DOKSEPINA (Doxepin,Doxepin Pliva)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy doksepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
47%

Nie
10
28%

Zaszkodziła
9
25%

Liczba głosów : 36

przez bmwfan 05 lip 2015, 13:49
Próbowałem z paroksetyną i lipa

przez Psychopharm 05 lip 2015, 15:54
Brałeś wystarczająco długo i w odpowiednio wysokich dawkach?

Zamiast doxy najpierw bym spróbował buspironu (inny mechanizm działania niż SSRI - można powiedzieć wprost przeciwny bo buspiron zmniejsza serotoninę) lub opipramolu.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez bmwfan 05 lip 2015, 16:07
Psychopharm napisał(a):Brałeś wystarczająco długo i w odpowiednio wysokich dawkach?

Zamiast doxy najpierw bym spróbował buspironu (inny mechanizm działania niż SSRI - można powiedzieć wprost przeciwny bo buspiron zmniejsza serotoninę) lub opipramolu.

Brałem 20 mg przez 2 miesiące.

-- 05 lip 2015, 16:10 --

doxepin lepiej na mnie działał niż paro

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 05 lip 2015, 16:41
No to bierz, nie zastanawiaj się.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez kalikali1 05 lip 2015, 17:46
Ja myślę że przełomem w leczeniu różnych stanów lękowych będzie 2018r,kiedy wejdą generyki liryca(pregabalina),w duzych dawkach działanie podobne do silnych benzo bez wzrostu tolerancji.

przez bmwfan 05 lip 2015, 20:40
Psychopharm napisał(a):Brałeś wystarczająco długo i w odpowiednio wysokich dawkach?

Czy pramolan ma podobne działanie do doxepinu? Brałem już doxepin i boję się czy za drugim razem zadziała, dlatego zastanawiam się nad tym pramolanem

przez Psychopharm 06 lip 2015, 08:30
Ma podobne działanie, ale i tak musiałbyś sprawdzić na sobie.

przez mad1 19 lip 2015, 13:40
Grabarz666 napisał(a):Mam pytanie do użytkowników doksepiny, czy zaburza ona libido?

U różych osób różnie działa, jedni odczuwają wzrost inni spadek libido.

przez Grabarz666 20 lip 2015, 12:48
mad1 napisał(a):
Grabarz666 napisał(a):Mam pytanie do użytkowników doksepiny, czy zaburza ona libido?

U różych osób różnie działa, jedni odczuwają wzrost inni spadek libido.

A u Ciebie jak działa?

przez bmwfan 30 lip 2015, 16:40
2 raz na doxepinie, na razie nie czuje efektów, ale to dopiero 3 tydzień brania, na pewno za drugim razem trochę dłużej zajmuje zanim się rozkręci, na razie jestem na dawce 150 mg, za kilka dni 175 mg.

-- 03 sie 2015, 17:49 --

Ktoś ma porównanie doxepiny do edronaxu(reboksetyna). Chodzi mi o działanie noradrenalinowe. Za doxepin muszę płacić 72 zł, a za edronax płaciłbym 38 zł. Jeśli doxepin jest porównywanie silny co edronax albo słabszy, to nie ukrywam, że ze względu na niższą cenę wolałbym edronax.

przez Kochen 26 paź 2015, 21:36
Czy nic mi się nie stanie bo zażywam doksepinę 8 lat po terminie :?:

przez Marsello 09 mar 2017, 16:40
Hej, słuchajcie, jakie mieliście skutki uboczne zażywania doxepiny? Bo odstawiłem to cholerstwo (biorę tylko 0.5mg sedamu na dzień i na noc), zostało mi przepisane przez lekarza, ale mam takie o to objawy: zaparcia, jakieś dziwne "chodzące bóle brzucha" byłem na USG wszystko ok, troche zatłuszczona wątroba i to wszystko. Co do zaparć do tego stopnia że na papierze toaletowym miałem troszeczkę krwi, a "załatwić" się nie mogłem nawet po mocnej kawie. Lek odstawiłem w tą niedzielę, ale właśnie nadal mam te dziwne bóle brzucha, raz z prawej, raz z lewej, a raz wcale, nie mam pojęcia co się stało i czy to wina tego leku. Czy ktoś miał tego typu skutki uboczne?
Byłem również u lekarza, powiedział mi że to mogą być hemoroidy lub "od zaparć" uszkodzone mam jakieś pęcherzyki w końcowym momencie jelit. Na razie jakieś badania sobie musze zrobić, ale oczywiście się czeka, a ja nie wiem czy to wina doxepiny (dlatego pytam czy ktoś tak miał), czy coś innego.

