METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
35
83%

Nie
6
14%

Zaszkodził
1
2%

Liczba głosów : 42

przez Kalebx3 Gorliwy 29 lip 2014, 19:36
To wenla nie działa tak samo?

w teorii ( na której nie znam się za bardzo ) wszystkie leki z tym swoim wyłapywaniem przez receptory itd do siebie podobne ,,,, ale wez metylo , a innym razem weż wenlę toooo zobaczysz róznicę aż Ci paczałki z oczu zlecą ;)
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez Lord Cappuccino 29 lip 2014, 19:59
"Przypuszcza się, że metylofenidat hamuje zwrotny wychwyt noradrenaliny i dopaminy przez neurony presynaptyczne oraz zwiększa uwalnianie tych monoamin do przestrzeni pozaneuronalnej"

Kokaina też jest inhibitorem wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny(a uściślając to SNDRI), a porównywać wenlę do kokainy to jak porównywać niebieski długopis do różowego słonia.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

przez wisnia80 29 lip 2014, 20:35
Kalebx3 napisał(a):

w teorii ( na której nie znam się za bardzo ) wszystkie leki z tym swoim wyłapywaniem przez receptory itd do siebie podobne ,,,, ale wez metylo , a innym razem weż wenlę toooo zobaczysz róznicę aż Ci paczałki z oczu zlecą ;)

Ja mam podejrzenie o bycie ADHD.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 29 lip 2014, 21:31
tez mam takie podejrzenia z 10 roznych chorob psychicznych mozna przypiac pod moje objawy ja mam stwierdzona fobie a podejrzewam ZOK ADHD zaburzenia osobowosci i najgorsze straszne skapstwo i przeliczanie pieniedzy ktore nie wiem do czego zaliczyc a najlepsze jest to ze spozyciu amfetaminy wszystkie objawy znikaja i czuje sie w 140 % nie wiem czy amfetamina dziala tak na wiekszac ludzi dziala czy jestem jakims wyjatkiem

przez Kalebx3 Gorliwy 29 lip 2014, 23:36
a najlepsze jest to ze spozyciu amfetaminy wszystkie objawy znikaja i czuje sie w 140 % nie wiem czy amfetamina dziala tak na wiekszac ludzi dziala czy jestem jakims wyjatkiem

-nie jesteś wyjątkiem Dark K.
Tak samo jak z amfą , jest z wódą . Stajesz się debilnie rozrzutny , i jesteś zdolny przechulać z kompanami w trzy dni całą wypłatę . Lepiej się nie lecz amfą z ulicy , bo zimą będziesz w trampkach chodzić . ;)
Już lepiej bierz metylo , nie zdurniejesz po nim do końca ,,, a jak Ci pisałem juz to pamietaj,że dobre leki nie chodzą po 3,20 zł. ;)
>>>

przez xanonymous 30 lip 2014, 03:05
ADHD może pojawić się w dorosłości a być nie obecne w dzieciństwie i wieku nastoletnim? Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale na wiki pisało chyba że jeśli ktos ma miećstwierdzone adhd w wiku dorosłym to i musiał je miećwcześniej jako dziecko/nastolatek.

przez wisnia80 30 lip 2014, 05:16
xanonymous napisał(a):ADHD może pojawić się w dorosłości a być nie obecne w dzieciństwie i wieku nastoletnim? Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale na wiki pisało chyba że jeśli ktos ma miećstwierdzone adhd w wiku dorosłym to i musiał je miećwcześniej jako dziecko/nastolatek.

aha, tyle że jak ja byłem nastolatkiem, to o tym że jest coś takiego nikt jeszcze nie słyszał.

przez Kalebx3 Gorliwy 30 lip 2014, 12:49
ADHD może pojawić się w dorosłości a być nie obecne w dzieciństwie i wieku nastoletnim? Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale na wiki pisało chyba że jeśli ktos ma miećstwierdzone adhd w wiku dorosłym to i musiał je miećwcześniej jako dziecko/nastolatek.

---a po co Ci te rozkminy ? Miał , nie miał , dziecko , dorosły . Książke piszesz na temat rozwoju ADHD ?
Albo sie leczysz , albo teoretyzujesz i szukasz dziury w całym .
Kiedys nie było takich terminów jak ADHD , mówiło się głąb , robaki w dupie , żywe srebro ,etc . Potem lekarze, naukowcy stwierdzili ,że co niektórzy ludzie ( mniejsi i więksi ) mają podobne do siebie problemy , borące się z nieodpowiedniego wykształcenia ośrodków hamujących w przednim płacie czolowym mózgu . Resztę doczytaj w internecie .
>>>

przez Patryk29 31 lip 2014, 17:10
Najwieksz roznica pomiedzy dzialaniem metylofenidatu a wenlafaksyny jest taki ze metylofenidat powoduje wyrzut neuroprzekaznikow dopaminy i noradrenaliny i wylapuje je z powrotem do komorki mozgowej, wenlafaksyna tego nie robi ona tylko wylapuje dany neuroprzekaznik, wenlafaksyna nie jest stymulantem ale specyficznym lekiem :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 Gorliwy 31 lip 2014, 19:21
Patryk ,a jakby tak połączył ów wyrzut z tym wyłapywaniem to pewnie depresja nie miala by żadnych szans .
W każdym bądż razie wkrótce będę testował ten MIX i mam nadzieję ,że będzie pozytywnie ciekawy .
>>>

przez Ferdynand k 31 lip 2014, 19:25
Patryk29, metylo blokuje właśnie wychwyt zwrotny
by dopaminy i noradrenaliny było w przestrzeni synaptycznej dużo
wenlafaksyna tak samo tylko na serotoninę i noradrenalinę w dużych dawkach trochę na dopaminę też

-- 31 lip 2014, 19:26 --

Kalebx3, wenla + metylo? :twisted: :yeah:
Naczelny Użyszkodnik

przez Kalebx3 Gorliwy 31 lip 2014, 19:38
Kalebx3, wenla + metylo?

dokoladnie .
Aktualnie biorę po 13 letniej przerwie niskie dawki Wenli -20mg. Działanie jaknajbardziej pozytywne,,,chociaż brakuje tego czegoś , tego energetycznego , jasnego wyciszenia ( spokoju umysłu ) , które daje tylko metylo .
Więc nie ma co sie więcej zastanawiać . We wrześniu jadę do Francji zbierać winogrona i chyba ten mix na tamten czas będzie najodpowiedniejszy . Po Wenli wstaję bardzo wcześnie z rana i nie potrzeba mi więcej snu niz 5 godzin . Taki rytm będzie mi tam pasował ,.,, ( noi na jedzeniu zaoszczędzę ( na wenli ), chociaż bagietki w Cerfurze najtańsze po 58 centów :lol:
>>>

przez lunatic 31 lip 2014, 21:55
tez mialem łatwe i wczesne wstawanie po wenli, chyba za to odpowiada dzialanie noradrenalinowe bo po moklobemidzie było podobnie, ale to wszystko i tak jest chwilowe i nie trwa ciągle

-- 31 lip 2014, 20:56 --

chociaz jakie ma dzialanie noradrenalinowe 20mg, to tak jakbym sobie wzial 1-2 mg paro

przez Kalebx3 Gorliwy 31 lip 2014, 23:03
chociaz jakie ma dzialanie noradrenalinowe 20mg, to tak jakbym sobie wzial 1-2 mg paro

już większej bzdury nie mogłeś wyssać prosto z kciuka .
>>>

Sortuj wg