Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fobia społeczna i Brintellix który nie działa, co zrobić?


snake76

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

chciałbym Was prosić o pomoc. Przez 4-5 lat zażywałem Seroxat, który został mi przepisany w ramach leczenia nerwicy lękowej. Pewnego dnia uznałem, że czas go odstawić, udało mi się i przez ponad rok funkcjonowałem bez leku. Niestety na przełomie 2015/2016 splot niekorzystnych wydarzeń spowodował nawrót choroby, która objawiała się strachem przed jazdą taksówką (uczucie duszenia), uczucie jakby jakaś siła chciała mnie zepchnąć z mostu, uczucie omdlenia przebywając w śród ludzi nawet znajomych, słabość w rękach, niechęć do wstawania rano i ogóle osłabienie organizmu. Udałem się do lekarza który przepisał mi Brintellix, chciałem lek który nie będzie powodował tycia tak jak Seroxat. Brintellix zażywam od 2 miesięcy i nie widzę poprawy, co prawda nie mam już problemów z chodzeniem po mostach ale fobia społeczna - kontakt z ludźmi, rozmowy biznesowe itp to koszmar, zaczynam mieć lęk przed lękiem. Co zrobić? Lekarz zaproponował zwiększenie dawki z 10 mg do 15 mg lub zmianę leku. Trochę się zraziłem i nie wiem co zrobić, jest coś lepszego od Seroxatu ? Biorąc pod uwagę cenę Brintellixu sądziłem że to cudowny lek.

 

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę cenę Brintellixu sądziłem że to cudowny lek.

 

To chyba tylko cudowny marketing i polityka cenowa producenta- koncernu farmaceutycznego H. Lundbeck A/S. ;)

 

Jeżeli paroksetyna (Seroxat) dobrze na Ciebie działała to spróbuj może porozmawiać z lekarzem o innym leku z tej samej grupy farmakologicznej (SSRI). Np. escitalopram (oryginalny preparat pod nazwą handlową Lexapro/Cipralex również stworzył Lundbeck, ale dostępnych jest wiele tańszych zamienników - Lenuxin, Mozarin, Depralin, Pramatis, Elicea, Escitil, Servenon, Symescital, Nexpram, Escitalopram Pharmaswiss), fluwoksamina (Fevarin), czy sertralina (Zoloft, Asentra, Asertin, Zotral, Luxeta, Setaloft, Sertagen).

 

Doraźnie możesz się wspomagać jakimś lekiem stricte uspokajającym/przeciwlękowym typu hydroksyzyna (Hydroxyzinum) czy jakiś lek z grupy benzodiazepin (jest ich sporo). Zapytaj lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×