BROMAZEPAM (Sedam,Lexotan,Lectopam,Lexilium,Rekotnil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
81%

Nie
3
11%

Zaszkodził
2
7%

Liczba głosów : 27

przez Potliwy 10 wrz 2016, 15:03
Osobiście w tym momencie stosuję bromazepam.
Dawki, które na mnie działają w sposób taki, że nie mam lęków, jestem bardziej swobodny w rozmowie, rozluźniony to 3-6mg / dzień.

Z rana zawsze 1,5mg, pół tabletki Sedam 3. Do tego kawa.
Kawa, ponieważ Sedam jak każde benzo powoduje lekką senność.

Mniejszą niż Zolpidem, czy Zopiklon ale wykazuje.
Mniejszą rownież niż estazolam.
Dla mnie jest to lepsza wersja Alprazolamu. Dziala dłużej, podobnie w sile działania. Praktycznie tem sam profil.

W tym momencie mam jedno opakowanie tylko Sedam 3. Zostały mi dwa blistry jeszcze.
Postaram sie je zużyć w dwa tygodnie. Może się uda. Nie chce by tolerka mocno wzrosła.

przez Prima 20 lut 2017, 17:49
z cb sxcv cb bdvnmrmyu45841875tgat

-- 20 lut 2017, 17:49 --

przez oskaka 20 lut 2017, 17:51
Prima napisał(a):z cb sxcv cb bdvnmrmyu45841875tgat

Nie
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Prima 20 lut 2017, 19:48
Bardzo przepraszam.Dziecko dorwało się do laptopa i napisało...

-- 20 lut 2017, 19:59 --

Mam pytanie.Od ponad 5 tygodni biorę asertin i wciąż towarzyszą mi uciążliwe lęki,szczególnie rano.Dostałam alprę 0,5 mg i od miesiąca ją łykam.Chciałabym przestać bo nie działa ona na mnie zbyt dobrze.Nie obejdę się jednak póki co bez benzo i chciałabym spróbować zażywać bromazepam.Jak działa na Wasze lęki?Czy biorąc go będę mogła prowadzić auto? Czy ktoś z Was wspierał się bromazepamem przy wdrażaniu antydepresantów do przetrzymania ich ubocznych skutków?

przez Kalebx3 Gorliwy 20 lut 2017, 21:31
Prima,
według mnie na lęki lepsza alpra , ale Bromazepam tez nie gorszy .
Skoro żle reagujesz na benzo -alprę to raczej nie będzie rewolucji przy bromazepanie .
Do auta to sie raczej nie nadaje ,,,, mówie to jako kierowca . Z drugiej strony straszna sprawa jeżdzić z lękiem pod pachą .I tak żle i tak niedobrze , tu brak koncentracji ( benzo ) , tam paralizujące gówwno ,,, ech w dupę .
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez Kwasek 03 mar 2017, 02:50
Jak stosować bromazepam? na ulotce jest zalecenie żeby raz dziennie przed snem i niby działanie utrzymuje się do następnego wieczora. Lepiej brać 3mg przed sen, czy rozłożyć to na rano i wieczór? Czyli 1,5mg rano i 1,5mg wieczorem?

przez mhrps 03 mar 2017, 03:13
Biorąc pod uwagę komfort użytkowania jak i nasenne działanie najlepiej przed snem. Z drugiej jednak strony jeśli działanie przeciwlękowe w ciągu dnia ma być priorytetem, to warto podzielić te dawki. Jeśli chodzi o potencjał uzależniający, to też jest on mniejszy przy dawkach podzielonych - występuje wtedy mniej zróżnicowany poziom leku w ciągu całej doby.
Wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.

przez vvcadavera 12 sie 2017, 04:29
jeśli ktoś posiada niepotrzebny sedam 6mg przygarnę za odpłatą vvcadavera@tutanota.com
chad, bordeline, osobowość dyssocjalna, politoksykomania
Pirybedyl 50mg, Topiramat 150mg, Kwetiapina 50mg, clonazepam, bromazepam, lorazepam, relanium, alprazolam, zolpidem
wcześniej: moklobemid, bupropion, opipramol-świetne leki
escitalopram, duloksetyna, pregabalina-gówno

przez MAREK XYZ 30 wrz 2017, 00:27
Hej Prima, ja brałem kilka tygodni SEDAM 3mg podczas wdrażania PAROKSETYNY i LERIVONU.
Na początku, tak ze cztery tygodnie działał bardzo dobrze , później rosła tolerancja i musiałem zwiększać dawki. Odstawiłem z wielkim trudem. Moim zdaniem szybko uzależnia, nie bierz dłużej niż pięć , sześć tygodni bo będzie problem z odstawką. Łatwo podzielne tabletki - to na plus :)

