Problem w pracy - jestem nie lubiany i odrzucany

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Problem w pracy - jestem nie lubiany i odrzucany

przez Guest_23 25 sty 2012, 14:06
Witam
Powodem mojego problemu jest to, że nie jestem zbyt komunikatywny w pracy.
Jakieś 4 miesiące temu dostałem nową prace, jest to praca w hotelu gdzie pracuję jako kelener, przyjmuje i odbieram zamówienia.
Kiedy dostałem się do niej był to Listopad - miesąc szczytowy.
Pracowałem po bardzo duzo godzin dziennie,nie majac po 2-3 tygodnie dnia wolnego, byłem pracowity i szczery, pracownicy i szefostwo mnie bardzo polubili i choc to była praca tymczasowa szefostwo postanowiło mnie zostawic na dłużej, gdyż ich zdaniem bylem dobrym pracownikiem.
Teraz od kilku dni widzę, że pracownicy i szefostwo również które wcześniej podjeło dezcyzję by mnie zostawic - stronią do mnie.
Wiem, że w moich oczach jest lęk podczas rozmowy, odczuwam to kiedy z kimś rozmawiam nie wiem jak go pokonac może to też byc powodem stronienia do mnie.
Nie wiem w czym tkwi problem ale dodam, że jestem osobą trochę zamkniętą w sobie i niezbyt komunikatywną może też to jest powodem, wcześniej w poprzednich pracach miałem podobny problem, że przez pewien czas byłem lubiany i tolerowany a później odrzucany.
Nie wiem dlaczego takie coś mnie spotyka.. Jestem osoba miła, pomocna, życzliwą,lubię ludzi z którymi pracuję i nigdy na nikogo nie donoszę a takie nie miłe sytuacje mnie spotykają.
Bardzo mi na tej pracy zależy i nie chciałbym jej przez to stracic jak poprzdniej gdzie zwolniono mnie za to, że nie dogadywałem sie z resztą pracowników choc niebyłem im nigdy w niczym przeciwny.
Ten problem jest dla mnie bardzo uciążliwy i mam nadzieję, że opisałem go w miarę dorzecznie.
Proszę Panią psycholog i forumowiczów o udzielenie mi wskazówek jak mam dalej postępowac w pracy bym dalej był tolerowany i lubiany przez resztę pracowników.
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
11 sty 2012, 10:27

Problem w pracy - jestem nie lubiany i odrzucany

Avatar użytkownika
przez kajetanone 25 sty 2012, 19:40
Jebać mendy nie musisz sie czuć zmuszony by z nimi rozmawiać czy śmiać sie czy rozumieć mają swój świat chamy ty masz inny pewnie mniej chamski praca jest pracą a nie miejscem rozrywki nie ulegnij im bo stracisz szacunek do siebie.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
73
Dołączył(a)
20 wrz 2011, 16:01

Problem w pracy - jestem nie lubiany i odrzucany

przez gusior 25 sty 2012, 20:27
dokładnie. rób co masz robić, nie daj sobie wejść na głowę ;)
Offline
Posty
10
Dołączył(a)
24 sty 2012, 21:36
Lokalizacja
Dębica/Kraków

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problem w pracy - jestem nie lubiany i odrzucany

przez faraus 27 sty 2012, 15:58
Wydaje mi się, że powinieneś być sobą. Czyli przede wszystkim nie zabiegaj o tolerancję, akceptację, sympatię innych. Na świecie po prostu tak jest, że jedni się lubią, a inni nie. Masz prawo nie być przez kogoś lubiany tak samo jak masz prawo Ty kogoś nie lubić. Taki stan może po części wynika z tego, że nadmiernie starasz się być lubianym i akceptowanym, ale na akceptację nigdy się nie zasługuje ją po prostu trzeba otrzymać. A najlepiej jest wtedy kiedy jesteś sobą, wtedy Ty sam jesteś zadowolony, a i może znajdą się tacy ludzie, którzy będą Cię cenić za te prawdziwe cechy, które masz, to przybliża ludzi, a nie sztuczne pokazywanie cech po to aby się innym przypodobać. Nie oznacza to, żeby być chamskim ale po prostu być sobą. To trudne zadanie.
Offline
Posty
14
Dołączył(a)
25 gru 2011, 15:48

Problem w pracy - jestem nie lubiany i odrzucany

przez ala1983 27 sty 2012, 16:29
Guest_23 napisał(a):Proszę Panią psycholog i forumowiczów o udzielenie mi wskazówek jak mam dalej postępowac w pracy bym dalej był tolerowany i lubiany przez resztę pracowników.

A może lepiej psycholog w realu?
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)
Offline
Posty
3520
Dołączył(a)
19 lis 2011, 18:53
Lokalizacja
W drodze...

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Marvellous96, Monika8181 i 29 gości

Przeskocz do