Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica a zlewne poty


betii

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

od kilku miesięcy bardzo się pocę i to cale ciało. najb.plecy klatka piersiowa glowa. Jest to takie straszne ze nie wychodze z domu, bo nawet niewielki ruch isc wyrzucic smieci , czy isc z psem sprawia ze wracaam cala mokra, a zimą nosilam krotki rekaw pod kurtką i bylo to samo.

bylam diagnozowana endokryn. neurol. kardiol. i jest ok. endokrynolog powiedzial ze moze byc to skutek lekow-obj.uboczny albo silna nerwica.

stosowalam wiele antypespir. typu etiaxil, svr, vischy..... i nic, poza tym cale cialo jest mokre.

czy ktos z was ma podobne objawy i jak sobie radzil? dodam ze szalwia czy persti block tez nie dziala.dodam ze w nocy jestem cala mokra, jest mi duszno i chce sie pic

prosze o porady bo juz nie wiem co zrobic, a jak zamykam sie w domu choroba sie powieksza.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej wchodzę na to forum tym bardziej szokuje mnie co też mózg człowieka jest w stanie robić z organizmem. Wydaje mi się, że powinnaś przede wszystkim pójść do psychiatry i powiedzieć o swoim problemie. Zostaniesz dobrze zdiagnozowana i być może kiedy odnajdziesz przyczynę swoich lęków to ustąpi nadmierna potliwość. Skoro jesteś wzdłuż i wszerz przebadana takoż wszelakie specyfiki stosowałaś, to nie widzę innego wytłumaczenia jak nerwica. Ta suka zawsze trafia w rzecz, o którą najbardziej się martwimy. Od kiedy pamiętam miałem jakąś taką podświadomą myśl w głowie, że z moim sercem coś może być nie w porządku. Nie wiem skąd to mi się brało i teraz kiedy zaatakowała mnie nerwica, to trafiła prosto w "pompę". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej was czytam, tym bardziej jestem zszokowany... Prawda jest taka, że wejdziesz na forum o nerwicy, to powiedzą Ci - to nerwica. Wejdziesz na forum o boreliozie - 100% borelioza!! Wejdziesz na forum o pasożytach, powiedzą Ci - musisz wyleczyć pasożyty! Nikt Ci tutaj nie pomoże, sama musisz znaleźć dobrego lekarza, który Cię zdiagnozuje!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne objawy. Od lat, z przerwami i różnym nasileniem. Zaczęło się 9 lat temu, kiedy zaczęłam sie leczyć na depresję. Przez te wszystkie lata męczyłam się w nocy. Po kilka razy przebieram koszulę, włosy mokre, masakra. Dwa lata temu doszły napady gorąca w ciągu dnia. Mam prawie 49 lat, więc kazdy sugeruje menopauzę, ale to nie to. Normalnie miesiączkuję, hormony nie pomagały. Zresztą 9 lat temu, to chyba za wcześnie. Dwukrotne badanie tarczycy i USG w normie. Jestem tym wykończona. Do tego w nocy(najczęsciej) mam napady kaszlu, z odruchami wymiotnymi. Jakby mnie ktoś dusił, potem taka klucha nie chce spłynąć. Czasem tak ze 3 razy w jedną noc. To też juz nie pierwszy raz, obecnie trwa 9 m-cy. Żadna alergia. Kaszlę jak się zdenerwuję, nawet pozytywnie, tracę głos. Obecnie biorę Wenlafaxynę 150mg rano i kwtaplex 25mg na noc. Dzieki temu po takim ataku zasypiam, bo wczesniej cała noc na podglądzie. Pod koniec maja będę u swojego trzeciego z kolei psychiatry, pierwsza wizyta...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z lutego i RtG ok, EEG ok, EKG ok , tarczyca ok. lekarz powiedzial ze moze to byc nerwica wegetatywna. najgorsze jest to ze nawiecej uderzen i zlewnych potow mam poza domem, gdy wejde np. do sklepu, czy przejde sie z psem tone w pocie, a niestety po chwili mam dreszcze jest mi zimno i ciagle jestem zakatarzona. Chodze w krotkim rekawku i lekkim plaszczu trzese sie z zimna a plecy, klatka cala mokra i czolo. Biore uspakajacze ale nic nie daja, poza tym w domu takze mam takie uderzenia a np. leze czy sprzatam. Doprowadzilo mnie to wsyztsko do zalamania nerwowego a nawet mysli samob.silnych bo stalam sie więźniem w domu.

takze duszno mi sie robi jak osobie w poscie powyzej i mysle ze ten kaszel wynika wlasnie z braku powietrza, mi np.bardzo zasycha w gardle ale to pewnie po lekach.

