ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
172
58%

Nie
84
28%

Zaszkodził
41
14%

Liczba głosów : 297

przez TomoS 02 paź 2016, 18:31
Od piątku biorę Escitil 10mg i mam mdłości, dziwne objawy lęku, szybkiego bicia serca, drgawki czasami. Psychiatra mówił mi że 2-3 dni do max 7 miną te objawy i mam się tym nie przejmować. Biorę pół tabletki rano i wieczorem, pod tygodniu mam zwiększyć do 1 tabletki rano i wieczorem i teraz nie wiem czy iść do niego spytac czy mogę pół bo nawet po pół mam dziwny odlot.

przez Sheriff 02 paź 2016, 21:45
Trocheszczescia, napiszę bez cytatu żeby nie robić bałaganu w temacie.

Tak, problem podobny. Ja biorę 15mg od około tygodnia i nie chcąc zapeszać pojawiły się przebłyski spokoju. Mam nadzieję, że to się utrzyma.
Miałem to samo co Ty, czyli napięcie, otępienie, senność. Do tego często bolała mnie głowa + sensacje żołądkowo jelitowe. Myślę że to skutki uboczne, które powinny minąć.
Mam 33 wiosny.

przez Trocheszczescia 02 paź 2016, 22:43
Sheriff napisał(a):Trocheszczescia, napiszę bez cytatu żeby nie robić bałaganu w temacie.

Tak, problem podobny. Ja biorę 15mg od około tygodnia i nie chcąc zapeszać pojawiły się przebłyski spokoju. Mam nadzieję, że to się utrzyma.
Miałem to samo co Ty, czyli napięcie, otępienie, senność. Do tego często bolała mnie głowa + sensacje żołądkowo jelitowe. Myślę że to skutki uboczne, które powinny minąć.
Mam 33 wiosny.

Witaj! Oj ciężki jest powrót do normalności. Ale jak widać trzeba uzbroić się w cierpliwość. Czekać i jeszcze raz czekać. Damy radę! Sheriff życzę szybkiego wydobrzenia!!! Mi jeszcze poranki troszkę przeszkadzają, bo budzę się ok. 5 godziny troszkę mam lęków i juz nie śpię głęboko tylko tak lekko przysypiam. A za dnia staram się robić coś żeby tylko zapomnieć o tym co złe. Pozdrowionka! !!!

-- 02 paź 2016, 22:58 --

TomoS napisał(a):Od piątku biorę Escitil 10mg i mam mdłości, dziwne objawy lęku, szybkiego bicia serca, drgawki czasami. Psychiatra mówił mi że 2-3 dni do max 7 miną te objawy i mam się tym nie przejmować. Biorę pół tabletki rano i wieczorem, pod tygodniu mam zwiększyć do 1 tabletki rano i wieczorem i teraz nie wiem czy iść do niego spytac czy mogę pół bo nawet po pół mam dziwny odlot.

Cześć Tomas! Oj skąd ja znam te okropne objawy. Niestety trzeba to przetrwać. Niestety te leki tak się rozkręcają. U niektórych szybko mijają działania uboczne, a u niektórych trzeba troszkę dłużej poczekać. Tak jest właśnie w moim przypadku że u mnie ten lek rozkręca się pomału i na początku miałam bardzo dużo działań ubocznych m.in. mdłości, słabo mi było, bolała mnie głowa i kręciło mi się w głowie, czułam się tak dziwnie oszołomiona i wiele innych.... Biorę Eliceę juz 7 tydzień, zaczynam jutro 8 tydzień i widzę poprawę, no nie jest to jeszcze super extra ale jakieś pozytywy są. Także początki naprawdę są ciężkie ale trzeba to przetrwać i słuchać się swojego lekarza. On wie co robi. Ja też po tygodniu bralam 10mg choć nie czułam się kolorowo. Nie było lekko ale dałam radę. Ty też dasz!!! Pozdrawiam i pamiętaj ze nie jesteś sam z takim problemem o cierpieniem. Sam widzisz ile nas tu jest. Życzę wytrwałości!

