Skocz do zawartości
Nerwica.com

lęk przed zwymiotowaniem w miejscu publicznym(głównie szkoła


kinia1997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem zaczął się od początku 3 klasy gimnazjum. Teraz jestem w 1 liceum. Otóż mój problem polega na tym, że kiedy mam wyjść do szkoły na samą myśl, że może mi być tam nie dobrze i zwymiotować jestem strasznie zestresowana. Wtedy już chce mi się od razu wymiotować, boli mnie brzuch, głowa, jest mi słabo. Dzisiaj pierwszego dnia w nowej szkole było bardzo duszno i to już wtedy sprawiło, że czułam się bardzo źle. Z trudem 'wytrwałam' wszystkie lekcje, był też taki moment, że prawie a bym zwymiotowała. Boję się jeść cokolwiek przed szkołą, bo wiem, że kiedy do niej pójdę, będzie mi się chciało wymiotować. Nie wiem jak sobie z tym radzić, leżę cały dzień po szkole bo na samą myśl, że jutro muszę znowu tam iść jest mi nie dobrze. Klasę mam naprawdę fajną. Dzisiaj mieliśmy test z angielskiego do podziału na grupy, wszystko zmyślałam jak leci, aby tylko napisać to jak najszybciej i nie zwymiotować. Już we wrześniu mamy jechać na wycieczkę i na pewno w czasie podróży też będzie tak samo. Teraz gdziekolwiek nie pójdę od roku jest mi nie dobrze, stresuje się tym, że będzie mi nie dobrze a to pogarsza bardziej sytuację. Naprawdę nie wiem już co mam robić, z tego względu pojawiały się już też myśli samobójcze.

Bardzo proszę o rady, może już miał ktoś jakiś z tym problem i wie jakie leki pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam emetofobii. Nie boję się ludzi, którzy wymiotują, mogę się normalnie patrzeć np. jak wyjde gdzieś blisko domu i widzę że ktoś wymiotuje i wtedy mówić 'o fu zaraz zwymiotuje' że aż mi czasem serio nie dobrze, ale wtedy się tego nie boję, bo to mija. A w szkole, w pociągu gdzie ludzie zwracają na mnie uwagę jest mi słabo i wtedy się stresuje, że zwymiotuję. Ogólnie w szkole jest strasznie duszno i nie otwiera sie okien na korytarzach, przerwa dla mnie to istna masakra. Tymbardziej, że na pewno niedaleko grudnia będzie grzane to tym bardziej ciepło = duszno ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×