WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
225
66%

Nie
87
25%

Zaszkodziła
30
9%

Liczba głosów : 342

przez Elissa 09 mar 2014, 19:15
CórkaNocy, wielkie dzięki za odpowiedz. A czy wejście na sertralinę było cięzkie, miałas skutki uboczne i czy szybko zaczęła działać przeciwlękowo? Mam głęboką nadzieję,że w koncu uda Ci się trafić na taki lek który podziała dwufazowo, może to tylko kwestia czasu, bo na pewno jeszcze nie próbowałaś wszystkiego. Ja np na wenli jestem ospała i lekko depresyjna, ale na fluoksetynie było idealnie, dużo energii, super nastrój i brak lęków, prawie 8 lat łykałam i gdyby nie zmęczenie materiału( organizm przestał reagowac na lek) myślałabym ze znalazłam złote runo;)

przez littentree 09 mar 2014, 19:31
Witajcie,

Chciałem się dowiedzieć , czy ktoś z Was stosuje wenlafaksynę na nerwicę lękową z lękiem napadowym oraz fobię społeczną? Aktualnie jestem na paroksetynie od właściwie 6 lat, ale ona strasznie mnie zamula, a poza tym po tak długim czasie mój organizm zaczął już się przyzwyczajać do dawki i potrzeba tego leku więcej. Aktualnie jestem na dawce 70mg i strasznie zamula jak większość SSRI.
Szukam leku który nie tylko pomoże na wymienione wcześniej problemy , ale też zaktywizuje mnie. Naczyń w kuchni nie umyłem od 5 dni...

Napiszcie proszę czy ktoś miał na SSRI podobnie jak ja i czy Wenlafaksyna pomogła na lęki i fobię społeczną. Jakie są Wasze odczucia i doświadczenia z SNRI?

Pozdr
littentree

przez chester 09 mar 2014, 21:21
wenla + wellbutrin. 3 dni i libido wróciło. To kapitalny lek na "te" sprawy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomas_ 09 mar 2014, 21:30
Witam,
To mój pierwszy post na forum, mimo że zaglądam tu od 3 lat :) na początku roku zarejestrowałem się, a dziś w końcu zebrałem się żeby coś od siebie napisać :)
Elissa napisał(a):CórkaNocy,Jestem prawie 2 lata na 75 mg wenli i podobnie jak u Ciebie, bardzo mnie usypia i rozleniwia, dlatego coraz częściej myślę o zmianie na sertralnię.

Ja jechałem na weneli w dawce 225mg i do tego 60mg minaseryny. Też czułem się ciągle zmęczony, mogłem cały dzień spać. Wstanie o 6 do pracy i później działanie w niej, było czymś wyjątkowo trudnym. Pomagałem sobie kawą, energetykami ale nic nie pomagało. Od 1,5 miecha zjadam 150mg weneli, 150mg wellbutrinu i 10mg minaseryny, i uważam to za bardzo dobry zestaw (na chwilę obecną ;p). Mam na nim dużo energii, chce mi się chcieć i walczyć o swoje życie. Czuję się znaczenie lepiej niż na 225mg weneli, na tamtej dawce czułem jak wszystko w środku się trzęsie, a nastrój był średni z tendencją do nagłych spadków i histerii.

CórkaNocy czy próbowałaś doksepinę na lęki? Ja od niej zaczynałem, brałem 75-100mg/d + 40-60mg citabax'u. Na lęki wśród ludzi i te uogólnione działało całkiem miło.
F33
Depakine Chrono 300 - 0 - 500
Wenlafaksyna 150 - 0 - 0
Mianseryna 0 - 0 - 10

przez chester 10 mar 2014, 09:20
tomas_, Podobnie lepiej się czuję po dołożeniu Wellbutrinu do wenlafaksyny.

przez Dark Knight 10 mar 2014, 10:18
Ja mam takie pytanie czy leki zwiekszajace poziom noradrenaliny zwiekszaja potliwosc ??

przez miko84 10 mar 2014, 10:21
Tak. Zazwyczaj zwiększają potliwość leki noradrenalinowe i serotoninowe. Zmniejszają potliwość antagoniści 5-HT2 i leki antycholinergiczne.
miko84

przez Dark Knight 10 mar 2014, 11:36
antagoniści 5-HT2 czyli jaki lek np ??

przez Lord Cappuccino 10 mar 2014, 11:49
Do osób odstawiających wenlę co miały generyki z białymi kuleczkami/granulkami w żelatynowych kapsułkach- jaka była strategia odstawiania/odsypywania kuleczek? I czy braliscie pod uwage, że przecięcie kapsułki "niszczy" przedłużone uwalnianie?
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 10 mar 2014, 12:04
Dark Knight mirtazapina/mianseryna, amitryptylina, doxepina, trazodon, cyproheptadyna (stosowana czasami off-label na potliwość polekową), atypowe neuroleptyki jak olanzapina, risperidon. Z czystych antycholinergików off-label na potliwość stosowana jest np. oxybutynina.
miko84

przez Lord Cappuccino 10 mar 2014, 12:21
Nie zawsze się to sprawdza, gdy lek oprócz tego, że jest antagonistą 5-HT2 i antycholinergikiem ma ogólnie "brudny" profil farmakologiczny. Weź taką klomipraminę- po niej ludzie pocą się jak świnia(wpływ na 5-HT i NE). Po przejściu się po schodach byłem zlany jakbym przed chwilą brał prysznic.
Moderator/ R2 - D2

przez Dark Knight 10 mar 2014, 12:36
czy sulpiryd i amisulpiryd tez zaliczają sie do tych leków czy tylko risperidon ??

przez Lord Cappuccino 10 mar 2014, 12:40
Sulpiryd i amisulpryd są "czystymi" neuroleptykami- mają tylko znaczące powinowactwo do rec. D2/D3. Do 5-HT2, muskarynowych cholinergicznych i innych nie. W ich wypadku to akurat wychodzi na plus.
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 10 mar 2014, 12:46
Dark Passenger dlatego nie wymieniam klomipraminy w tym zestawie bo jest ona poza antagonistą 5-HT2 bardzo silnym SRI.
miko84

Sortuj wg