Skocz do zawartości
Nerwica.com

BROMAZEPAM (Bromox, Lexotan, Sedam)


Lady A

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      34
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj lekarz rodzinny zapisał mi LEXOTAN,długo

 

wahałam się czy go zażyć ale zaryzykowałam.Efekt był piorunujący i natychmiastowy,wreszcie poczułam się wolna od lęków i od

 

złego samopoczucia.Czy ktoś brał ten lek???Boje się uzależnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to uczucie leku znam i wiem że bez leków nie mozna tego opanować. Leki pomagają bo inaczej wydaje sie człowiekowi ze nie wytrzyma nerwowo. Tego nikt nie rozumie kto nia ma nerwicy lekowej. ja od lat jestem na lorafenie. Teraz przepisano mi lexotan jutro go wypróbuję. I powiem tym którzy mieszkają na południu - jak wieje halny to ci którzy mają takie schorzenie fatalnie sie czują dawkę leków wtedy trzeba zwiekszyć bo mozna oszaleć z niepokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie już pisalismy na ten temat

skorzystaj prosze z opcji "szukaj" na naszym forum :D

 

poza tym troszkę innych wiadomości

 

Podawany w małych dawkach Lexotan wybiórczo zmniejsza napięcie i niepokój. W dużych dawkach wykazuje właściwości uspokajające i rozluźnia mięśnie.

Podany doustnie, bromazepam osiąga największe stężenie w osoczu po upływie 1 do 2 godzin. --co znaczy że działa od razu

 

znalazłam równiez link o bromazepanie--czyli jak go potem odstawic. --moze ci się przydac----prosze ->

http://72.14.207.104/search?q=cache:sMJqaZoDhN8J:www.benzo.org.uk/polman/bzcha01.htm+bromazepam+&hl=pl&gl=pl&ct=clnk&cd=7&lr=lang_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej hej, brałam ten lek przez 1.5 roku .Działał na mnie idealnie,póżniej sama zmniejszałam sobie dawki i tak od całej do ćwiarteczki.Nie miałam problemu z odstawieniem.Nie bój się-- bo to dobry początek nerwicy.Ja 3 lata temu też czytałam instrukcję zanim wzięłam lek do ust, gorzej, ja miałam te objawy, które były napisane na opakowaniu-----teraz przeszłoooooo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest z tym lexotanem naprawde ale ja sie po nim kiepsko czułam.....maiałam jakies zawroty głowy telepało mnie i tez go dostałam od lekarza rodzinnego,natomiast jak pózniej byłam u psychiatry to on mi powiedział ze jest to lek uzalezniający...no takze moje doswiadczenia z lexotanem są takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sytuację ; biorę lexotan od ponad miesiąca choć w małych dawkach bo około 1/4 tabletki dziennie to czuje już uzależnieie i bez głupiej ćwiarteczki dziennie mam rozkojażenia i zawroty .

Czy już jestem mocno uzaleznony czy przy takich dawkach nie powinienem miećproblemu z urwaniem brania.

Zaznaczę ze w momentach ataków zdaży mi sie zjeść całą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 tyg dopadla mnie jakas nerwica ktora pzychodzi sama o roznych porach dnia i objawia sie tym szczegolnie ze jest mi niedobrze i sciska mnie w zoladku. biore sporadycznie lexotan ale boje sie uzaleznic wiec biore 1/2 tabl raz dziennie to pomaga i rozluznia mnie ale robie sie tez senna. boje sie ze przestanie mi pomagac i bede musiala brac wieksze dawki. czy ktos go bierze dluzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lexotan brałam przez ok miesiąc najpierw 3 razy dziennie a co tydzień lekarz kazał zmniejszac mi dawki . powiem że lek świetnie na mnie działał czułam sie jak człowiek zdrowy bez nerwicy...ale.. do czasu w czasie zmniejszania juz nie czułam sie tak pewnie , a po odstawieniu calkowicie to było 2 tygodnie koszmaru jak alkoholik na odwyku, lęki lęki potworne lęki . wtedy zraziłam sie do lekarza który mi to przepisal i nie poszłam do niego przetrzymałam to i nie polecam tego leku . lepiej brac leki które wolniej dzialaja ale nie uzależniaja . chyba ze tylko doraznie raz na jakis czas do opanowania ataku paniki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam lexotan 5 miesięcy, najpierw doraźnie, ale lekarz rodzinny powiedział, ze źle robię i powinnam brać pół tabletko 6 mg dziennie. Tak też zrobiłam. Oczywiście uzależnienie fizyczne. Nie życzę i nie polecam nikomu. Jeżeli nie musicie - nie bierzcie tego leku. Ja zaczęłam go stosować, poniewż postawiono źle diagnozę i za bóle promieniujące od kręgosłupa uznano nerwicę. Teraz czuję się fatalnie. Mam zawroty i straszne bóle głowy. Trzęsą mi się ręcę. Pocę się jak mysz. Jestem totalnie zmęczona, nie mam na nic siły. Moja 80-letnia babcia ma w sobie więcej życia niż ja.

 

Aktualnie sama odstawiłam lexotan - nie biorę od 3 tygodni. Ale jak mówię - samopoczucie nie daje normalnie funkcjonować.

 

pozdrawiam wszystkich

 

Netika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również nie polecam lexotanu w ciągu miesiąca brania uzależniłam sie a odstawienie leku bylo katastrofa jak alkoholik na odwyku . co prawda jak go brałam czulam sie wspaniale ale póżniej... Doraznie w ataku paniki to jeszcze tak ale cały czas nigdy....wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedam 3/6.

Substancja Czynna : Bromazepam.

 

Wskazania do stosowania :

-Uogólnione zaburzenia lękowe wymagające leczenie farmakologicznego.

-Dysfunkcje autonomiczne występujące pod postacią somatyczną m.in. z objawami skórnymi, ze strony układu pokarmowego, ze strony serca, układu krążenia, układu moczowo-płciowego.

-Stany lękowe występujące w przebiegu przewlekłych chorób organicznych ośrodkowego układu nerwowego.

-Zaburzenia stresowe pourazowe z objawami lęku.

-Zaburzenia adaptacyjne.

 

UWAGA : SILNIE UZALEŻNIA!!!

 

 

Link do skanu z ulotki :

 

http://rapidshare.de/files/25990265/Sedam_3_6_-_Ulotka.rar.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×