Mi jeden lekarz zasugerowal ze moze leki ktore bralam uszkodzily nerwy ktore dzialaja na gruczoly potowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) dawno mnie tu nie było:)

 

ale problem nadmiernej potliwości jest mi dobrze znany;/ ooo co ja przeżywałam.... wsiadłam do busa, cała mokra w sekunde, to samo w sklepach i innych miejscach publicznych, najgorzej latem i w upały, do perfekcji opanowałam jakie koszulki kupować by nie było widać plan;) aż pewnego dnia pomyślałam: przez to, że się pocę, zamykam sie , uciekam, nie biorę się za różne rzeczy.. czy to pocenie się jest takie straszne???? i pamiętam dzień kiedy wyszłam z domu w największy upał... i nie spociłam się ani grama... a może lepiej by rzec w granicach normalnego człowieka... to było piękne... nie musiałam sie co chwile wycierać... było cudownie i wtedy zrozumiałam, że to ja nakręcam tą spirale;/ i pora z tym skończyć:) i co wam powiem poce sie jeszcze, ale znacznie mniej.... bo przede wszsytkim się tym mniej przejmuje. jasne zdarzaja się sytuacje że zalewa mnie fala potu, ale wtedy myślę, kurde trudno jedni mają cukrzyce a ja nadmiernie sie pocę;p przestaje o tym myśleć i już jest git... nigdy nie poddam się tylko dlatego, że czasem pocę się bardziej niż inni!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowalam wiele antypespir. typu etiaxil, svr, vischy..... i nic, poza tym cale cialo jest mokre.

czy ktos z was ma podobne objawy i jak sobie radzil? dodam ze szalwia czy persti block tez nie dziala.dodam ze w nocy jestem cala mokra, jest mi duszno i chce sie pic

Jakbym o sobie czytała! Te wszystkie 'cudowne' środki używała też moja matka - u niej to działało, u mnie nie działa, więc jeszcze bardziej się stresuję, jeszcze bardziej jestem mokra... :?:? I najgorzej jest chyba przy ludziach - wiem, że się pocę, więc się denerwuję, więc się bardziej pocę. Zamknięte koło :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, czasami po prostu o czymś pomyśle i się pocę. Pamiętam raz jak w szkole w tym roku pani na polski kazała mi coś tam powiedziec, dokładnie podsumować jakąś część lekcji, i wtedy tak się zacząłem pocić że zapytałem czy mogę wyjść z klasy bo się źle czuję. I niestety jak się zaczyna pocić zaczynasz się denerwować i coraz bardzie się pocisz i to się nakręca. Najlepiej wtedy wyjść gdzieś i ochłonąć. Tego się chyba nie da pozbyć szybko... U mnie to wynika pewnie z tego że po prostu boję się ludzi ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez na tle emocjonalnym, tylko ze kazdy macha ręka jak ma internistka, taka uroda trzeba nauczyc sie zyc. tak sie nie da zyc. ide 5 min a leje sie ze mnie jakbym biegla z 15 km. wstydze sie tego. ze naprawde nie ma kto pomoc. juz na operacje bym poszla sympatektomia piers. ale co z tego jak plecy przestana sie pocic a za to wiecej inna czesc ciala-ponoc takisk skutek ub.maskaraaa

kupilam bellergot zobacze vboje sie o serce bo mam tachykardie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie jakies ciekawe metody na te zlewne poty ? oprocz szalwi.

 

Co do mężczyzn:

Jak wyruszasz na trasę to musisz mieć zmienny podkoszulek / koszulę.

 

Co do kobiet, to nie wiem, jak nazywają się fachowo te rzeczy,

które ubierają na siebie kobiety.

 

-pozdrawiam - nomorewords43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ciężko się oddycha i dostaje tachykardii. moze zrób RTG klatki piersiowej i idź do kardiologa , takie obj. przy potliwosci mogą swiadczyc o chorobie

 

-- 05 sie 2012, 23:51 --

 

http://www.aquavitae.com.pl/product-pol-821-Dr-Reckeweg-R32-Krople-przeciw-nadmiernemu-poceniu-22-ml.html czy ktoś stosował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×