SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
206
59%

Nie
85
24%

Zaszkodziła
57
16%

Liczba głosów : 348

przez benzowiec84 22 gru 2014, 20:14
miko84 napisał(a):Patryk29 bo wszystkie SSRI działają podobnie przez zwiększenie serotoniny. Sertralina ma dodatkowe działanie dopaminowe, ale i tak serotonina zalewa wszystko.

Zalewa zalewa i nie ma co liczyć na dopaminę , ale zastanawiam się czy zwiększenie do 150/200 chociaż unormalizuje że się będzie miej sennym?? czy może jeszcze bardziej sennym , jestem na 100 i jestem zmulony , na paro nie byłem taki zmulony jak na sertalinie

przez Popiol 22 gru 2014, 21:29
benzowiec84, nie brałem nigdy nootropów i nie interesuję się też tymi lekami.
Popiol

przez Ricah 22 gru 2014, 22:00
benzowiec84, mialem niewielkie doswiadczenie z nootropami, takze moze cos wspomne. Wiele osob je sobie chwali, a na hypperealu sa tez cenione[jak mozna sie domyslic - pod wzgledem cpania, ludzie opisuja, jakby czuli sie geniuszami:)], takze tam tez sporo info mozesz znalezc.
Z tego co mi wiadomo, jednym z nasilniejszych jest sunifiram, ktory nie jest specjalnie drogi[ja dalem bodajze 6 dych za 1g] i jest bez recepty<w sklepie na necie mozna znalezc>. Bardzo wazne jest tez tzw. set&settings, czyli po prostu suplementacja witaminami[zwlaszcza tiamina - B1], odpowiednia podaz cukrow itp. Na mnie co prawda nie zadzialalo, mimo, ze stosowalem dawki nawet 50mg/dzien + rozne inne suplementy, typu kofeina czy quebracho, ale problemem jest raczej to, ze mam niewyleczona glowe[a stosowalem, by wlasnie leczyc, nie by cpac]. Warto bys jeszcze rozejrzal sie za tym, bo moze w tym byc potencjal:)
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 22 gru 2014, 23:19
benzowiec84 napisał(a):[ zastanawiam się czy zwiększenie do 150/200 chociaż unormalizuje że się będzie miej sennym?? czy może jeszcze bardziej sennym , jestem na 100 i jestem zmulony , na paro nie byłem taki zmulony jak na sertalinie

zmniejsz dawke a nie zwiększaj, ten lek ma pobudzać a nie zamulać, albo masz za dużą dawkę albo źle na Ciebie działa

-- 22 gru 2014, 22:22 --

Patryk29 napisał(a):Kurde z tego co tu czytam to wychodzi na to ze sertralina jest podobna do paro w dzialaniu, czyli rozleniwia i amotywuje, mialem nadzieje w przyszlosci spróbowac sertraliny bo myslalem ze bedzie lepiej niz na paroksetynie, ale jak ma byc podobnie to ja dziekuje :evil:

brałem jedno i drugie i mimo ze ta sama grupa to dzialanie nieporównywalnie inne, sertralina pobudzała, paroksetyna zamulała, dawki 50 i 20 mg, minimalne dzialanie zobojętniające sertraliny poczulem dopiero gdzieś po pol roku, ale to było o wiele słabsze niz zobojetnienie na paroksetynie
gadanie ze serotonina zawsze i kazdego zamula jest nie do konca zgodne z prawdą

przez Zbychu 1977 23 gru 2014, 03:18
Wszystkie SSRI oddziałują na serotoninę ale niekoniecznie wszystkie pobudzają ten sam obszar w mózgu którym ona zawiaduje .
Zbychu 1977

przez robercik567 24 gru 2014, 05:04
czy jest tu ktos kto bierze dawke 150mg albo 200mg setraliny? Jak sie na niej czujecie? Bo mi na sercie na 100mg nie mam w ogole motywacji i mnie zamula. Niewiem czy czasem nie skoczyc na wieksza dawke, moze wroci motywacja wkoncu.

przez Aisha* 24 gru 2014, 08:34
Brałam kilka miesięcy temu 200mg i motywacja tak samo mała jak na 100mg także raczej zwiększenie dawki nie pomoże, wiem że wellbutrin jest dobry na motywacje, wielu osobom pomógł ale jest troche drogi.
Aisha*

przez 1986 24 gru 2014, 12:37
Czesc jestem tu nowy. Mam problemy. Po pewnym przezyciu nerwicowym( czulem strach, samotnosc) wybudzam się w nocy ( z małymi przerwami) od połowy sierpnia 2014. W wrzesniu pychiatra zapisal mi setaloft i pramolan.
Nie brałem setalofu bo bałem się tego leku.

