Jak myślicie???

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Jak myślicie???

przez Kola 22 wrz 2011, 21:24
Witajcie
Jestem nowa na tym forum. Z góry wszystkich pozdrawiam.
Mam problem.
Leczę się psychiatrycznie. Moją diagnozą jest F20 (schiza). Jednak mam co do tego duże wątpliwości. Uważam, że mam silną nerwicę co lekarz stara się mi to wyperswadować. Obecnie mam silne ataki lękowe. Nie potrafię kontaktować się z ludźmi, ponieważ trzęsę się i albo sztywnieję albo oczy uciekają mi do góry. Także trudno mi wyjść na ulicę. Czasem jakby świat miałby się za chwilę skończyć.
Zaś z drugiej strony czuję się jakbym żyła w jakimś kloszu, wszystko co dookoła było nierealne, obce. Czuję się czasem, jakbym się rozpływała w przestrzeni. Czasem muszę dopytywać mamę gdzie jestem. Czuję jakby nie było mnie. Jestem sterowana przez jakieś siły. Słyszę jak mówią do mnie. Nakazują mi.
Także czuję się obserwowana przez ludzi. Czytałam, że ten objaw pojawia się także w nerwicy lękowej. Jakby wszystko o mnie wiedzieli. Nie czuję się bezpiecznie. Przecież ludzie mnie oceniają. Wtedy oceniam także siebie. Mam niską samoocenę. Myślę, że ludzie nie są ludźmi. Bezpiecznie nie czuję się także w domu. Jakby obserwowali mnie przez okna, wszystkie możliwe szpary. Wtedy również mnie usztywnia. Na ulicy boję się też latarni wiedząc, że to kamery, bowiem Oni zbierają informacje o mnie i wysyłają w kierunku moim fale, które wywołują złe samopoczucie.
Zadaję to pytanie, zdając sobie sprawę, że nie jesteście specjalistami, ale chcę się tym z Wami podzielić, co o tym myślicie? Ponieważ samopoczucie się nie poprawia pomimo długotrwałego brania leków. Na lęki biorę relanium co mi też wiele nie pomaga. Twierdzę, że to nerwica, a wszystko dzieje się pod wpływem silnych lęków. Skoro leki nie pomagają może trzeba by z nich zrezygnować i podać leki na nerwicę???
Offline
Posty
5
Dołączył(a)
22 wrz 2011, 20:39

Jak myślicie???

Avatar użytkownika
przez Badziak 22 wrz 2011, 21:29
Jakie leki bierzesz na schizę? Jak długo? Czemu nie powiesz lekarzowi, że te leki słabo działają? Może potrzebna Ci większa dawka?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1412
Dołączył(a)
19 kwi 2010, 23:21

Jak myślicie???

przez Kola 22 wrz 2011, 21:42
Witaj
Solian 1000mg
Klozapol 50mg
Relanium 0,2x3
Leczę się od 8 lat. Rozmawiałam z lekarką ale ona się upiera i przystaje przy schizie. Poza tym każe czekać albo proponuje szpital, do którego nie mam zamiaru się wybrać.
Offline
Posty
5
Dołączył(a)
22 wrz 2011, 20:39

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Przeskocz do