Skocz do zawartości
Nerwica.com

9-miesiecy nieustajacego stresu. Nerwica ??


NerwicowaDepresja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niewiem czy to jest nerwica czy tez depresja.

Jestem dziewczyna mam 18 lat od zawsze mialam problemy z niska samoocena i pewnoscia siebie taka zakompleksiona dziewczyna.

9 miesiecy temu odszedł moj jedyny chłopaka. Zaczełam o to obwiniac swój wyglad a przedewszystkim worki pod oczami z którymi miałam problem ;/

Na gwałt szukałam przyczyny tych cholernych worków zrobiłam wszystkie badania i były okej nadal szperałam na necie aż przeczytałam o tym że worki biora sie ze stresu. Po przeczytaniu tej informacji byłam bardzo szczesliwa ze znalazlam przyczyne swoich workow i pewna ze juz sie nie bede stresowac i nie bedzie worków. Niestety było zupełnie w inna strone zaczeło mnie wszystko stresować ciagle powtarzam sobie nie stresuj sie, jestem pod wplywem stalej presji jak bede sie stresowac to bede miala wory. Wory sa owiele wieksze niz 9 miesiecy temu a moja psyhika na skraju wyczerpania. Cierpie na bezsennosc niewiem co mi dolega w poniedziałek pierwsza wizyta u psyhologa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NerwicowaDepresja, witaj na forum! Bardzo dobrze, że w związku z pogarszającą się kondycją psychiczną zdecydowałaś się na wizytę u specjalisty. Podczas konsultacji psychologicznej będziesz mogła porozmawiać na temat metod radzenia sobie ze stresem, o swoich kompleksach, niskiej samoocenie, o tym, jak przeżyłaś rozstanie w chłopakiem. Nikt przez Internet nie stwierdzi, czy masz depresję, czy nerwicę, czy cierpisz jeszcze na coś innego.

 

Jeśli chodzi o worki pod oczami, na których tak bardzo się koncentrujesz, to ich przyczyną nie musi być tylko i wyłącznie stres. Worki pod oczami mogą być spowodowanie niewysypianiem się, nieodpowiednią dietą, alergią. Powstają także wskutek starzenia się organizmu, gdy wraz z wiekiem spada napięcie mięśni wokół oczu. Więcej o workach pod oczami, przyczynach ich powstawania i sposobach radzenia sobie możesz przeczytać tutaj:

 

http://portal.abczdrowie.pl/worki-pod-oczami

http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-workow-pod-oczami

http://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-worki-pod-oczami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

George, dzięki za uwagę :) Zauważyłam jednak, że dziewczyna ma 18 lat. Moja uwaga w poście co do wiotczenia mięśni wokół oczu wraz z wiekiem była raczej ogólną uwagą, a nie odnoszącą się ściśle do autorki wątku. ;) Ale dzięki za zwrócenie uwagi :D Nie pisałam jednak o wszystkich możliwych przyczynach worków pod oczami, dlatego odesłałam dziewczynę do odpowiedniego źródła (link do artykułu o potencjalnych przyczynach worków pod oczami). Jak najbardziej masz rację, że przyczyny jej worków mogą wynikać chociażby z zaburzeń hormonalnych. Jak najbardziej się z Tobą zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×