-- 30 wrz 2017, 00:33 --

Co do jazdy autem po SEDAMIE - oczywiście nie powinno się tego absolutnie robić .

przez Wudezet 03 paź 2017, 11:15
Cześć! Jakbyście porównali bromazepam do alprazolamu? Ponoć bromazepam jest bardzo podobny do alpry, z tym, że działa mniej nasennie, i jest bardziej "prospołeczny", towarzyski. Spora część zjadaczów benzodiazepin, uważa ją za najlepszą - ale to wiadomo, nie na każdego będzie działało tak samo - w tych samych kryteriach oceny - rezultatu. Ostatnio byłem już troszkę znudzony alprą, w sumie dłuższy czas już jej nie brałem, ale tym razem bym sobie wziął jakieś dwa różne benzosy, "do koloru", do brania doraźnego. Pozdrawiam!

btw. jaki jest czas działania bromazepamu, kiedy zaleca się go brać raz dziennie, przed snem? Czas działania, okres półtrwania.

przez MAREK XYZ 03 paź 2017, 13:06
Ja brałem bromazepam kilka tygodni 3 mg codziennie rano :) Na początku było super ale później jego działanie słabło i trzeba by zwiększać dawkę. Odstawiłem chociaż prawie całe pudełko SEDAMU leży na półce :) Kusi bo teraz pewnie znowu by działało ale.... to droga donikąd

-- 03 paź 2017, 13:07 --

tu masz wykaz benzodiazepin

http://www.lekomaniablog.pl/przydatne-l ... iny-wykaz/

przez DevilControlsMe666 03 paź 2017, 13:32
Dla mnie lepszy od alpry bo dłużej trzyma. Subiektywnie, właśnie bardziej towarzyski. Ale działanie benzo zależy jeszcze od tysiąca innych czynników więc to takie pitolenia, może w czasie gdy ładowałem bromka ogólnie byłem bardziej uspołeczniony i w lepszej kondycji psychicznej.

przez Kalebx3 Gorliwy 03 paź 2017, 13:43
Ale działanie benzo zależy jeszcze od tysiąca innych czynników więc to takie pitolenia, może w czasie gdy ładowałem bromka ogólnie byłem bardziej uspołeczniony i w lepszej kondycji psychicznej.

DevilControlsMe666, zgadzam się z Tobą , może nie do końca i nie we wszystkim , ale masz duzo racji .
Niejednokrotnie benzo uratowało mi dupę . Fakt ,że dorażnie , ale uratowało i to sie najbardziej liczy . Bywały cięzkie chwile ,że z domu bym nie wyszedł , ale dzięki tym " szatanskim ", hehe lekom jakoś przetrwałem dzień z jego jebanymi , licznymi obowiązkami .Nie mówiąc juz o likwidacji bezsenności po SSRI, itd Więc nie pierdolta ,że benzo we wszystkim złe i każdego zmiażdzy . Jak ktoś nie umie brać tych leków z głową i umiarem to niech przerzuci sie na melisę ( można zryć do woli i nie zaszkodzi ) .
Nie wiadomo , może za kilkadziesiąt lat będą tak nasi następcy mówić o SSRI ( że się uzależnili, itd ) jak juz wymyslą doskonalsze leki .
Jednak żyjemy tu i teraz i na wacka mi tam wasze srachy ,że benzo to czeluście piekielne . Żarłem tego syfu i po pół roku non -stop jak miałem mega stresy życiowe , na mega kace alkoholowe , po ciągach z marychą i co mam płakać . To sa leki apteczne , jakie by nie były .
Prawdziwe zło to dopalacze ( nie wiadomo co tam jest ) , zanieczyszczone narkotyki z ulicy i tego typu . Po jednym razie mozna zwariować , a benzo to pikuś ( dla mnie ).
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez Bagatelka 03 paź 2017, 14:15
Wszyscy straszą, że każdy się uzależni od benzo, że stałem się ich przeciwnikiem i przyrzekłem sobie, że nigdy tego nie tknę. Dostałem jednak bromazepam na lęki, spróbowałem i się nie uzależniłem. Biorę max 1-2 w miesiącu i to też nie zawsze. Nie mam w ogóle ciągoty do brania benzo.... a tak się bałem, że już po jednej tabletce się uzależnię :mrgreen:
Paroksetyna 20mg, Kwetiapina 600mg, Pregabalina 450mg, Nicergolina 10mg
Ashwagandha 900mg, Cynk 30mg, Witamina D 4000jm

Sortuj wg