Skocz do zawartości
Nerwica.com

AFOBAZOL (Afobazol) !Niedostępny w PL!


beheaded

Czy afobazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy afobazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      6
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Lek o ciekawym profilu działania dostepny jedynie w Rosji ,nie jest związany z jakikolwiek sposób z aggonizmem receptorów benzodiazepinowych,selektywnie oddziałuje na receptory GABA,

Wskazania:lęk ,niepokój,draźliwosc,labilnosc emocjonalna,pobudzenie,zespół lęku uogólnionego,neurastenia,choroby somatyczne jak-(astma,zespół jelita drażliwego,toczeń układowy rumieniowaty,zespół napiecia przedmiesiączkowego,choroba niedokrwienna serca,menopauza,zespół odstawienny alkoholu),zmniejsza takze głód nikotynowy podczas odstawiania tytoniu...

Afobazol ma działanie przeciwlękowe któremu nie towarzyszy sedacja i uspokojenie...nie ma negatywnego wpływu na motywacje i pamięć.

Maksymalny efekt leczenia uzyskuje sie po 4 tyg. nieprzerwanego stosowania dawek terapeutycznych,tj.10-30 mg na dobe.

Afobazol zalecany jest szczególnie u osób o astenicznych cechach osobowości w której dominuje brak poczucia bezpieczeństwa,podejrzliwosc,zwiększona labilnosc i wrazliwosc emocjonalna,wrazliwosc na reakcje emocjonalne stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież afobazol można załatwić przez neta. Żaden problem przy odrobinie samozaparcia.

 

P.S. Biorę go i jestem zadowolony. Wart polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 3 tydzień przyjmowania afobazolu w dawce 3-4 tabsy dziennie. Polecam ten lek, jako, że jestem u progu remisji. Naprawdę niezłe lekarstwo biorąc pod uwagę, że to OTC. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne są nieistotne, więc napiszę, że ich brak. A doskwiera mi lęk uogólniony (głównie). Z obserwacji widzę, że lek działa przeciwdepresyjnie,przeciwlękowo, dodaje też pewności siebie w kontaktach z ludźmi. Działa też bardzo fajnie na pamięć i koncentrację. Zajebisty lek jak dla mnie. Brałem z nim agomelatynę, ale ta wg mnie wymięka przy nim i już ją odstawiłem. Jedyny minus-trzeba go brać kilka razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia, co to za substancja, ale nie za specjalnie mnie to interesi:) Ciężko wyczuć-pewnie niewiele o nim wiadomo w EU. Zresztą to firma go produkująca musiałaby wyjść na rynki europejskie, żeby go sprzedawać, albo sprzedać patent. Po drugie do ruskich niewiele ma się zaufania. A to błąd! Ruscy obecnie produkują bardzo ciekawe leki. Jest np. selank, o którym też pewnie nikt z Was nie słyszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to są znacznie lepsze leki od benzo. Z badań (co prawda nielicznych) wynika, że afo siłą jest porównywalny z diazepamem, ale gdzie tu porównanie skutków ubocznych. :) U nas to wiadomo-eseseraje królują. Ja miałem już ich dość, dlatego poświęciłem sporo czasu na szukanie nowoczesnego leku, który dawałby wiele za niewiele i afo jest taką substancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija jakieś półtora, może 2 tygodnie od odstawienia agomelatyny. I niestety jest gorzej. Zauważyłem, że już nie ma aż takiej energii i "spida" jak jeszcze niedawny czas temu. Agomelatyna pod tym względem jest naprawdę niezła i afobazol słabiej tu działa. Działanie przeciwlękowe bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano czułem się po prostu źle i bez benzo ciężko było mi cokolwiek załatwić. Nawet nie tyle z lęku, co z jakiejś deprechy. Dziś już czuję się lepiej. Zobaczymy co będzie dalej, poczekam jeszcze kilka dni i włączę selegilinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zamówić ten Afobazol ze wschodu mam pytanie czy aby go kupić to muszę mieć jedną z wymienionych kart płatniczych na stronie http://www.pharmacy1010.com/product_page.asp?id=1677. Jeżeli tak czy potem jak np. załatwię sobię np.kartę VISA nie będzie problemu z zakupem wyżej wymienionego towaru. Jak wy zamawiacie proszę o odpowiedź, gdyż wcześniej tego nie robiłem i mam małe doświadczenie w takiej płatności przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Załatwię sobię taką kartę VISA.

