Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam 16 lat i objawy nerwicy


yoshimura

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i nazywam się Ania. Zarejestrowałam się na tym portalu ponieważ od jakiegoś czasu wydaję mi się że mam objawy nerwicy. W moim życiu niedawno można byłoby zaobserwować wiele stresujących zmian w krótkim czasie. Problemy w szkole, w związku, w relacjach ze znajomymi, a także w domu. Wszystkie problemy trzymam dla siebie i może to tym niszczę sobie psychikę? :cry:

Nie dawno pojawiły się u mnie problemy ze " zdrowiem ". Jednak wszelkie choroby są wykluczone na każdych badaniach. Ostatnie konsultacje z lekarzem mam w poniedziałek. Często zdarzają się u mnie :

- nierówne i szybkie bicie serca

- bóle głowy typu uścisku

- ogólne złe samopoczucie i osłabienie

- trudności z oddychaniem , duszności

- pieczenie w przełyku

- bóle klatki piersiowej promieniujące na bark , kłucie w sercu

Przez to podejrzewam że mam nerwicę , jednakże nie wiem jakiego rodzaju , więc wybaczcie jeżeli wybrałam zły przedział. Bardzo bym podziękowała osobom które podzielą się ze mną jeszcze innymi informacjami na temat nerwicy , i swoimi dolegliwościami. :oops::( Również nie pogardzę dobrymi radami . :-|

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum ;)

A Twoim wieku, w okresie gimnazjum (czyli jeszcze całkiem niedawno) też przechodziłam przez dziwne objawy, robiłam badania, które nie potwierdzały żadnych chorób. Podejrzewałam nerwicę. U mnie głównie występowały kłopoty z żołądkiem i z oddychaniem..

Tak, czy inaczej nie będę Ci tu opowiadała całej mojej historii. Chcę Ci tylko powiedzieć, żebyś nie rezygnowała z szukania pomocy! Jeżeli ostatnia konsultacja nie wykaże niczego, radziłabym wizytę u psychologa/terapeuty. Powiedz mi jeszcze, czy masz jakiekolwiek wsparcie wśród rodziny? Pisałaś, że masz z nią problemy. To na pewno trochę komplikuje sprawę. A jak czujesz się w szkole? Objawy się w niej nasilają?

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum ;)

A Twoim wieku, w okresie gimnazjum (czyli jeszcze całkiem niedawno) też przechodziłam przez dziwne objawy, robiłam badania, które nie potwierdzały żadnych chorób. Podejrzewałam nerwicę. U mnie głównie występowały kłopoty z żołądkiem i z oddychaniem..

Tak, czy inaczej nie będę Ci tu opowiadała całej mojej historii. Chcę Ci tylko powiedzieć, żebyś nie rezygnowała z szukania pomocy! Jeżeli ostatnia konsultacja nie wykaże niczego, radziłabym wizytę u psychologa/terapeuty. Powiedz mi jeszcze, czy masz jakiekolwiek wsparcie wśród rodziny? Pisałaś, że masz z nią problemy. To na pewno trochę komplikuje sprawę. A jak czujesz się w szkole? Objawy się w niej nasilają?

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

 

Mam wsparcie wśród rodziny mimo wszystko , ale nie znają mojego problemu. Nikt o nim nie wie oprócz najbliższych mi osób , przyjaciółki i chłopaka. W szkole ? Nigdy nie czuję się pewnie. Zawsze miałam problemy z dogadaniem się z osobami z klasy. Zawsze byłam jedną z tych najgorszych , tą odpychaną. Objawy się nasilają w szkole , nasilają się podczas kłótni z moim chłopakiem lub przyjaciółką, nasilają się jeżeli słyszę krzyk , lub płaczę. Nie mam pojęcia co dalej robić :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×