Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed końcem świata


hon

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem tematu, ale nie znalazłem takiego na forum - jeśli taki istnieje proszę o przekierowanie i przepraszam za kłopot.

 

Witam. Potrzebuję pomocy. Tak jak napisałem w temacie odczuwam paniczny lęk przed końcem świata, przed katastrofami. Zawsze się bałem, jednak w ostatnim czasie mój strach okropnie się nasilił. Dobiłem się tym, że zacząłem siedzieć i szukać różnych teorii na jego temat, myślałem, że uspokoję się, bo wydadzą mi się głupie, jednak wpłynęły na mnie jeszcze bardziej. Boję się być sam. Dosłownie cały czas zerkam za okno i nerwowo nasłuchuję czegokolwiek. Zasnąć udaje mi się dopiero, gdy na dworze zacznie się rozjaśniać, jednak i tak co chwilę zrywam się ze snu zlany potem. Potrafię odczuwać wyimaginowane trzęsienia ziemi, głównie to ja sam się trzęsę. Dostaję palpitacji na widok lecących samolotów, dopiero po chwili zdaję sobie sprawę, że to tylko samoloty... Trudno mi pisać na ten temat, sam dokładnie nie wiem co powinienem powiedzieć, bowiem to wszystko jest wbite we mnie, nie mam komu powiedzieć o tym, co dzieje się ze mną. Cały czas się boję, nie mogę jeść, nie mogę się na niczym skupić. Czy ktoś na forum jest w stanie na chwilę obecną mi pomóc?

 

W przyszły piątek mam wizytę u psychologa - związaną z czymś zupełnie innym. Czy w takim przypadku doktor jest w stanie mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wpędzajcie chłopaka w jeszcze większą "deprechę".

Na pewno wiesz ile lat, mniej więcej, istniejemy na świecie jako homo sapiens. Mijają pokolenia, a my wciąż trwamy. Dawniej, gdy nie było telewizji, internetu, prawie nikt o tym nie myślał. Teraz często jakieś szmatławce piszą o różnych katastrofach. Moja rada: jak już chcesz czytać o różnych hipotezach, to używaj do tego pism naukowych, a nie netu, gdzie każdy, nawet największy ignorant może wypisywać co chce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×