Skocz do zawartości
Nerwica.com

charakter i nerwica


Polanka

Rekomendowane odpowiedzi

Oprocz tego ze mam naerwice mam tez takie cechy charakteru negatywne ze jestem uparta i raczej zamknieta i to bardzo przeszkadza w wyleczeniu. a charakter sie nie zmienia podobno mam wrazenie ze nie wlacze z nerwica tylko ale tez z charakterem odzielam to od siebie czy to dobrze? Czy tez tak macie? bo nikt mi nie umie na to odpowiedziec...szczerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polanka, bardzo wiele osób, które cierpią na nerwicę, wykazuje jednocześnie wiele cech, które predysponują niejako do zachorowania na nerwicę. Są to cechy neurotyczne. Dlatego leczenie nerwicy nie powinno bazować wyłącznie na farmakoterapii i łykaniu pastylek, ale też na psychoterapii, by zdemaskować przyczyny problemów i móc je przepracować, co jednocześnie jest formą oddziaływania na osobowość, sposób postrzegania własnej osoby, swoje "Ja". Choroby duszy tym różnią się od chorób somatycznych (grypy, zapalenia oskrzeli itp.), że nie wystarczą same leki, by zażegnać problem. Choroby natury psychicznej dotyczą charakteru, myśli, wartości, przekonań, cech osobowości, a tego nie da się wymienić na nowy, lepszy "zestaw", który będzie działał bez zarzutu. Tutaj trudno oddzielić cokolwiek od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×