przez Alutka_86 25 kwi 2017, 09:26
Cześć wszystkim! Jestem nowa na forum. Leczę się psychiatrycznie na nerwicę od trochę ponad miesiąca. Chciałabym, aby ktoś z was podzielił się ze mną swoim doświadczeniem z doxepinem i innymi lekami.
Zacznę o początku. Ponad miesiąc temu, kiedy pierwszy raz poszłam do mojej lekarki, przepisała mi Efectin 75 x 2, sulpiryd 50 x 3 i kwetaplex na noc (nie pamiętam dawki). Po dwóch dniach stosowania tej mieszanki myślałam, że umieram (drętwienie całego ciała, niemożność złapania oddechu, uderzenia gorąca, całkowity brak apetytu, otępienie, skurcz wszystkich mięśni twarzy itp.), więc poszłam jeszcze raz na wizytę i powiedziałam, że działa na mnie to zbyt mocno. Wtedy lekarka zostawiła mi tylko sulpiryd 50 i włączyła solian 100. Ta znowu mieszanka strasznie mnie muliła, musiałam pić litry kawy, żeby nie zasnąć na stojąco, dodatkowo doszły okropne zaparcia, a bardzo niewiele leki pomagały. Dlatego na wizycie kontrolnej lekarka znowu mi zmieniła leki na doxepin 10 rano i po południu, doxepin 25 wieczorem i pernazinum 25 rano i po południu.
Teraz biorę już ten mix od dwóch tygodni, efektu pożądanego nie ma właściwie wcale, natomiast okropnie mocna wali mi serce. Odczucie jest takie, jak przy ataku paniki - zaczyna walić jak oszalałe, przez to też czuję się, nawet leżąc w łóżku, jak po dużym wysiłku fizycznym.
Proszę was o wasze odczucia po doxepinie - czy ktokolwiek miał takie objawy i czy przyjmował lek mimo ich czy lepiej odstawić/zamienić, żeby sobie nie zaszkodzić kardiologicznie?
Proszę was również o informację czy w leczeniu nerwicy takie ciągłe zmiany leków to norma czy to w moim przypadku tylko coś jest nie tak? Zaczynam się już trochę czuć jak królik doświadczalny i zaczynam mieć wątpliwości czy moja lekarka w ogóle wie co robi i czy w ogóle kiedykolwiek dobierze mi jakiś lek, który nie będzie wykańczał mnie fizycznie..
Pozdrawiam!
Alutka_86

przez ernest00 25 kwi 2017, 10:43
No widać, że lekarka leczy Cię takimi typowymi metodami i trochę tak jakbyś była od czegoś uzależniona.
Na początku dała Ci bardzo podstawowy zestaw (oprócz kwetaplexu, mam nadzieję że 25mg) wenlafaksyna i sulpiryd. Wenla SSRI pobudza do działania, dodaje odwagi. Sulpiryd działa też lekko aktywizująco, poprawiając koncentrację, działa przeciwdepresyjnie, ogólnie dobry stary lek. Ale też z grupy neuroleptyków jak kwetaplex. A tą grupą nie leczy się zaburzeń depresyjnych. To leki przeciwpsychotyczne. Z depresją radzą sobie dość słabo. To tak jakby na pobudzenie dostawać amfetamine. Tak trochę nie pasuje. A wręcz się wyklucza(oczywiście nie zawsze, ADHD jest dobrym przykładem na to). Wenlafaksyna za to podnosi ciśnienie i można odczuwać lęki. Lepiej jakby włączyła Ci lerivon.
Dalej dała Ci solian 100 i sulpiryd. Amisulpiryd to solian. To dobry lek wspomagający w depresji. Różni się trochę od sulpirydu. Taki większy stymulant. Ale raczej słabo sobie poradzi z nerwicą w monoterapii. Ale jeśli brałaś go z sulpirydem to dobry zestaw. Leki mogą zwiększać motywację do działania, poprawi nastrój. Szczególnie w małych dawkach. Takich jak brałaś. Zestaw najlepszy. Może za krótko brałaś. I nie dałaś odczuć organizmowi przejścia na inne leki. Bo ten zestaw nie powinien Cię mulić.
Ostatni zestaw jak dla mnie najgorszy. To takie już strzepnięcie na odczepkę. Dostałaś TLPD i neuroleptyk. Zapewne po obydwóch lekach czujesz nadciśnienie i szybszy puls. Nie dostałaś żadnych leków uspokajających co jest tutaj ogromnym błędem. Uspokajające nie znaczy że będziesz ospała. Po prostu stonowana.
Moim zdaniem lekarka robi z Tobą jaja. Nie uświadamia Cię jak mają działać leki? Nie pyta się czego od nich oczekujesz? Pewnie jak przychodzisz do niej i mówisz że źle na Ciebie działają, wali kolejną receptę na to co akurat wymyśli i do widzenia. Mało interesuję ją Twój stan, nie dała Ci nic wyciszającego to po pierwsze, po drugie niby Ciebie słucha i zmienia leczenie, ale ma to gdzieś bo robi tylko to. A reszta. No właśnie dała Ci skierowanie na terapię? Rozmawiałaś z nią o tym?
Pozdrawiam

Sortuj wg