-- 02 paź 2016, 23:00 --

Trocheszczescia napisał(a):
Sheriff napisał(a):Trocheszczescia, napiszę bez cytatu żeby nie robić bałaganu w temacie.

Mam 33 wiosny.

Witaj! Oj ciężki jest powrót do normalności. Ale jak widać trzeba uzbroić się w cierpliwość. Czekać i jeszcze raz czekać. Damy radę! Sheriff życzę szybkiego wydobrzenia!!! Mi jeszcze poranki troszkę przeszkadzają, bo budzę się ok. 5 godziny troszkę mam lęków i juz nie śpię głęboko tylko tak lekko przysypiam. A za dnia staram się robić coś żeby tylko zapomnieć o tym co złe. Pozdrowionka! !!!

-- 02 paź 2016, 22:58 --

TomoS napisał(a):Od piątku biorę Escitil 10mg i mam mdłości, dziwne objawy lęku, szybkiego bicia serca, drgawki czasami. Psychiatra mówił mi że 2-3 dni do max 7 miną te objawy i mam się tym nie przejmować. Biorę pół tabletki rano i wieczorem, pod tygodniu mam zwiększyć do 1 tabletki rano i wieczorem i teraz nie wiem czy iść do niego spytac czy mogę pół bo nawet po pół mam dziwny odlot.

Cześć Tomas! Oj skąd ja znam te okropne objawy. Niestety trzeba to przetrwać. Niestety te leki tak się rozkręcają. U niektórych szybko mijają działania uboczne, a u niektórych trzeba troszkę dłużej poczekać. Tak jest właśnie w moim przypadku że u mnie ten lek rozkręca się pomału i na początku miałam bardzo dużo działań ubocznych m.in. mdłości, słabo mi było, bolała mnie głowa i kręciło mi się w głowie, czułam się tak dziwnie oszołomiona i wiele innych.... Biorę Eliceę juz 7 tydzień, zaczynam jutro 8 tydzień i widzę poprawę, no nie jest to jeszcze super extra ale jakieś pozytywy są. Także początki naprawdę są ciężkie ale trzeba to przetrwać i słuchać się swojego lekarza. On wie co robi. Ja też po tygodniu bralam 10mg choć nie czułam się kolorowo. Nie było lekko ale dałam radę. Ty też dasz!!! Teraz biorę już 15mg. Pozdrawiam i pamiętaj ze nie jesteś sam z takim problemem o cierpieniem. Sam widzisz ile nas tu jest. Życzę wytrwałości!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez TomoS 03 paź 2016, 09:52
Też macie dziwny dyskomfort w brzuchu (mrowienie, uciski, pulsowanie brzucha), pulsowanie w pośladkach i uczucie bicia serca w plecach gdy się o coś opieracie?
Dodam że uczucie bicia serca zaczelo się 27 maja a reszta po ok 2 miesiącach. Męcze się z tym wszystkim od 4 miesięcy a od piątku wlasnie przyjmuje Escitil.

-- 03 paź 2016, 11:46 --

Nie widzę tutaj opcji edycji postu ale chciałbym dodac że te uczucie kołatania serca mam jak jeszcze nie brałem żadnych leków czyli od momentu gdy się to wszystko zaczęło (27 maja br.). Czuje też takie pulsowanie w dolnej częsci odbytu (powiązane z tym pulsowaniem, mrowieniem i uciskiem w brzuchu)

przez Trocheszczescia 03 paź 2016, 22:26
TomoS napisał(a):Też macie dziwny dyskomfort w brzuchu (mrowienie, uciski, pulsowanie brzucha), pulsowanie w pośladkach i uczucie bicia serca w plecach gdy się o coś opieracie?
Dodam że uczucie bicia serca zaczelo się 27 maja a reszta po ok 2 miesiącach. Męcze się z tym wszystkim od 4 miesięcy a od piątku wlasnie przyjmuje Escitil.

