WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
225
66%

Nie
87
25%

Zaszkodziła
30
9%

Liczba głosów : 342

przez rolosz 08 maja 2016, 11:05
sebo001 napisał(a):Widzę to tak, że terapia zawsze powinna grać pierwsze skrzypce. 3 lata temu terapia sama terapia 6 miesięczna wyprowadziła mnie z niezłego gówna, choć było zdecydowanie mniejsze od aktualnego. Wiem, że to trzeba czasu, kasy, cierpliwości i wszyscy chcielibyśmy po 2 tygodniach brania tabsa poczuć się po prostu normalnie, na czele ze mną ale niestety nie ma tak łatwo :D

sebo001 jak zabrzenie ma biologiczne podłoże, to wydaje mi się, że to nie terapia odgrywa pierwsze skrzypce. Ale zgadzam się, że w wielu przypadkach, również częściowo i u mnie terapia powinna zdominować leczenie. Ja na terapię za jakiś czas też się wybieram, aby parę problemów przepracować, na któe akurat moja biologia nie ma wpływu.

Powodzenia z wenlą!! :D :D Trzymam kciuki!!

przez sebo001 08 maja 2016, 11:09
Jakiś czas spędziłem pracując w Holandii i Norwegii, w tamtych krajach dostępność do terapii jest bardzo łatwa i kosztuję w stosunku do ich zarobków bardzo niewiele a ponadto znam bardzo niewielu holendrów czy norwegów, którzy nie korzystają z pomocy terapeuty, jest to zupełnie powszechne. W Polandii zwykle do właśnie pieniążki stoją na drodze do terapii.

Dzięku rolosz, jak tam u Ciebie na Esci ? Zastanawiam się czy nie za wcześnie odpuściłem ten lek ale taka była również decyzja mojego lekarza.

przez rolosz 08 maja 2016, 11:31
sebo001 nic dziwnego, skoro Holandia jest położona w depresji, a Skandynawowie to się chyba z depresją rodzą. Warunki finansowe mają niezłe, ale mnie tamtejsza, zwłaszcza norweska aura chyba by dobiła, skoro ja ledwie polską jesień i zimę jestem w stanie przetrwać.

Esci mnie rozkręciło ostatnio. Miałem w tygodniu niezły napęd, dobre samopoczucie i dużo zajęć. Lęki chodzą po głowie, ale są jakby wytłumione, nie utrudniają funkcjonowania. Na lęk społeczny działa rewelacyjnie.
Natomiast dziś mam się dużo gorzej, chyba muszę odchorować ostatnie nadaktywne dni :-|

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 08 maja 2016, 21:10
Vengence, nie tylko po tym, ale moja dawna lekarka mowila ze jak wenla dziala -a kobita 30 lat pracowała w psychiatryku to sa uboki cały czas mniejsze lub wieksze ale są. Poprzednio tez sie pociłam i wtedy sie lepiej czułam. Teraz sie czuje bardzo dobrze :) a poce masakrycznie, czyli wenla dziala. U mnie sie tak objawia :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Vengence 08 maja 2016, 21:14
agusiaww napisał(a):Vengence, nie tylko po tym, ale moja dawna lekarka mowila ze jak wenla dziala -a kobita 30 lat pracowała w psychiatryku to sa uboki cały czas mniejsze lub wieksze ale są. Poprzednio tez sie pociłam i wtedy sie lepiej czułam. Teraz sie czuje bardzo dobrze :) a poce masakrycznie, czyli wenla dziala. U mnie sie tak objawia :mrgreen:
Ok, ważne, że dobrze się czujesz. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 08 maja 2016, 21:15
Agusia jak długo stosujesz już Wenle i czy solo ? Jaka dawka ? Mam nadzieję l, że i mi pomoże. ...

przez agusiaww 08 maja 2016, 21:24
sebo001, juz kilka lat, miałam przerwę, powrót w lutym, wiec wychodzi niecałe 2.5 mca stosowania wenli. Dobra poprawę juz poczułam jakies 4 tygodnie temu, ale taką bardzo dobra gdzies od 2 tygodni. Dawka 75 mg, teraz solo, bo wczesniej miałam bezsennosc i brałam dodatkowy lek na to, a teraz sypiam świetnie -pierwszy raz w tym roku od 20 lat nie biore nic nasennego na noc (dziwne uczucie).
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez warning 09 maja 2016, 23:44
Czy wzrost wagi ciała na wenlafaksynie koreluje z dawką?

przez jakub358 13 maja 2016, 13:02
warning napisał(a):Czy wzrost wagi ciała na wenlafaksynie koreluje z dawką?

Czytałem, że po wenli się chudnie.

Właśnie przerzucam się na wenle 37,5mg z escitalopramu 15mg - czy ktoś wie jak na to przejść?

przez pneum 13 maja 2016, 13:18
jakub358 napisał(a):Czytałem, że po wenli się chudnie.

Na wenli nie schudłam nic, a byłam na dawkach 37.5-225 mg
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 37.5

przez tizziano 13 maja 2016, 13:22
Czy Wenla pomoże na napięcie wewnątrz głowy/ból spowodowany zaburzeniami depresyjnymi??? Czy mieliście problemy z orgazmem i wytryskiem po Wenli??

bardzo proszę o odpowiedzi..

przez cozicozicozi 13 maja 2016, 13:24
tizziano, z tym bólem to nie wiem ale dobrze działa na mnie przeciwlękowo i zero problemów z libido - wszystko z ptaszkiem w porządku
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez pneum 13 maja 2016, 13:27
tizziano, u mnie libido trochę gorsze, ale tragedii nie ma
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 37.5

przez Vengence 13 maja 2016, 14:02
tizziano napisał(a):Czy Wenla pomoże na napięcie wewnątrz głowy/ból spowodowany zaburzeniami depresyjnymi??? Czy mieliście problemy z orgazmem i wytryskiem po Wenli??

bardzo proszę o odpowiedzi..
Pomoże, na bóle, jeśli są one spowodowane zaburzeniami depresyjnymi, wenla ma powinowactwo do receptorów opioidowych.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg