Skocz do zawartości
Nerwica.com

lęk przed tym że jestem chory


sword88

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie wszystkich, otóż mój problem zaczął się jakieś pół roku i podejrzewam że matka mnie doprowadziła do takiego stanu psychicznego.mój ojciec zmarł jak miał 34lata,a jego brat w wieku 27, podejrzewam że obaj się zapili,sam mam 24lata.przez całe życie miałem to gdzieś. ale w pewnym okresie moje matka zaczeła mi dzień w dzień powtarzać że jestem chudy i że mam czarne pieprzyki po ojcu i że nie wie czy on to przez to zmarł.podejrzewam że to był początek mojej choroby.wreszcie byłem 4x u dermatologa i każdy z nich powiedział że nie mam się czym martwić,niestety wszystko później potoczyło się jak z górki.zacząłem sobie dopisywać inne choroby,stwierdziłem że może mnie dziewczyna okłamała i mam HIV i stąd to chudniecie.co zrobiłem?? przebadałem się i nic. doszły mi bóle głowy, drgawki wszystkich możliwych mięśni, bóle mięśni i jakby słabsze,szumy uszne,zaburzenia pamięci,bóle stawów. stwierdziłem że może bolerioza,zrobiłem test Elisa w klasie IgM i też nic.morfologia,próby wątrobowe,biochemia,cukier,TSH wszystko wzorowe wyniki. jak wychodziłem od lekarzy to jakby mi kamień z serca spadał ale potrwało to chwilę i wszystkie możliwe objawy powracały. chyba się w najbliższym czasie wybiorę do neurologa, dodatkowo wykonam test na bolerioze metodą westernblot.fakt faktem odechciało mi się wszystkiego,myślę cały czas że coś poważnego mi dolega,i najchętniej spałbym cały dzień żeby nie myśleć o tym. najgorsze jest to że nie mam się komu wygadać a cała rodzina ma mnie za hipohondryka a ja szukam diagnozy w internecie :( bo po prostu nie wierzę.kiedyś byłem otwarty na ludzi ,zabawny a teraz się czuję jak wrak człowieka i niewiem co mam dalej robić.proszę o pomoc co mam robić.z chęcią bym porozmawiał z osobą która ma takie same problemy a niestety oprócz tego forum nikt mi nie pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj sword88. jak czytam to co napisałeś to prawie tak jakbym opowiadała swoją historię. chodzi mi o ciągły strach przed tym że naprawdę jestem na cos chora a lekarze bagatelizują moje wszystkie dolegliwości. ja aktualnie borykam sie z różnorodnymi dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, traceniem masy ciała ( chudnę ostatnio po kilogramie na tydzień), poprostu znikam. Ale wywalczyłam sobie badania na oddziale gastrologicznym i już 03 kwietnia idę do szpitala. Bardzo się boję wyników. Dzień w dzień walczę z tym strachem, ale przeważnie przegrywam. To on bierze górę. Zauważyłam jednak że gdy czymś bardzo sie zajmę to on gdzieś na moment znika. Ale potem wszystko od nowa. Może terapia by w tym pomogła, jakiś psycholog czy psychiatra. Leczyłeś się u kogoś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie się nie leczę ale coraz częściej się zastanawiam czy wreszcie się gdzieś nie wybrać. najlepsze to jest to że są dni że jest chęć działania, ale w przeciągu miesiąca to mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. ja jeszcze wybiorę się za jakiś czas do neurologa, jak i ten mi powie że mi nic nie jest to odrazu strzała na terapię.2lata temu miałem komplet badań i chyba wszystkich lekarzy możliwych do ogarnięcia bo starałem się na żołnierza zawodowego którym to dziś jestem i nic nie wyszło. wkręcałem sobie czerniaka,chłoniaka, marskość wątroby,no i teraz jestem święcie przekonany że mam SM lub boleriozę.gdyby te drgania mięśni ustąpiły to może bym się uspokoił lub znając naszą kruchą psychikę zaraz wymyśliłbym coś nowego.ja też po lekarzach chodziłem jak z nożem pod gardłem, ale jak wychodziłem to cały uśmiechnięty, jednak nie trwało to długo bo musiałem coś nowego wymyślić. jeśli masz ochotę możemy popisać na gg czy tu :) cieszę się choć trochę że jest ktoś z kim mogę porozmawiać i nie jestem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja miałam podobnie - bóle mięśni, stawów, drgania powieki, innych mięśni, piski w uszach, czasami kołowania w głowie - po półtorej roku wymyślania wszystkich możliwych chorób: rak kości, białaczka, guz mózgu, stwardnienie rozsiane, toczeń układowy wyszło na boreliozę! Mam już potwierdzone wyniki. IgM też mi wyszło ujemne a jednak.... Ale wiesz, z dwojga złego wolę to niż te choroby, które miałam na myśli :)

Zrób Western-blot!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WB IgM Ci wyszły dodatnie??? w dwóch klasach mam zrobić? najwcześniej będę mógł zrobić za około 2 tyg. i jak coś robię to niemam tych drgawek,np jak biegam gram w tenisa czy choćby zmywam. ale cóż jeszcze się przebadam WB. dziękuję za pomoc. choć uważam że nerwicę mam swoją drogą od wakacji tamtego roku a ona może dawać wszystkie możliwe objawy różnych chorób. niedługo będę mógł napisać doktorat z ich znajomości. jak coś będę widział to napewno dam znać.lekarz pierwszego kontaktu powiedział że boleriozy niema sugerując się Elisem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elisem wyszły mi dodatnie tylko IgG. Poczytaj o tej metodzie - jest bardzo mało wiarygodna - często daje wynik fałszywie dodatni lub ujemny, Twoje objawy mogą jednak o niej świadczyć. Przeczytaj sobie wywiad ze specjalistką w tej dziedzinie, nomen omen samej chorej na neuroboreliozę

http://www.razemztoba.pl/index.php?NS=srodek&nrartyk=5985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, sama bardzo chciałabym się do niej dostać ale nigdzie nie umiem jej namierzyć, w przychodni w której przyjmuje jako dr rodzinny nie chcieli mi podać nr do niej. Ja będę się leczyła u lekarki w Katowicach, ma tam gabinet leczenia boreliozy. Nie wiem skąd jesteś ale jest też jakiś wybitny lekarz (notabene też chory na neuroboreliozę od 1995roku) w Warszawie - Piotr Kurkiewicz. Zrób te badania bo mi to wygląda na boreliozę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak Ci wyjdą ujemne w WB to raczej odpuść i szukaj innej możliwości - objawy innych chorób mogą odpowiadać objawom boreliozy - ale oczywiście życzę Ci aby była to "tylko" nerwica :). Ja ją też mam ale nie wiem czy to objaw boreliozy czy mam ją samą z siebie :D. Trzymaj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to podaj adres email, mam meila do dr. Beaty. o tym że jestem nerwowy to wiedziałem od zawsze, a jako pierwszy zdiagnozował ją u mnie seksulog. cały czas się przejmuje czymś,wtedy to był stres przed pierwszym stosunkiem, bo niestety na tamtą chwilę kobieta bardzo mi ryła czaszkę pod tym względem i nic nie wychodziło aż wreszcie mnie zostawiła. ale poznałem świetną kobietę i z nią poszło :D tyle że poźniej zaczęła się hipohondria, i czy niemam hiv po tej pierwszej.a później szereg innych chorób. tak więc pozostaje mi neurolog ,WB ewentualnie rtPCR i jak nic nie wyjdzie to idę do psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszperałem i znalazłem, już Ci wysłałem. też napisałem email do dr. Beaty może coś doradzi. z jednej strony to chciałbym żeby coś wyszło bo wiedziałbym na jakim wózku jadę a z drugiej nie.najgorsze że niema 100% testu. ja mam depresje z nerwicą i do tego może z Boleriozą. piękna mieszanka. a wszyscy dookoła powtarzają że to na tle nerwowym i może tak być!!!!! tyle że ja w to nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem Cię - ja z jednej strony bardzo chciałam wierzyć, że to jednak "tylko" nerwica a z drugiej cały czas to kwestionowałam i szukałam choroby somatycznej. No i intuicja mnie nie zawiodła. Odezwij się jak coś będziesz wiedział! Trzymam kciuki!

PS Nie mam nic na poczcie :(. Ja jeden adres też znalazłam ale jakiś z 2007 roku więc nie wiem czy aktualny. Wczoraj na niego napisałam maila ale nie dostałam żadnej odpowiedzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×