Skocz do zawartości
Nerwica.com

[lęk, leki i alkohol- czyli jak się w tym wszystkim znaleźć?


non omnis

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa miesiące temu znów wróciłem do mojego przyjaciela Fevarinu. Pomaga mi, choć zawsze na początku jest mi z nim ciężko - pierwszy tydzień to kłopoty ze snem, szczękościsk, który powoduje, że rano bolały mnie zęby i nie mogłem jeść. Natomiast każdy kolejny tydzień pokazywał, podobnie jak za pierwszym razem, gdy poznałem wspomnianego wyżej przyjaciela, że pomaga i to coraz skuteczniej zwalczać lęki. Choć nadal u mnie one występują, to reakcja ciała nie jest już silna. Jak na razie nie planuję go odstawić, ale pojawia się jeden mały problem - jestem młodą osobą i jak każdy młody człowiek, chciałbym gdzieś wyjść na imprezę ze znajomymi i pogadać na różne tematy przy piwku :) Dlatego też postanowiłem zapytać was moi drodzy, czy wiecie jak to jest z alkoholem podczas kuracji tym lekiem? Byłbym wdzięczny za wszelkie info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie napisze ze mozesz wypic przy braniu lekow.Ale patrzac na moje doswiadczenie z antydepresantami i alkoholem to glowy mi nie urwalo po tym zestawie.Ja bralem Paroksetyne SSRI dosc dlugo bo 2,5 roku,pilem do tego i nie tylko i zyje chociaz nie namawiam Cie do takiego postepowania.Kiedys jak pytalem mojego psychiatry czy mozna pic na te leki to powiedzial mi ze lepiej nie wziasc w ten dzien tabletki jesli planuje sie cos tam wypic i na pewno bedzie bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

non omnis, poczytaj przede wszystkim ulotkę. na moim leku napisane jest że alkohol nasila działanie leku i tylko tyle. Pytałam psychiatrę jak to jest z łaczeniem leku z innymi lekami, z alkoholem to powiedziała że małe ilości nie nasilą tak bardzo żeby zagrozić zdrowiu czy życiu zarówno leki jak i alkohol.

 

Pewnie że nie doradzam pić na umór, wtedy lepiej odstawić lek, ale ja lampke wina czy słabego drinka wypijam i nie czuję żadnej róznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×