Skocz do zawartości
Nerwica.com

Utrata kontroli


Victta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przejdę od razu do rzeczy. Bardzo boje sie utraty kontroli, głównie nad emocjami. Utrzymuję sie w takim letnim, bezpiecznym stanie emocjonalnym. Prowadzi to do tego, że w momentach rozluźnienia gdy do głosu dochodzą mocne emocje, nawet te przyjemne dostaje ataków paniki. Nie wiem jak sobie z tym radzić.Czy są jakies praktyczne ćwiczenia, aby nauczyć sie odczuwać emocje bez leku?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victta, ja również odkryłem u siebie nadmierną kontrolę emocji. Żeby z tym sobie poradzić musi minąć trochę czasu. Przede wszystkim terapia - dzięki której dowiesz się dla czego kontrolowanie emocji jest dla ciebie takie ważne. Poznać przyczyny i funkcję owej "kontroli", a po drodze być może odkryć kilka całkiem nowych rzeczy o sobie, które uzupełnią obraz samej siebie. Później przepracować cały mechanizm rozbierając go na części pierwsze, a w końcu znaleźć dla siebie nową drogę... Być może wystarczy kilkanaście sesji terapeutycznych, być może trzeba ich będzie kilkudziesięciu. Póki co wydaje mi się że nie powinnaś zmuszać się do ekspresji, lecz skupić na poszukiwaniu źródeł zaburzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×