PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
65%

Nie
17
27%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 62

przez najs10 16 wrz 2016, 16:32
U mnie na początku brania było wszystko ok, dopiero teraz po 3 tygodniach kiedy zaczynam odczuwać poprawę w sferze psychiki pojawiły się też skutki uboczne. Nie wiem co robić bo wiąże z tym lekiem naprawde duże nadzieje, bo do tej pory mało co na mnie działało, ale boję się zwiększyć tą dawke.

przez Luxor 16 wrz 2016, 18:53
u mnie prawie wszystkie skutki uboczne minęły. efekt trudności w mówieniu też już praktycznie nie występuje. jestem nawet gotowy zwiększyć dawkę powyżej 150 mg. zobaczymy co lekarka powie.

przez agusiaww 20 wrz 2016, 07:16
Luxor napisał(a):u mnie prawie wszystkie skutki uboczne minęły. efekt trudności w mówieniu też już praktycznie nie występuje. jestem nawet gotowy zwiększyć dawkę powyżej 150 mg. zobaczymy co lekarka powie.
a ile brałes prege?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 20 wrz 2016, 15:22
fobik123 napisał(a):też macie po pregabalinie efekt jak po alkoholu,biorę 2X300mg ? :D

Córka jednej z moich pacjentek, po śmierci matki na nowotwór przynosiła do utylizacji Lyricę 150 mg, oczywiście przechwyciłem ją. Którego dnia miałem dużo stresu w pracy i stwierdziłem, że odstresuję się i spróbuję, od razu 300 mg jednorazowo, po 2 h byłem otumaniony jak po 0.75 mg klonazepamu lub 0.75 alprazolamu (dodam, że nie mam tolerki na benzo), z tym, że to otumanienie nie powodowało senności jak benzo, i mam wrażenie, że bardziej mnie zobojętniało (uspokajało?).
W kwestii przeciwlękowej nie wypowiem się, bo lęki towarzyszyły mi tylko przez 3 pierwsze miesiące choroby.
W połączeniu z mirtazapiną 30 mg kombinacja ta zwala z nóg.

przez Kontrast 20 wrz 2016, 15:33
a boli was po tym watroba?
Nie znam roli którą gram, wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

przez kofel 21 wrz 2016, 12:05
Pregabalina nie jest metabolizowana w wątrobie. :)
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg
Klonazepam 2mg - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Luxor 24 wrz 2016, 16:35
agusiaww napisał(a):a ile brałes prege?

Biorę już 3 tygodnie, rano 150mg, wieczorem 75mg. Skutki uboczne wszystkie minęły. Ale również trudno mi zauważyć jej działanie. Właściwie to nie wiem w czym ona ma mi pomóc. Nastroju nie poprawia, problemy ze sen są dalej. Lęków nie miałem, więc nie wypowiem się o działaniu przeciwlękowym. Owszem, jestem trochę stonowany i spokojniejszy, ale czy o to mi chodzi...
Na noc mam też kwetiapinę, biorę od kilku dni. Zasypiam po niej bardzo dobrze, ale z ciągłością snu już nie jest tak rewelacyjnie. Albo się wybudzam wcześnie, albo śpię 8 godzin i czuję się niewyspany. Lekarka mówiła, że niby kwetiapina ma działać przeciwdepresyjnie, ale w dawce 50 mg to możliwe ?

Pociągnę jeszcze trochę na takim zestawie, ale coś czuję że bez SSRI się nie obejdzie :)

przez agusiaww 29 wrz 2016, 19:55
Dobra ja na razie bede bez pregi jak mnie przycisnie to wezme...
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Bagatelka 01 paź 2016, 19:30
Dlaczego u nas nie ma dawki 300mg w jednej kapsułce?
Bagatelka

przez kofel 05 paź 2016, 13:03
Jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze. :)
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg

przez Bagatelka 05 paź 2016, 21:54
I tak już minął trzeci dzień odkąd pracuję(to moja pierwsza praca w życiu!). I to wszystko zasługa leków, które dopiero po 7 latach leczenia, odniosły skutek. :D
Bagatelka

przez kofel 05 paź 2016, 23:00
Gratuluje. :) Ja staram się wyczyścić ten pieprzony zapis eeg lamotryginą, jestem 125mg/d a wchodzę na 200mg/d. U mnie to wszystkie problemy psychiczne są spowodowane tylko i wyłącznie epi. :( Jak bedzie za słaba to przejde na topiramat i chociaż bęben zrzuce hyhyhy. Prega to mi strasznie psuła zapis.
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg

przez Bagatelka 06 paź 2016, 08:28
Też mam ciągle zły zapis eeg, ognisko w skroni(nie wiem czy coś się zmieniło po dodaniu pregi) I na dodatek w badaniu neuropsychologicznym wyszło mi, że mam dysfunkcję lewego płata skroniowego, tam gdzie właśnie jest ognisko... I niestety, ciągle mam problemy umysłowe przez tą skroń.

Ja to w ogóle nie wiem już co jest napadem, a co nim nie jest. Bo ja mam tylko napady częściowe, a tych jest szeroka gama.
Bagatelka

przez kofel 06 paź 2016, 11:29
Na napady częściowe to podobno cuda wyczynia właśnie Vimpat (Lakozamid), którym się raczę. Biorę go, bo on jako jedyny czyści mi nadwrażliwość fotogenną. Nie gadałeś z neurologiem o dorzuceniu w/w leku? Wielu lekarzy może o nim zbytnio nie mówić, bo paczuszka tzn miesiąc leczenia to koszt 1000zł dla państwa z powodu refundacji :mrgreen: . Dodatkowo jest to jedyny lek, który nie powodował u mnie totalnie żadnych skutków ubocznych. No teraz jest jeszcze lamotrygina, ale nie chwale dnia przed zachodem słońca, bo dopiero na nią wchodzę. Z tym, że ja mam pierwotnie uogólnioną. Szczęście w nieszczęściu, bo mam rypnięty cały mózg i raczej 0% szans na całkowite wyleczenie, ale taka reaguje dobrze na leczenie. Depakina sobie radziła z palcem w tyłku. Tylko skutki uboczne, wiadomo...
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg

Sortuj wg