Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co to może być ? Pomocy : (


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Czy potrafi ktoś odpowiedzieć mi na pytanie czym są spowodowane moje problemy ? : (

Nie potrafię ich dokładnie opisać , ale polegają one na tym że nie mam określonego celu w życiu, nic mnie nie cieszy ,zawaliłem szkołę głównie przez to że boje się wyjść do większego towarzystwa tak jak w szkole np . nie potrafie normalnie rozmawiać z ludźmi , nie jestem sobą, wydaje mi się że ludzie odbierają mnie jak "dziwaka", boje się wykonywać jakąkolwiek pracę ponieważ ręce mi się trzęsą i wydaje mi się że ludzie którzy na mnie patrzą podczas gdy ja coś robię, będa mi wytykać to że nie potrafie czegoś wykonać [przepraszam ale nie potrafię się wysłowić gdy o tym piszę] . Przez to "coś" nie potrafię być sobą ....

Proszę o pomoc ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz określonego celu w życiu, tzn że po prostu na niczym ci nie zależy czy że te cele cały czas się zmieniają (czy jeszcze coś innego?). Możesz coś więcej napisać o tym zawaleniu szkoły? Nie w chcę stawiać żadnej diagnozy bo nie mam do tego predyspozycji, ale chyba często tak jest, że jeżeli sam się uważasz za dziwaka, to myślisz, że inni też tak uważają. Zastanów się nad tym, co ty sam o sobie myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo niska samoocena i zrezygnowanie, nie widzisz celu i sensu, myślisz, ze wszyscy dookoła cie obserwują i wydaja sady na twój temat, guzik prawda, każdy jest pochloniety swoim zżyciem i lękami, bo bardzo dużo z nas cierpi na nerwice tylko się ukrywamy... zrob rachunek sumienia, stan przed lustrem i ocen obiektywnie siebie, nie jest to latwe, ja tez liceum zawaliłam, ale uwierz da się wyjść na prosta i podbudować swoje ego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecznie zdołowany, Wydaje mi się że masz objawy fobii społecznej co powoduje u ciebie dodatkowo obniżenie nastroju. Z tym celem w życiu to nie jest taka łatwa sprawa, bo na ogół nie spada na nas cudownie z nieba, tylko szukamy co jest naprawdę ważne. A w tej chwili ważne jest twoje zdrowie i najlepiej udaj się do psychologa lub psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aguskaguska :

 

Kompletnie nie wiem co chce w życiu robić, chciałbym normalnie chodzić do szkoły , znaleźć pracę ale nie potrafię tego

Nie chce więcej tutaj pisać ...

możesz odezwać na PW, będe wdzięczny

 

dziękuje wam vifi i lutka za pomoc, już chyba wiem co mnie dręczy.. ; (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz.bardzo.niska.samoocene.ktora.pewnie.wynika.z.zaburzen.psychicznych.nic.dziwnego.ze.boich.sie.wychodzic.z.domu.tez.tak.mam.nawet.niemam.ochoty.wstawac.z.lozka.a.co.dopiero.gdzies.isc!!!mosisz.cobie.cos.postanowic.cos.sobie.samemu.obiecac.probowac.malymi.kroczkami.znowu.zyc.normalnie.ja.np.jak.balam.sie.wychodzic.z.domu.to.zeby.to.pokonac.jednego.dnia.tylko.wyszlam.przed.dom.na.pare.minut.a.drobiego.dalej.i.na.dlozej.wtedy.bylam.z.siebie.dumna.i.czulam.satysfakcje.teraz.tez.sie.boje.wychodzic.ale.walcze.i.wychodze.juz.sama.dla.mnie.to.wielki.postep.dla.kogos.zdrowego.to.ty.tylo.banalne :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ochoty wstawać z łóżka

- dlaczego?

 

Bo źle się czuję.

- dlaczego źle się czujesz?

 

Nie wiem.

- no pewnie że nie wiesz - bo gdybyś wiedział/a to byś się tak nie czuł/a

 

Szukajcie przyczyn, pytajcie siebie dlaczego, skąd, kiedy to się zaczęło, do czego to prowadzi, przed czym chroni mnie takie zachowani... itd...itd

Ja tak robię - i wychodzą takie rzeczy że hohoh ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×