Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ból zęba


kreatka

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie np zastanawia to, że boli w taki "nieregularny" sposób, npprzestaje na chwilę kiedy myśi mam zajęte czym innym albo jak dotknę policzka w odpowiedni sposób. I że tym bólem "zaraża" inne zęby które raczej zepsute nie są oraz pół szczęki, staw żuchwowo-skroniowy i pół głowy (jakby czaszka pękała) przy czym staw i głowa potrafią też boleć same bez zęba.

I zastanawiam się też czy nasilenie bólu nie ma związku z tym o czym aktualnie myślę. I że zaczął mnie najbardziej boleć po wyjściu od terapeutki.

 

A tak poza tym to taki nieuzasadniony ból zęba może czasem być objawem boreliozy,która teżmoże dawać objawy nerwicy/depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety cierpię na nerwicowe bole zębów ;/ zęby sa przebadane na wszystkie strony nic sie nie dzieje w nich. Mój bol polega na uczuciu odretwialych zębów i rozpierania miedzy nimi tak jakbym miała tam jedzenie. Zazwyczaj bola żeby z przodu gora albo sol albo to i to naraz. Dzis właśnie bola mnie 5 dzień i czekam aż meka sie skończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako asystentka stomatologiczna: nieważne czy ząb boli ciągle czy przerwanie - trzeba to sprawdzić, bo możliwe, że przebiega zapalenie miazgi (wtedy ból często właśnie jest i znika), albo zapalenie tkanek okołowierzchołkowych - zwłaszcza, jeśli ząb był kiedyś leczony (tzn. ma plombę). Lekarz sprawdzi wrażliwość na bodźce (zimno), ewentualnie zrobi zdjęcie RTG. Ze względu na specyficzne unerwienie okolic - zwłaszcza w przypadku żuchwy - ból może promieniować na inne zęby, a czasem można go odczuwać w innym miejscu niż faktycznie chory ząb, często promieniuje aż do ucha. Radzę nie zwlekać, bo konsekwencje to trudne do wyleczenia zgorzele, ropnie, stany zapalne kości, nie mówiąc o ewentualnych chorobach odogniskowych (kiedy stan zapalny w zębie zaczyna powodować stany zapalne w całym organizmie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×