch tygodniach już jest wszystko super ok - to proces - te leki nie działają jak aspiryna - one potrzebują czasu.

Czasu ale nie 3 miesiące nie gadaj głupot , to fluo już w moim przypadku działa od 5 tygodnia , działało , a najdłużej się wkręca. Nie kłam dziewczynie bo będzie czekać 3 miesiące i zmarnuje czas.

przez malenstwo31 18 sty 2015, 22:48
ja biorę 3 tygodnie i same skutki uboczne, szybko ulge poczułam po escitilu ale bardzo po nim przytyłam

przez SmutnaTęcza 18 sty 2015, 22:58
Odstawiam to. :(

przez Ricah 18 sty 2015, 23:01
benzowiec84, kazdy organizm jest inny i u niektorych zmiany receptorowe zachodza wolniej, w dodatku receptory serotoninowe sa receptorami metabotropowymi, co wydluza dodatkowo czas reakcji. Dasz sobie reke uciac, ze poprawa nie nastapi juz po 5 tygodniach? Skakanie po lekach ma jeszcze mniejsza wartosc, anizeli czekanie nie wiadomo ile. Sam jestem przypadkiem, gdzie fluo zaczela dzialac dopiero przy 3cim miesiacu~.
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

przez devnull 18 sty 2015, 23:17
Ja od 3 dni na Sertralinie, 25mg, jest fatalnie, nienawidzę pierwszego tygodnia na tym leku,
to koszmar, a wiem, że muszę to przetrwać, ale to co czuję to jest piekło, trochę czuję
działanie tego leku bo odrobinę uspokaja w sensie uspołecznienia, ale pod względem
nastroju jest totalna kaplica, myśli rodem z piekła, wkurwienie przeplatane z wybuchami histerii, ehh.

Gdyby nie benzo przekręciłbym się po tym leku, albo wylądował na "Tworkowskim Rejonie".
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Patryk29 18 sty 2015, 23:41
Ja mam same uboki po sertraline, rzygac mi sie chce juz od tych esesrajów zajebanych.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez benzowiec84 18 sty 2015, 23:50
Ricah, Może masz rację , chodź ja osobiście nie czekałbym 3 miesięcy na działanie leku , a co jak się po 3 miesiącach okaże jednak lipa , i wtedy znowu zmieniać lek . czekałem 9 tygodni na sertaline i zmarnowałem czas. myślę że 9 tygodni to wystarczający czas. Jak ktoś jest w czarnej dupie to ciężko wytrzymac tyle czasu.

-- 18 sty 2015, 22:51 --

Patryk29 napisał(a):Ja mam same uboki po sertraline, rzygac mi sie chce juz od tych esesrajów zajebanych.

Bo sertalina to gówno :) , ale to tylko moja opinia :))

-- 18 sty 2015, 22:55 --

Patryk29, jak dlugo juz bierzesz sertaline?

przez slow_down 18 sty 2015, 23:59
Sertra to jedyny lek, który mnie nie zamula. Póki co daję sobie spokój z wszelkimi SSRI i stawiam na stabilizatory. Zamiast dwóch które mam w podpisie, za miesiąc będę próbował samego litu. 50mg sertraliny jest na nerwicę, z którą staram się walczyć bardziej psychologicznie niż psychiatrycznie.
slow_down

Sortuj wg