Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strach przed rakiem


Kamil211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Około dwóch miesięcy temu miałem wykrytego niezłośliwego guza jamy ustnej ( mam dopiero 21 lat).

Guz został usunięty, nie był złośliwy ale od tamtego czasu szukam u siebie chorób a właściwie raka.

Uwierzcie mi że przez te dwa miesiące byłem niemal że pewien z 50 razy że właśnie odkryłem u siebie nowotwór.

Strach przed chorobą jest tak silny że nie mogę przestać o tym myśleć.

Krew i badanie są w ok ale powtarzam je cały czas i tak w kółko.

Gdzie powinienem się zgłosić, czy oszalałem ?

Chce żyć jak dawnej, normalnie.

Błagam o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem okres , w którym byłem chory na raka dzięki własnej wyobraźni, aż w końcu przyszła myśl "ile można?" "ile można bawić się w raka?" i minęło bez większej pomocy mojej woli. Czasem jednak sporadycznie pojawia się taka myśl, ale jej nie wzmacniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak okresowo - ciągle :). Czasem lepiej, czasem gorzej. Mnie wtedy pomaga, zrobienie czegoś równie emocjonalnie sporego, np. wypad gdzieś za miasto i nachlanie się porządnie ze znajomymi :D. Nie mówię że to ogólna recepta dla wszystkich, ale mi pomogło, bo pozwoliło uświadomić sobie, że życie jest zbyt krótkie na takie bzdury. Będę się martwić rakiem, jak mnie go zdiagnozują, a póki co możesz zadbać o swoje zdrowie, to lepsze niż ciągły strach i badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×