Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wypadanie płatka zastawki mitralnej


*Wiola*

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w rodzinie dosłownie każdemu wypada ten płatek- mojej babci, mamie, siostrze, ja nie miałam badań ale na 99% mi także, ciężko żeby tylko mnie ta 'przyjemność' omineła. Wiem tylko że mam szmery w sercu.

Nie wiem jaki związek może to mieć z nerwicą... No chyba że z nerwicą serca (często mnie kłuje serce). Mam jednak nadzieję że to nie ma związku z NL bo umrę ze strachu o siostrę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tylko że niektóre zaburzenia (np tarczycy) dają objawy takie jak nasza kochana przyjaciółka nerwica.

Ale racja, lekarze nie traktują tego jako wady więc nie ma sie czym martwić. Kolejna sprawa że ten płatek z wiekiem często sie zarasta- mojej siostrze to wykryli zaraz po tym jak sie urodziła, a teraz (ma 10lat) miała robione badania i okazało sie że prawie cały sie zarósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że nerwica może się pojawić, nie z samego faktu wypadania zastawki, tylko ze ŚWIADOMOŚCI tego faktu.. też bym zaczęła świrować, gdyby mi kawałek serca 'wypadał'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że nerwica może się pojawić, nie z samego faktu wypadania zastawki, tylko ze ŚWIADOMOŚCI tego faktu.. też bym zaczęła świrować, gdyby mi kawałek serca 'wypadał'.

Dokladnie, chociaz wypadanie to zle slowo bo groznie brzmi a tu chodzi raczej o "wypuklenie" albo "niedomykalosc"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się dowiedziałam, że mam tą wadę jak już miałam nerwicę i zaczęłam się badać.

 

[Dodane po edycji:]

 

A magnez to dostawałam nawet dożylnie i tez nic nie zmienił:(

Tez sie wtedy dowiedzialem jakos miesiac temu. Wlasciwie to poczulem ulge bo echo wyszlo ok tylko ta nieszczesna cecha serca ktora sie nie przejmuje.

Ale czego nie zmienil? Chodzi ci o dziwne zachowania serca albo klucie wokolo? Jesli tak to byc moze chodzi o potas - sprobuj pic codziennie sok pomidorowy. No i magnez potrzebuje troche czasu zeby zadzialal.

 

[Dodane po edycji:]

 

No niestety z nerwica to nie jest takie proste. ;) Magnez potrzebuje troche czasu zeby zadzialal bo we krwi jest tylko bardzo maly procent.

 

Magnez dozylnie mozna dostac w szpitalu? Tak zalecili ci lekarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie dopisze z niedomykalnoscia zastawki mitrialnej

ale lekarz powiedzial ze to nic sie z tym nie robi i to niegrozne ze tak juz mam i tyle...a stwierdzone to mialam zanim dostalam nerwice...a raczej zanim zaczela mnie naprawde dreczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narthex

 

Przepraszam, jakoś nie widziałam Twojego pytania. tak, magnez dostawałam w szpitalu na zlecenie psychiatry. Ale nie polecam to bardzo nieprzyjemne uczucie.

W powoli saczacej sie kroplowce tak? Czemu nieprzyjemne? Jak dla mnie to unika sie wtedy zabawy z wchlanialnoscia (magnez jest z natury ciezko wchlanialny) i leci prosto do komorek tam gdzie jego miejsce.

 

[Dodane po edycji:]

 

A doustnie najlepiej brac 1 tabletke na raz chyba tylko czesciej w ciagu dnia bo wtedy sie lepiej wchlonie, a wiecej na raz lubi wywolywac biegunke przez co osiaga sie skutek odwrotny do zamierzonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys u kardiologa wyladowalam bo mialam zazwyczaj niski puls...i uszno mi sie robilo /teraz wiem ze to byla nerwica wtedy nie wiedzialam/ no i stwierdzil mi minimalna niedomykalnosc zastawki mitrialnej ...mowi ze z tym sie zyje i nic mi sie nie stanie od tego "taka uroda" i kazal brac magnez i potas...mowi ze w sumie dla serca kazdy powinien i ja od tamtego czasu magnez zazywam...

Mgb6 Cardio czasem biore 2 x dziennie nie raz tylko 1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - moze wiecie jak długo trzeba uzupełniać organizm w magnez zeby ten platek przestał wypadać ? ja biorę już magnez od dłuzszego czasu, oczywiście z przerwami po ok 2-3 tyg a płatek ciagle mi wyskakuje. Oczywiscie rzadziej i mniej dokuczliwie ,ale zawsze to jakis dyskomfort...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×