Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica Lękowa a schizofrenia


piotrek9444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 Lat i jestem Piotrek

Mam stwierdzona nerwice lękowa. Cale wakacje mialem spokoj z ta choroba (chociaz nie bralem zadnych lekow). Teraz znowu wrocilo tylko w innej postaci. Rok temu wlasnie w pazdzierniku wszystko sie zaczelo mialem lęki ze jestem chory, ze mam raka , ze napewno umre bo jestem na cos powaznie chory. Dochodzily do tego problemy z sercem tzn kolatanie, nierowne bicie itp. Tak jak juz mowilem cale wakacje mialem spokoj z ta choroba. Wzielem sie w garsc i moje leki zwiazane z chorobami minely czulem sie cudownie bo myslalem ze pokonalem ta chorobe na zawsze. Od paru dni zaczelo sie cos dziwnego tzn od nowa zaczelem sie bac chorob a dokladnie jednej choroby schizofreni. Skad takie podejrzenie myslicie? Otoz zawsze mialem takie rozne "zwiechy" tzn patrzylem w dal i wyobrazalem sobie rozne rzeczy tak o z nudow. Zawsze przed snem wyobrazalem sobie jakies ciekawe sytuacje chwile cos milego i naprawde bylem w tym dobry bo doslownie w pare sekund moglem odplynac w inny swiat. Ostatnio po ogladnieciu paru horrorow cos mi sie w glowie poknocilo zamykajac oczy przed snem nie moge zasnac bo caly czas widze jakies duchy,zjawy, wyobrazam sobie swoj pokoj i ze za mna cos stoi poprostu nie moge zasnac. Czy to moze byc schizofrenia?. Wiem ze odeslecie mnie do lekarza i slusznie chodze na terapie od roku lecz spotkanie mam dopiero za 5 dni. Co myslicie czy to moze byc schizofrenia czy poprostu skoro juz nie moge sobie wymyslec na jaka chorobe (fizyczna) moge zachorowac szukam chorob psychicznych?. Prosze o Odpowiedz :).

Z Gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też mam lęki przed schizą.

Bo w tej chwili to jest najgorsze dla mnie. I co? spać nie mogę, leżę, próbuję uspokoić myśli, a i tak się nakręcam, boję...że wykorkuję itd.

Wczoraj opowiadałam psychologowi o moim życiu i lękach, na koniec zapytałam, czy od tego dostanę schizy. On na to, że mam przecież nerwicę lękową, lęk...że nie dostanę, na pewno. Że nie zna takiego przypadku.

I on upatruje winę wszystkiego w dzieciństwie, zresztą chyba ma rację. Miałam nerwowy dom, nerwową matkę i wiecznie czułam się gorsza. Do dziś mam wrażenie, że chyba nie zasługuję na szczęście. Chyba te moje podświadome myśli wychodzą i szukam właśnie różnych chorób i powodów, dla których moje życie miałoby się nie udać.

 

-- 01 gru 2012, 14:06 --

 

Znalazłam coś

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-ja-moge-zwariowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Podobno mam nerwicę lękowa. Byłam u psychiatry przepisał mi Citabax 10 mg. Brałam go dopiero 4 dni po pół tabletki czyli 5 mg. Męczyły mnie lęki przed uduszeniem. Wczoraj gdy normalnie wstałam z łóżka i jakoś funkcjonowalam bo powiedziałam sobie dość ! Wieczorem sobie leżałam i nagle w głowie usłyszałam głos: skocz przez okno, powieś się, zabij mamę. Tak się wystraszyłam, ze spaliłem 2 fajki pod rząd i zaczęłam się panicznie bać, ze to schizofrenia. Aż boję się wyjść z pokoju. .. Dosłownie cała się trzese. Boje się zobaczyć mamę. Matko jeżeli to schizofrenia to co ja zrobię? Nie wiem jak ja pojadę do miasta w którym studiuję , a co dopiero pójdę na zajęcia. Chcę normalnie, żeby wrócił mi lęk przed uduszeniem. Boję się myśleć. Czy ja już zwariowałam ? Matko tak strasznie się boję.... :( :( :(

 

-- 21 kwi 2013, 17:19 --

 

Trzese się od rana... Nie wiem co robić.... Czy ja sobie to wkrecam? Dzisiaj rozmawiając z mamą płakałam chyba z godzinę, jestem spanikowana....

 

-- 21 kwi 2013, 17:20 --

 

Trzese się od rana... Nie wiem co robić.... Czy ja sobie to wkrecam? Dzisiaj rozmawiając z mamą płakałam chyba z godzinę, jestem spanikowana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×