Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciągłe napięcie i kołowanie/zawroty głowy


pimpek82

Rekomendowane odpowiedzi

Od niecałego roku mam stwierdzoną nerwicę lękową.Radzę sobie jakoś bez leków(tylko sporadycznie w razie większych lęków). Jak Wy,mam jakieś "dolegliwości nerwicowe". Najbardziej mnie męczą zawroty/kołowanie i napięcie w głowie(nie są skutkami ubocznymi po lekach). U mnie to taki "przeplataniec". Czuję się dobrze prze tydzień,po czym przychodzą lęki,kołowanie.Kołowanie mija,następuje napięcie głowy.I wszystko od początku.Kołowanie mogę porównać do:znajdowaniu się na łódce ,wypiciu alkoholu.Do tego dziwnie mi się patrzy.Muszę mrużyć oczy bo wszystko mi się wydaje ostre(kolory, przedmioty). I takie wbijanie w siedzenie lub zawroty na bok. Napięcie z kolei to jak by mi zaraz miała głowa eksplodować.Mam wrażenie, że jest strasznie ciężka.Do tego czuję napięcie w szczęce,nie potrafię jej rozluźnić.I drganie dolnej powieki(biorę magnez ponad pół roku). Lekarz powiedział,że to wszystko nerwicowe,ale strasznie to męczące.I tak ponad pół roku.W związku z tym mam pytanie.Czy Wy też tak macie?Jak sobie z tym radzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pimpek82, ja mam dokladnie wszystko o czym piszesz. Czasem przychodzi lepszy tydzien i np. nie ma kolowania, a potem znow sie zaczyna i trwa i trwa. Takie to dziwne, bo nie takie prawdziwe zawroty, tylko takie wrazenie jakby sie czlowiek mial przerwocic zaraz.

Z patrzeniem to samo... przewaznie chdoze w ciemnych okularach, bo wszystko mnie razi i takie ostre jest. Chociaz ostatnio zdziwilam sie, bo mialam ze 2 dni, gdzie w pelnym sloncu moglam chodzic bez okularów, i nie przeszkadzalo mi! :)

 

Najwazniejsze, to jak najmniej zwracac na to uwage. Wszystkie objawy sa pozywka dla nerwicy - im bardziej sie przjemujemy i myslimy o nich, tym bardziej dokuczaja. A jak olewamy to nerwica ni ema pokarmu i same zanikaja :)

No i wazne jakos relaksowac miesnie glowy... bo one napiete, powoduja chyba bole oczu i tym podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki dziewczyny...trochę mi ulżyło,że nie jestem z tym sama :smile:

 

Jest nas sporo :) , każdy ma jakieś indywidualne problemy z "kochanymi zaburzeniami", dla kazdego sa inaczej odbierane ja powiem szczerze ze też nie wiem co mam ze sobą zrobić i też się męczę :)

 

-- 20 lis 2013, 16:53 --

 

pimpek82, ja mam dokladnie wszystko o czym piszesz. Czasem przychodzi lepszy tydzien i np. nie ma kolowania, a potem znow sie zaczyna i trwa i trwa. Takie to dziwne, bo nie takie prawdziwe zawroty, tylko takie wrazenie jakby sie czlowiek mial przerwocic zaraz.

Z patrzeniem to samo... przewaznie chdoze w ciemnych okularach, bo wszystko mnie razi i takie ostre jest. Chociaz ostatnio zdziwilam sie, bo mialam ze 2 dni, gdzie w pelnym sloncu moglam chodzic bez okularów, i nie przeszkadzalo mi! :)

 

Najwazniejsze, to jak najmniej zwracac na to uwage. Wszystkie objawy sa pozywka dla nerwicy - im bardziej sie przjemujemy i myslimy o nich, tym bardziej dokuczaja. A jak olewamy to nerwica ni ema pokarmu i same zanikaja :)

No i wazne jakos relaksowac miesnie glowy... bo one napiete, powoduja chyba bole oczu i tym podobne.

 

Też miałem podobny problem z tymi oczami wszystko mnie drzaźniło ipogorszył mi się wzrok widziałem nieostro - poszedłem do okulisty, ku mojemu zdziwieniu okulista powiedział ze oczy koloru niebieskiego są bardziej podatne na światło, moja wada nie pogłębiła się zaleciła mi kupić suszone jagody w zielarskim i jeść (maja jakiś składnik witamin, który oddziałowy wuje na wzrok) tak też zrobiłem światło przestało mnie, aż tak drzaźnić i poprawiła się moja widoczność - być może niedobór jakiejś witaminy, niekoniecznie nerwica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×