Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUSPIRON (Spamilan)


Tomasz81

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      17
    • Zaszkodził
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Lekiem z zupełnie innej grupy jest Buspiron (Mabuson, Spamilan) - działa on przeciwlękowo, ale nie nasennie i nie przeciwdrgawkowo. Nie powoduje on uzależnienia psychofizycznego i w dawkach leczniczych nie upośledza pamięci, sprawności psychoruchowej. Jego działanie rozwija się jednak dopiero po upływie około 2 - 3 tygodni.

Czy ktoś z was go zażywał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dawce" 5" zero jakichkolwiek skutkow ubocznych,Przy" 10" lekkie zawroty głowy i zwiekszone wydzielanie sliny,ale tylko na poczatku leczenia.Po tygodniu przeszło.Pierwsze pozytywne efekty wystapiły u mnie po jakis 10 dniach.Sennosc u mnie nie wystepowała.Mam nadzieje,ze pomoze Ci ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałam wprawdzie dawno ale to był mój pierwszy lek i bardzo dobrze go wspominam....praktycznie zero problemów z odstawieniem no moze poza suchoscia w ustach ...u mnie ten lek podziałał dosc szybko zwłaszcza na sen..poczekaj jeszcze
Piekny przykład na to jak ten sam lek działa inaczej na kazdego.Suchosc w ustach?Sliniłem sie jak niemowlak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałam wprawdzie dawno ale to był mój pierwszy lek i bardzo dobrze go wspominam....praktycznie zero problemów z odstawieniem no moze poza suchoscia w ustach ...u mnie ten lek podziałał dosc szybko zwłaszcza na sen..poczekaj jeszcze
skoro dobrze wspominasz Spamilan więc pewnie dobrze sie po nim czułaś; moje pytanie: dlaczego go odstawiłaś ? czy wyzdrowiałaś? czy z jakiejś innej przyczyny? ja biore Spamilan od dłuższego czasu 2x5mg/dobe, czuje sie po nim bardzo dobrze choć czasem aż za mocno pobudzony wręcz nakręcony, ale każdą próbę odstawienia go( ile można łykać!) nie znosze najlepiej,po prostu wracam do niego po tygodniu bo źle sie czuje, i nie wiem, czy to jest skutek odstawienia czy dalej choroba, jak odróżnić nerwice od efektu odstawiennego skoro są one( czytam w ulotce ) dokładnie takie same? jak długo można odczuwać negatywne skutki odstawienia go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

jestem lekarką ale nie psychiatra biorę od 2miesiecy efectin er- obecnie 75mg. OD tygodnia dodałam Spamilan bo utrzymywały się lęki obecnie 3x5mg. W indexie leków jest ze zaczyna działać po 2-3 tygodniach a odstawia się po miesiącu. Czyli wychodzi na to, że odstawia się zaraz po unormowaniu?. A jak jest w praktyce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem Spamilan równy miesiąc, a odstawiłem 3 dni przed rozpoczęciem zażywania wenlafaksyny (velafax, efectin). owszem, lek działał i to nawet dobrze, ale po odstawieniu miałem ogromne i uciążliwe napady płaczu... nawet nie chcę sobie tego przypominać, bo to było okropne. potrafiło mnie zdołować nawet to, że na dworze robi się ciemno albo, że z rąk wypadła mi łyżeczka do kawy :( jednak po 2 tygodniach brania Velafaxu wszystko się uspokoiło. ogólnie spamilan mi pomógł, ale czułem się przy nim dziwnie, bo miałem jakieś dziwne wybuchy śmiechu i napady hipomanii. niby nic złego, ale wyglądałem wtedy jak jakiś maniak, potrafiłem przyjść na zajęcia z gadającą zabawką-misiem :D ale sobie wtedy obory narobiłem... :/

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Spamilan razem z Coaxilem ok. 3 miesięcy. Lęki minęły, ale nasiliła się depresja. Podejrzewam ,że to nie wynik brania Spamilanu tylko po prostu Coaxil był dla mnie za słaby. Odstawiłam te leki z dnia na dzień zaczynając terapię Anafranilem (antydepresant). Moja lekarka twierdzi, że po Spamilanie b.rzadko są efekty odstawienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od 4 dni

Codziennie zwiękaszając dawkę. Przy 20 mg ( 10 mg rano i wieczorem) po 15 minut od wzięcia zacząem być bardzo senny i mam wrowienia w karku i głowie. Ustępuje to po jakiejś godzinie. ale przyjemne nie jest. Mam nadzieję że to przejściowe objawy uboczne.

Mam dojść do 30 mg dziennie ( 10 rano i 20 wieczorem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy czy ierzesz 5, 10 czy 20

 

szczerze to u mnie działał odrazu ja wczesniej brałam rexetin i przeszłam na spamilan na 5mg, działał odrazu....lek ogolnie dobrze tolerowany jesli to twoj 1 lek tego rodzaju to lada dzien pownien zaczac działac, górna granica od 1go dnia brania leku aby zaczał działa to te gorące 2 tygodnie, teraz juz powinno byc tylko lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie leku Spamilan. Lek ten wraz z Luxetą przepisal mi lekarz na fobie spoleczna. Wszystko byloby ok, gdyby nie jeden szczegol: wyczytalem, ze jednym ze skutkow ubocznych moze byc ginekomastia (przerost gruczolow piersiowych u mezczyzn). Ginekomastia byla przez lata u mnie glowna przyczyna zlego samopoczucia, frustracji i nerwicy. Przeszedlem zabieg hirurgiczny usuniecia ginekomastii placac gruba kase (5000zł). Teraz dostalem lek, ktory moze sie znowu przyczynic do jej wystapienia i dlatego mam obawy przed jego stosowaniem. Czy sa tu jacys faceci, ktorzy stosowali Spamilan przez dluzszy czas i mogliby podzielic sie swoimi spostrzezenieami (czy nie zauwazyli czegos dziwnego jesli chodzi o piersi - jakies swedzenie, nabrzmiale brodawki itd.)

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×