Skocz do zawartości
Nerwica.com

Małe pytanie


Aga87

Rekomendowane odpowiedzi

Cierpię na nerwice lękową,dostałam przepisany od lekarza psychiatry lek o nazwie PAROGEN,biorę go 3 dni i niestety skutki uboczne są tragiczne...

 

Czy mogę bez obaw odstawić ten lek po tak krótkim czasie,nie bojąc się o skutki "odstawienne" ?

 

Po prostu poproszę mojego psychiatrę o mniej inwazyjny lek,zawsze bałam się psychotropów i jednak nie chcę ich brać

 

Dziękuje i pozdrawiam,przepraszam za możliwą złą pisownie z powodów wiadomych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna to najmocniejszy z tej grupy leków, więc skutki uboczne mogą być trochę cięższe. Co prawda, brałam to tylko 2 tygodnie, w trakcie matur i moim jedynym skutkiem ubocznym była znieczulica ludzka. Ale z doświadczenia wiem, że najgorsze są pierwsze tygodnie, które trzeba przeczekać i potem już z górki.

Sama teraz mam nieciekawe skutki z fluoksetyną, a to moje drugie spotkanie z nią i aż jestem w szoku, że tak reaguję. Ale poczekam jeszcze miesiąc przynajmniej, bo tak to ciężko ocenić czy dany lek pomaga, czy nie.

Jeśli jednak chcesz zrezygnować- po 3 dniach nic Ci nie będzie. Ja z dnia na dzień po 8 miesiącach brania odstawiłam fluoksetynę, a paroksetynę po 2 tygodniach. Zero skutków ubocznych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje....Jeszcze się zastanowię czy przemęczyć się z tym wszystkim,czy może jednak poprosić o bardziej przyjazny lek...Zawsze bardzo słabo reaguje na różnego rodzaju leki,nawet zwykła hydroksyzyna potrafi mnie kompletnie rozbić,gdzie na większość ludzi nie działa kompletnie...

 

Dziękuje jeszcze raz za odpowiedz ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację,jednak 3 dni miałam wymioty,drgawki i gorączkę 38...Odstawiłam paro i przeszło...Rozumiem,że skutki uboczne muszą być,jednak dla mnie to lekka przesada takie przygody...Może jestem zbyt słaba i za szybko się poddaję...Cóż,trudno,spróbuję czegoś innego

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×