Skocz do zawartości
Nerwica.com

Stres a ból głowy


Zofik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam na imię Zofia i mam 35 lat. Pracuję w szkole z dziećmi z problemami. Ogólnie bardzo lubię swoją pracę, lecz jest ona mocno stresująca. nie oszukujmy się te dzieci aniołami nie są i potrafią człowieka wyprowadzić z równowagi. Po całym dniu spędzonym w krzyku, nerwówce i pośpiechu gdy przychodzę do domu czuję się tak spięta. Uczucie napięcia jest ulokowane w szyi, do tego boli mnie strasznie głowa. Jest to ból taki jakby ktoś ktoś w mojej głowie napinał każdy z mięśni a nawet kości. Jest to strasznie męczące, bo utrudnia mi wykonywanie obowiązków w domu. Ostatnio zaczęłam się temu przyglądać, ten ból pojawia się zawsze po jakieś nerwowej sytuacji. Proszę pomóżcie mi jakoś sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że stres i ból głowy są ze sobą powiązane. Ja mam tak zawsze po stresującym dniu zawsze boli mnie głowa, to jest mój wyznacznik jak bardzo przeżywam i denerwuję się jakąś sytuacją. Nie powiem, że wolałabym mieć inne wyznaczniki, ale cóż tego wybrać się chyba nie da. Jedyne co ci mogę poradzić to nie stresować się i unikać pewnych sytuacji, które opisane są w artykule http://abcmigrena.pl/bol-glowy-a-stres, ale z własnego doświadczenia wiem, że jest to prawie nie wykonywalne. Ból głowy jest męczący i wiem, jak bardzo potrafi utrudnić życie i obrzydzić wszystko do koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie... widzisz czasami ból jest pomocny. Na walkę ze stresem dla mnie osobiście najlepsza jest dobra muzyka, kieliszek dobrego winka i dobra książka. Puszczam sobie muzyczkę ( jakiś jazzy lub muzyka filmowa) siadam w fotelu z książeczką otulona kocem i popijam dobre winko. Relaks...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×