-- 03 paź 2016, 11:46 --

Nie widzę tutaj opcji edycji postu ale chciałbym dodac że te uczucie kołatania serca mam jak jeszcze nie brałem żadnych leków czyli od momentu gdy się to wszystko zaczęło (27 maja br.). Czuje też takie pulsowanie w dolnej częsci odbytu (powiązane z tym pulsowaniem, mrowieniem i uciskiem w brzuchu)

No niestety, nerwica czy zaburzenia lękowe mają dużo różnych objawów fizycznych. Wiem, nie jest to miłe. Też mam różne objawy. Bierz leki, a za jakiś czas powinny minąć te nieprzyjemne doznania. Choć wiem ze początki nie są łatwe. Pozdrawiam i wytrwałości życzę!

przez TomoS 04 paź 2016, 09:12
Też macie duszności i kluche w gardle po Escitilu? Ja dzisiaj rano nie mogłem nabrać powietrza a jak ziewam to mam mdłości w gardle

przez seba17 04 paź 2016, 14:19
TomoS napisał(a):Też macie duszności i kluche w gardle po Escitilu? Ja dzisiaj rano nie mogłem nabrać powietrza a jak ziewam to mam mdłości w gardle

Też tak mam czasami, chociaż ja lepiej czuję się rano niż po południu. A teraz przez te pogody boli mnie głowa i czuję ciągły niepokój. Staram się nie analizować za każdym razem jak gorzej się czuję. Tabletki dosyć długo się rozkręcają. Będzie lepiej :smile:

przez TomoS 04 paź 2016, 15:27
Zastanawiam się nad zmianą leku bo mam straszne duszności. Czuje się jakbym się dusił. Dzisiaj rano się zaczęlo a biorę pół tabletki 5mg dwa razy dziennie od piątku (rano i wieczorem o 9:00)

przez seba17 05 paź 2016, 11:14
TomoS napisał(a):Zastanawiam się nad zmianą leku bo mam straszne duszności. Czuje się jakbym się dusił. Dzisiaj rano się zaczęlo a biorę pół tabletki 5mg dwa razy dziennie od piątku (rano i wieczorem o 9:00)

To może dobrym pomysłem będzie wizyta u lekarza? On sie wypowie czy należy zmienićlek, czy tak po prostu efekt uboczny i po jakimś czasie minie.
Ja biorę już ponad dwa miesiące esci a i tak czasami coś mnie zatrzęsie.

przez TomoS 05 paź 2016, 12:21
Dzwoniłem do lekarza i kazał zmniejszyć do ćwiartki jak źle się czuję. Od piątku brałem po pół tabletki dwa razy dziennie a miałem pół dziennie, źle odczytałem z kartki jaką mi zostawił.

przez tensposobw 05 paź 2016, 12:58
Od dziś wchodzę na 10mg po połowie, rano i po południu, jak myślicie kiedy zacznie działać?

przez TomoS 05 paź 2016, 19:31
Jak przez 4 dni brałem 10mg dziennie na początek przez pomyłkę to te dusznosci miną? Bo rozmawiałem z lekarzem i mówił mi że nie ale ciężko mi się oddycha

-- 06 paź 2016, 10:33 --

Tzn mówił że nic mi nie będzie

przez NoMoreDepression 07 paź 2016, 14:52
Cześć, tydzień temu zacząłem kurację escitalopramem w dawce 5 mg, dzisiaj przeszedłem na 10 mg. Wenlafaksyna w dawce 225 mg nie pomogła, mam nadzieje, że ten lek się sprawdzi :)

przez JERZY62 07 paź 2016, 16:57
Escitalopramum to też jest SSRI?
®

Sortuj wg