Trochę dziwne bo lekarz zapisał mi ten lek we wrzesniu a ja sam postanawoiłem go wziąśc w wigilię, ale mam już dosyć swojego życia, wykańczającej bezsennosci, nie możnści cieszenia się, ciągle smutnej miny, i uczucia braku przyszłosci, strachu itp.

Dzis rano po nieprzespanej nocy - (poszedłem spać o 11 obudziłem się o 1 w nocy) jednak postanowiłem wziąść ten lek (1/4 tabletki 50 mg -czyli około 12,5 mg). I zamierzam go brać wg planu ustalonego przez psychiatre we wrzesniu
4 dni 1/4 tab, 4 dni 1/2, i następnie całą tabletka 50 mg.
Na spanie psychiatra zmienił mi pramolan na doxepin (na wizycie nic nie gadałem o zamiarze brania setaloftu bo wbilem się na wizyte bez kolejki i lekarz się spieszył). Mam zamiar go poinformować o tym że biore ten lek na najbliższej wizycie.
Boję się tego leku, bo czytałem forum. Boję się bóli głowy, zawrotów głowy, biegunek, oraz bezsennosci. Ale nie mam nic do stracenia. NIe mam nikogo jestem sam, mam gdzies to wszystko moge nawet umrzec, moje zycie to samotnosc i koszmar.
Będę tu starał się opisywać jak lek działa/ nie działa.
Dzis wziłąem tą 1/4 tabletki o godzinie 8 rano.
Jest godzina 11:32 a ja nic nie czuje, oprócz standardowo złego samopoczucia po nie wyspaniu. pozostaje tylko liczyc na to że skutki uboczne mnie nie wykończą i nie dobiją całkowicie
Pozdrawiam

przez MarioW 24 gru 2014, 12:56
Niepotrzebnie się boisz. Owszem skutki uboczne mogą wystąpić, ale są one jak najbardziej do zniesienia. O wiele trudniejsze do zniesienia są nasza codziennie objawy związane z nerwicą czy depresją. Sam zacząłem niedawno brać SSRI i po miesiącu czuję lekką poprawę. Gwarantuję, że nie ma czego się bać. Ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i starać nie myśleć negatywnie, choć wiem że bardzo o to trudno.

przez 1986 24 gru 2014, 13:08
MarioW napisał(a):Niepotrzebnie się boisz. Owszem skutki uboczne mogą wystąpić, ale są one jak najbardziej do zniesienia. O wiele trudniejsze do zniesienia są nasza codziennie objawy związane z nerwicą czy depresją. Sam zacząłem niedawno brać SSRI i po miesiącu czuję lekką poprawę. Gwarantuję, że nie ma czego się bać. Ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i starać nie myśleć negatywnie, choć wiem że bardzo o to trudno.

Czesc !
A wspomgasz się czymś do sertraliny czy bierzesz samą ?

przez MarioW 24 gru 2014, 13:14
Ja akurat biorę fluoksetynę, samą. Kiedyś brałem przez 2-3 tygodnie sertralinę(Setaloft). Ze skutków ubocznych miałem tylko suchość w ustach i senność w ciągu dnia. Męczące o tyle, że ciężko było się skoncentrować, ale zdecydowanie do przeżycia.

przez 1986 24 gru 2014, 18:03
MarioW napisał(a):Ja akurat biorę fluoksetynę, samą. Kiedyś brałem przez 2-3 tygodnie sertralinę(Setaloft). Ze skutków ubocznych miałem tylko suchość w ustach i senność w ciągu dnia. Męczące o tyle, że ciężko było się skoncentrować, ale zdecydowanie do przeżycia.

skoro miałeś tak mało znaczące efekty uboczne to dlaczego brałeś tak krótko ???

przez Gustlik 24 gru 2014, 18:52
ja ogolnie jestem senny tez, to normalne trzeba przezyc nic nie zrobisz, kawa, szlug nie zawsze pomaga, teraz czekam na rodzinke a oczy jakbym zajaral dobrego dżoja xD no coż taki lajf

przez MarioW 24 gru 2014, 21:06
1986 napisał(a):
MarioW napisał(a):Ja akurat biorę fluoksetynę, samą. Kiedyś brałem przez 2-3 tygodnie sertralinę(Setaloft). Ze skutków ubocznych miałem tylko suchość w ustach i senność w ciągu dnia. Męczące o tyle, że ciężko było się skoncentrować, ale zdecydowanie do przeżycia.

skoro miałeś tak mało znaczące efekty uboczne to dlaczego brałeś tak krótko ???

To było 5-6 lat temu, nie było ze mną jeszcze tak źle. Początkowo po wizycie u psychiatry zacząłem przyjmować Setaloft, ale uznałem że dam radę wyjść z tego bez leków, po prostu zmieniając dietę, tryb życia, pracując nad sobą. Cóż, myliłem się.

Sortuj wg