Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed ludźmi


maria06

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje jakiejś porady..

 

Parę razy dodawałam nowe tematy,zadawałam pytania,szukałam odpowiedzi..a zaczęłam to robić w momencie kiedy zrozumiałam,że niszczę innych ludzi swoimi problemami. Dużo ludzi z tego powodu się ode mnie odwróciło,prawdziwi przyjaciele nadal nimi są,ale potrzebują wytchnienia. A ja w końcu mam tego świadomość. Popełniałam błędy,jestem egoistką,ale chcę to zmienić...Problem w tym,że nie potrafię..

 

Cierpię na lęk paniczny,zaburzenia adaptacyjne,i jakieś zaburzenia o podłożu somatycznym. Dodam tylko,że psycholog podejrzewał fobie społeczną i coś kiedyś wspomniał o borderline..

 

Odczuwam straszny strach przed ludźmi..najgorzej lęk odbija się ze szkołą..chcę ją skończyć,ale nie daje rady..to ostatnia klasa liceum,obiecuje sobie i nie dotrzymuje słowa..strach wygrywa..

 

W mojej głowie jest chaos..niezdecydowanie i wycieńczenie..Byłam pacjentką oddziału psychiatrycznego,ale po 5 godz wypisąłam się na własne żądanie..nie wiem czy mogę się usprawiedliwiać?? Czułam,ze akurat ten oddział nie jest dla mnie..czułam się jak w poprawczaku..

 

Chcę przywrócić w sobie radość,mam marzenia i cel,ale nie udaje mi się..

 

Szkoła mnie znienawidziła..dla niech zaburzenia psychiczne nie istnieją,nie są w stanie zrozumieć jak taki człowiek cierpi.

 

Wizytę u psychiatry mam dopiero za tydzień..

 

Proszę o jakieś opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy socjofobię można wogóle wyleczyć?i czy można udowodnić że to jest choroba?nie sądzę.np dziecko które dotknie gniazda os bo mu się podoba dostanie bolesną lekcję która zapamięta do końca życia i będzie wiedzieć że os się unika a nie przytula i głaszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że można. A dziecko z przykładu po takim wydarzeniu mogłoby się bać widoku os nawet z daleka, gdy nic by mu tak naprawdę nie groziło lub bać się przebywać w ogrodzie wśród kwiatów czując zagrożenie. Ale po terapii mogłoby być świadome realnego zagrożenia, ale już nie uciekać z krzykiem na widok owada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po terapii mogłoby być świadome realnego zagrożenia, ale już nie uciekać z krzykiem na widok owada ;)

taka terapia by niewiele dała bo nie można udowodnić że socjofobia wogóle jest chorobą.raczej to naturalny odruch spowodowany reakcją na zagrożenie i ból.więc po terapii dalej będzie się bać.tylko w inny sposób...to tak jakby głód zaszufladkowac do chorób bo osłabia i dekoncentruje a "lekarze" testują rózne proszki w nadziei że wyleczą z głodu nie dając jeść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba znać dobrego psychoterapeutę..a wiadomo jak jest..szukanie czasami trwa długo. A ja potrzebuje pomocy już..jeszcze trochę i mnie wywalą ze szkoły..Ludzie mnie wytykają palcami a to pogarsza..łącznie z rodziną.

Wcześniej byłam 5godzin pacjentką oddziału psychiatrycznego,ale wypisałam się na własne żądanie. Czy mogę się usprawiedliwić i dać sobie prawo do tego,żeby powiedzieć-ten oddział nie był dla mnie??..czułam się tam jak w poprawczaku..

Nie przestałam myśleć o hospitalizacji,ale już na pewno nie tam gdzie byłam..

 

-- 18 wrz 2012, 19:18 --

 

Albo zadam wam takie pytanie..

 

Jak rozmawiać z nauczycielami,którzy uważają cie za lenia i oszusta? wiadomo jakie jest podejście ludzi do problemów psychicznych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmawiać z nauczycielami,którzy uważają cie za lenia i oszusta? wiadomo jakie jest podejście ludzi do problemów psychicznych??
Jakie jest podejście nauczycieli to nie wiem, trochę obsiałabym się ich podejścia. Mogę wypowiedzieć się jedynie o reakcji innych lekarzy np. ginekologa albo lekarza rodzinnego - oni patrzyli raczej z taką troską i przejęciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×