Skocz do zawartości
Nerwica.com

Proszę o pomoc


slipknotlife

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym przedstawić Wam swój problem. Od około roku, może dłużej zaobserwowałem u siebie drżenie zamiarowe, objawiało się to tak, że kiedy piłem jakiś płyn lub jadłem zupę to w końcowej fazie ruchu zaczęła drżeć mi ręka. Chciałbym podkreślić,że te objawy nasilają się w obecności innych osób, mam wrażenie, że przyglądają się moim ruchom, a ja zaczynam się stresować. W domu spokojnie, daje rade napić się lub zjeść zupę. Moja ciekawość okazała się na tyle wielka, że postanowiłem poszukać informacji o tym drżeniu na internecie. Wyczytałem, że to drżenie jest najgorsze ze wszystkich możliwych przez co jeszcze bardziej zacząłem się stresować. Zacząłem podejrzewać u siebie SM ale porzuciłem tą myśl, aż do momentu kiedy zostałem skierowany na badania w związku z prawem jazdy. Przed wejściem do gabinetu miałem stresową sytuację, po wejściu lekarz kazał mi wykonać próbę palec-nos. Drżenie było tak silne, że nie byłem w stanie normalnie dotknąć palcem czubka nosa. Dodam, że już wcześniej czytałem o tej próbie (przed wizytą u lekarza) i troszeczkę się stresowałem tym, żeby ta ręka jednak nie drżała. Po wyjściu od lekarza zaczęło się najgorsze. Myśl o SM powróciła.. Cholernie zacząłem się tym przejmować, wydałem na siebie wyrok, przyszły czarne scenariusze, myśli jak oszczędzić bólu rodzinie. Bez przerwy o tym myślę (ponieważ cała sytuacja była nie dawno). Moje objawy z tego co wyczytałem pokrywają sie z tymi od SM ( drżenie zamiarowe). Wcześniej także zdarzało mi się zaplątać we własnych słowach z czego wychodził bełkot ( odrazu to sobie skojarzyłem ) Obecnie odczuwam ciągłe mrowienie, osłabienie i takie jakby lekkie drętwienie w lewej nodze, które zaczęło się kiedy w wannie pomyślałem sobie, że objawem SM są drętwienia kończyn.

Do tego dochodzi uczucie zimna, jednym słowem prawie wszystko to co wyczytałem. Zapomniałem, że pojawiła się u mnie opryszczka, a ja sobie zacząłem tłumaczyć, że mój organizm sam się wyniszcza od SM (bo to przecież choroba autoimmunologiczna).Bardzo proszę o radę, ten stres mnie dobija. Czy jest szansa, że to nerwica lękowa? Chciałbym dodać, że wcześniej diagnozowałem u siebie czerniaka i w każdym znamieniu widziałem coś niepokojącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to bardziej nerwica lękowa - w niej pojawiają się parestezje i drżenie rąk

w sm dominuje postać rzutowa - pojawia się rzut, który trwa min. 24h i ustępuje (na początku trwania choroby)

 

polecam konsultację u neurologa (dla spokoju), RTG odcinka lędźwiowego kręgosłupa i wizytę u psychiatry

 

3mam kciuki za Ciebie

PS sm to nie wyrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pysiunia

slipknotlife, Po cóż czytać w internecie o chorobach, których objawy są podobne do Twoich ?!

Sam się "dobijasz". Zamiast to robić - udaj się do neurologa, zrób TK głowy i wszystko będzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×