Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boję się o swoje studia...


Mtsen

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...

Może to wyda się trochę głupie... ale strasznie boję się, że nie uda mi się przetrwać na studiach... Ten strach sprawia, że nie mogę się na niczym skupić... W październiku rozpocząłem nowe studia, właśnie po przykrych doświadczeniach z ubiegłego roku(studiowałem zupełnie inny kierunek), gdy nie poradziłem sobie nawet podczas pierwszego semestru... Tamta porażka doprowadziła do tego, że zacząłem się ciąć, czułem się jak nic niewarty śmieć...

 

Strasznie się boję, że sytuacja się powtórzy... że nie zasługuję na studiowanie... i nie przetrwam tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się boję. Nie wiem jaki jest najlepszy lek na lęk, ale na studia to po prostu regularna, systematyczna nauka, robienie ćwiczeń, próba zrozumienia tego czym się zajmujesz. Nie wiem na co chorujesz, mam wrażenie że rozumowo wiesz że brak studiów nie czyni Cię śmieciem, tylko emocje idą w przeciwnym kierunku. Jak się boisz porażki to trenuj, a nie zajmuj się lękami bo Cię przygniotą, chyba że będziesz miał jeszcze inne problemy z emocjami to wtedy je z kimś omów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się uczę, by się czymś zająć. Gdybym w moim stanie naukę wiązał z jakimś wygórowanym celem, no to schizy miałbym jak w banku. Mi chyba zostaje już tylko strefa komfortu. Ostatnio jeździłem na fuszki, montaż zbiorników przepompowni, gdzie praca jest bezstresowa i przed pracą nie mogłem zasnąć całą noc, tak się nakręcałem podczas prób zaśnięcia, że już później, to nie mogłem zasnąć, bo bałem się że się nie wyśpię, parodia.. i tak pare dni, więc rzuciłem robotę :D dzięi k***a za moje wspaniałe życie, ktokolwiek tam trąca za sznurki :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×