 

[Dodane po edycji:]

 

Pete a jak czujesz sie po AFOBAZOLU. Czy nadal podtrzymujesz że dobrze niweluje lęki, napięcia. Czy zmniejsza też jak piszą o nim emocjonalność i stres. Jak byś mógł coś jeszcze napisać o działaniu tego leku na ciebie. Ciekawi mnie również czy to prawda że nie powoduje senności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy nie mam depresji bardziej obniżenie nastroju. Jednak bardziej doskwiera mi częsty nie uzasadniony lęk, poczucie zagrożenia , napięcia. Jestem również bardzo podatny na stres, co wyszło na badaniach psychologicznych. Jestem również dość emocjonalny. Doskwiera mi również brak pewności siebie ale myślę że wynika to w/w objawów.

Kiedy to się zaczęło trudno powiedzieć, wiem natomiast że towarzyszy mi to od wielu lat. Byłem u psychiatry jednak często przepisywał mi leki typowo przeciwdepresyjne z serii:

velafax, fluoxetyna - dawały dobre samopoczucie ale jeszcze większą nerwowość i lęki.

Inne leki to :amisulpiryd podobnie działał jak przeciwdepresant,

sulpiryd słabe działanie

lamtryin za dużo skutków ubocznych

pramolan za duża sedacja prowadząca do ospałości, nic poza tym

lerivon zupełne zamulenie

coaxil dobre samopoczucie lecz podnosił newowość

Najlepiej na mnie działają benzodiazepiny. Zmniejszają w/w objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Załatwię sobię taką kartę VISA.

 

[Dodane po edycji:]

 

Pete a jak czujesz sie po AFOBAZOLU. Czy nadal podtrzymujesz że dobrze niweluje lęki, napięcia. Czy zmniejsza też jak piszą o nim emocjonalność i stres. Jak byś mógł coś jeszcze napisać o działaniu tego leku na ciebie. Ciekawi mnie również czy to prawda że nie powoduje senności.

 

 

Dobrze niweluje lęki i napięcia. Nie jest to paroksetyna, ale działa jednak nieźle. Generalnie afo podnosi nastrój, obniża lęk i dodaje pewności siebie. Ma też działanie uspokajające ale to nie takie działanie benzodiazepinowe, tylko nieco inne. Nie wywołuje senności, choć co człowiek to reakcja - czytałem, że u niektórych wywoływał np. bezsenność. Rozjaśnia umysł i poprawia koncentrację. Jest tylko jedno ale-trzeba go brać 2-3 x dziennie. To jest w nim denerwujące - np. wstaję rano i czuję dołek - biorę tabsy i dopiero po pól h-2h czuje się lepiej. Z drugiej strony... Można przed wyjściem na imprezę wrzucić dodatkowo 2 tabsy naraz i w lepszym nastroju spędzasz czas:) Wiesz, u mnie sprawa jest dość niejednoznaczna jeśli idzie o działanie bo choruję na pewną chorobę, która rzutuje na poranne samopoczucie, więc u innych będzie dobrze pewno. Życzę powodzenia.

 

[Dodane po edycji:]

 

pete_27, od czego się zaczęła Twoja depresja?w sensie coś się wydarzyło konkretnie?

 

Bardziej lęk niż deprecha, choć wszystkiego mam po trochu. Mi się wydaje, że od dzieciństwa mam "jakieśtam" problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×