Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Po 30 dniach odstawiłem xanax,i dorażnie mi zapisano

 

atarax(w razie ataków lub bezsenności) Macie jakieś doświadczenia z tym lekiem lub pochodnymi ? Głównym składnikiem tegu leku

 

jest hydroksyzyna więc jest spoko bo nie uzależnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli było na ten temat to będę wdzięczny za odnośnik... Normalnie mam lenia giganta... Nie mam siły poszperać. matko, nawet siedzenie mnie męczy niemiłosiernie :roll: . Chciałbym się dowiedzieć jak na was podziałał, na jakie zaburzenia dobrze wpływa. ja mam fobię społeczną i nerwicę natręctw... czy komuś z tymi zaburzeniami pomógł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, hy... kurcze dużo trzeba mieć do mnie cierpliwości... naprawdę wyrozumiali ludzie są tutaj :)

 

[ Dodano: Pią Mar 17, 2006 8:46 pm ]

kurcze szukałem na forum o tej hydroksyzynie i nic nie znalazłem... może jednak ktoś coś mi napisze... mam taką nadzieje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie Hydroxyzyna podziałała fatalne. Po zażyciu 2 tabletek (niepamietam czy 10mg czy 20mg), jadąc tramwajem zacząłem czuć się fatalnie - miałem wrażenie że zaraz sie udusze :!: Po wyjściu z tramwaju miałem jeszcze zawroty głowy i sucho w ustach. No i co za tym poszło lek ten praktycznie wcale mnie nie uspokoił. Powiem jedno - hydro zadziałała na mnie usypiająco i to w jeszcze wiekszej dawce przed spaniem. Jak dla mnie lek zupełnie nietrafiony. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak znam hydroxizinum, to mój pierwszy lek z pogotowia. Powiem tylko że pomaga zasnąć, ale nie leczy nerwicy. Nie jest to zbyt silny lek, działa bardzo nasennie, jak wzięlam tabletkę powoli zasypiałam zaczęlam normalnie odychać, zasnęłam. Czułam jednak że stłumił tylko we mnie emocje ale tak naprawdę mi nie pomógł. Oczekiwałam że nie dostanę ataku, ale na drugi dzie bardzo się zdenerwowałam i był on silny. Uważam że hydroxizinum nie jest skuteczne w leczeniu nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek pomogl mi przetrwac najciezsze ataki bolu sercowego i dretwien-bardzo mnie uspokajal chociaz przyznam ze rzeczywiscie zastrzyki do posladka bolaly i to bardzo.Ale ogolnie mowieac nie mam nic przeciwko nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez hydroksyzyne dostalam nerwicy lekowej.Psychiatra powiedzial,ze niepotrzebnie na wlasna reke lykalam ja podczas pogrzebow.Gdybym wtedy nie stlumila emocji to teraz wszystkie napady lekowe nie mialy by w ogole miejsca.Ale ja wolalam nalykac sie hydroksyzyny od lekarza pierwszego kontaktu.Teraz nie patrze z nadzieja na to pudelko a wrecz jego widok mnie wnerwia.Ze to wszystko przez takie cos.A wiec uwazajcie z tymi wszystkimi uspokajaczami...Aha,ktos mowil ze hydroksyzyne w plynie daje sie tez niemowlakom bo niby taka bezpieczna.To straszne!To niebezpieczny uzalezniacz i nie wolno tak nim szafowac,choc wydaje sie taki lagodny i powszechnie stosowany...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie bomba hydroksyzyna pomogla mi bardzo .

jak mam ataki nad którymi nie moglem zapanować biore jedna pigula i troche silnej woli i i po ataku . mam jeszcze cos takiego do Psychiatry

nazywa sie afobam czy jakos tak nie znam dzalania narazie tego nie bralem

zna ktos dzalanie tego afobamu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź! Wiem, że to niepoważne z mojej strony, ale kiedyś wypróbowałam ich działanie na sobie... Potem dwa dni byłam nie do życia... (senność, bóle głowy, zawroty ... ) i jestem ciekawa, czy zawsze występują takie dolegliwości ?

 

 

Pozdrawiam :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niunia te tabletki nie szkodza ani nie uzalezniaja,ale nie lykaj tego wogole radzilabym ci w tym wieku nie myslec o depresji i nie czytac niektorych tematow na tym forum!nie jest to z mojej strony zlosliwosc ale jestes jeszcze za mloda zeby miec takie dolegliwosci jak depresja poza tym jak bedziesz czytala o lekach,natretnych myslach i depresji bedziesz powoli sobie wkrecac!jesli nienawidzisz ludzi albo sie ich boisz postaraj sie z kims porozmawioac najlepiej z kims doroslym z rodziny!jestes mlodziutka i zyjesz w ciezkich czasach mysle tez ze to twoj okres dojrzewania!trzymaj sie sloneczko i bedzie dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niunia te tabletki nie szkodza ani nie uzalezniaja,ale nie lykaj tego wogole radzilabym ci w tym wieku nie myslec o depresji i nie czytac niektorych tematow na tym forum!nie jest to z mojej strony zlosliwosc ale jestes jeszcze za mloda zeby miec takie dolegliwosci jak depresja poza tym jak bedziesz czytala o lekach,natretnych myslach i depresji bedziesz powoli sobie wkrecac!jesli nienawidzisz ludzi albo sie ich boisz postaraj sie z kims porozmawioac najlepiej z kims doroslym z rodziny!jestes mlodziutka i zyjesz w ciezkich czasach mysle tez ze to twoj okres dojrzewania!trzymaj sie sloneczko i bedzie dobrze!

 

nie mam pojęcia, co Ci odpisać :roll: Ogólnie - niczego sobie nie wkręcam, a czytanie tematów na tym forum i tak już nie pogorszą mojej sytuacji...

Pocieszać jest najłatwiej. :cry:

pozdrawiam :*

 

[ Dodano: Sob Wrz 09, 2006 12:08 pm ]

Tzn najpierw wypróbowałas a później sie pytasz o działanie? nie powinno byc odwrotnie?

wiem, że to niepoważne, ale tak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×