Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez michalb 25 wrz 2013, 16:01
satinela, A skąd te mroczki jak w sypialni mam ciemno, kładę się spać zamykam oczy a powieki jakby mi się ruszały i jakbym jasno miał. A drżenie mam jak się w nocy obudzę zasnąć nie mogę i dostaję takiego drżenia i już tu o jakiejś padaczce przeczytałem i zaczynam się martwić :/

przez nerwa 25 wrz 2013, 16:15
michalb, ja to czasem mam tak, ze jak mam zamkniete oczy np. w nocy, to nagle tak mi nachodzi takie swiatlo - co prawda nie błyski, ale tak jakby np. zapalone gdzies swiatlo bylo. Ja wtedy otwieram oczy, a tu ciemnosc... Tez sie zastanawialam co to...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez michalb 25 wrz 2013, 16:19
nerwa, no może źle się wypowiedziałem to coś takiego jak piszesz jakbym miał światło przed oczami tak jakby nachodziło coś w tym stylu...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 25 wrz 2013, 16:59
Ogólnie z tego co wyczytalam, to przy nerwicy są mozliwe takie światła czy błyski przy zamknietych oczach. Czyli kolejny standardowy objaw... ;)
Tez gdzies przeczytalam, ze to moze sie pojawiac szczegolnie jak - albo tetno przyspiesza, albo jest mało wody w organizmie. W sumie nie wiem, ale z tętnem to bylyby takie chwilowe chyba? (u mnie zazwyczaj to trwalo jakis czas), moze faktycznie ta woda? I moze ludzie normlanie tez tak maja tylko w ogole uwagi nie zwracaja? chociaz z drugiej strony trudno nie zwracac uwagi jak w ciemnosci w srodku nocy widzisz jakies swiatlo przed oczami ;)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez satinela 25 wrz 2013, 17:05
to wszystko koncowki nerwowe i my zwracamy na to uwage, .////ja po operacji oka, ktora mialam w znieczuleniu miejscowym wyrazniej widze to co w oku, np. jakies blyski itp, a gorzej dalej, generalnie astygmatyzm, co zaburza moje widzenie, ....lekarz operujacy mnie szukal przyczyny choroby i jednoznacznie stwierdzil ze to na tle nerwowym, ..(znany profesor ordynator ze sztabem lekarzy) - zatem nerwica na wszystko cudownie dziala ... :hide:
Introvert(11%) Sensing(12%) Feeling(38%) Judging(1%)

przez michalb 25 wrz 2013, 17:10
Czyli błyski, światło jest nerwowe z jednej strony pocieszające.
nerwa od pulsu to chyba nie bo na wieczór to ja mam 60 a kiedyś jak miałem nawet 80 idąc spać nie miałem takich akcji. Może woda za mało piję...

przez nerwa 25 wrz 2013, 17:31
Trzeba bedzie zobaczyc, czy po wodze przechodzi :)
Ja za to teraz (dzisiaj na przyklad) mam mega nadwrazliwosc na światlo. Tak to chodze w okularach przeciwslonecznych, ale w pracy mam strasznie jasno i po 2h zaczyna mnie bolec glowa, czuje ucisk czołowy i owogolnie taka nadwrazliwosc na wszystkie bodzce. Az trudno mi się skupic przez to na robocie, bo az takie oczy mam zmeczona :( Juz jakis czas temu mialam ten problem, potem bylo troche lepiej, a teraz widze, ze znowu powrocilo ;(
Jeszcze ja mam pełno męt (mętów?) w oku :-/ juz od marca...

przez michalb 25 wrz 2013, 17:36
Ogólnie wydaje mi się, że mało wody piję więc można sprawdzić pijąc więcej.

przez dusznomi 25 wrz 2013, 20:08
hej wszystkim.... czuje się deko lepiej, ja i moja nerwica też! Franca powraca! I coś mi się wydaje, ze z podwojoną siłą ;/ Było OK do pewnego momentu, siedziałam w pracy i już drżenie i inne akcje, ale serce nie dawało popalić, szybko w sumie przeszło! Wszystko przez dzisiejszą noc! Miałam koszmarne sny, jeszcze durna sprawdziłam co oznaczają w senniku... i tak kondukt pogrzebowy: śmierć bliskiej osoby!, wdowa: nie uda ci się przezwyciężyć twoich wewnętrznych rozterek i uwolnić się od cierpień duchowych !!! także...moja nerwica, dała mi do zrozumienia, że czuwa nade mną !!!

-- 25 wrz 2013, 20:09 --

I te cholerne duszności...znów gorzej!
Fajne życie, to przede wszystkim kwestia fajnego myślenia....

przez nerwa 25 wrz 2013, 20:15
dusznomi, nieee z tymi sennikami to sie nie sugeruj! Ja juz kiedys mialam sny o wypadajacych zebach i wszedzie pisza, ze to znaczy, ze ktos umrze, a nic takiego sie nie zdarzylo.

A ja jutro bede miala caly dzien stresu, bo mam wystapienie w pracy na spotkaniu. Krotkie bo krotkie, ale 14 osob bedzie :( ja nie chceeeeee!

przez dusznomi 25 wrz 2013, 20:34
nerwa, dasz rade! o której godzinie? Będę kciuki trzymać aż mi zdrętwieją :) kurde..wiecie co robie, żeby sie zając...gotuje sobie zupke na jutro ! A co :D

przez hania33 25 wrz 2013, 20:44
dusznomi, Jaka ? ja juz pomysłów nie mam, maż ma grzyby na jutro..ja się boje jeść...

-- 25 wrz 2013, 20:44 --

nerwa, nerwa trzymam kciuki ;)
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez dusznomi 25 wrz 2013, 20:49
hania33, ja też się boje jeść grzyby... :D zaraz mi się przeszczep wątroby przed oczami pojawia...i trumna ze mną w środku w najgorszym wypadku, więc nie tykam! A TWORZĘ ZALEWAJKĘ, BO MI SIĘ KWACHU ZACHCIAŁO !

przez hania33 25 wrz 2013, 20:52
dusznomi, oj bym zjadła...zupkę... :D tylko moi mężczyźni chcą mięcho ciągle , później zupę sama jem 4 dni :D
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Sortuj wg