Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica żołądka


gall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zacząć od tego, że odkąd pamiętam byłem osobą dosyć nerwową, stres towarzyszył mi praktycznie każdego dnia, natomiast zawsze potrafiłem go w sobie zahamować, zablokować w ten sposób, że nie utrudniał mi codziennego funkcjonowania.

 

Od jakiegoś miesiąca nie potrafię wytłumaczyć reakcji swojego organizmu, który zachowuje się w sposób dla mnie niezrozumiały, nieracjonalny. Każdy, nawet najmniejszy stres wywołuje we mnie następujące następstwa: kołatanie serca, pocenie się rąk, drżenie głosu, ale przede wszystkim burczenie w brzuchu i uczucie przelewania się w nim.

Co więcej, takie reakcje mają miejsce również w momentach nie mających nic wspólnego ze stresem, np. leżenie w łóżku czy jazda pociągiem. Niektóre ataki paniki są tak zintensyfikowane, że nie jestem w stanie wysiedzieć na zajęciach i zmuszony jestem je opuścić w połowie.

Dodam, że zapisałem się już do specjalisty, ale wizyta zaplanowana jest dopiero na połowę kwietnia, a obawiam się, że do tego czasu objawy nasilą się jeszcze bardziej.

 

Co się ze mną dzieje ? Jak sobie pomóc ?

Proszę Was o pomoc, bo czuję, że z dnia na dzień jest coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj miałem to przelewanie w żołądku skurcze itd.... kompletna porażka nie wiedziałem co robić najlepsze że podobno na to skutecznego leku nie ma....

ja zrobiłem tak woda mineralne żywiec zdrój,tylko to piłem, do tego melisa,w sumie zauważyłem że herbaty zielone dużo dają na takie właśnie regulacje żołądka jelit itd :D

nawet znikły biegunki itd,zainwestuj w herbatę zieloną jakąś dobrą, i wode mineralną ja polecam ż.z oczywiście nie gazowaną.

 

-- 06 mar 2011, 21:07 --

 

słuchaj miałem to przelewanie w żołądku skurcze itd.... kompletna porażka nie wiedziałem co robić najlepsze że podobno na to skutecznego leku nie ma....

ja zrobiłem tak woda mineralne żywiec zdrój,tylko to piłem, do tego melisa,w sumie zauważyłem że herbaty zielone dużo dają na takie właśnie regulacje żołądka jelit itd :D

nawet znikły biegunki itd,zainwestuj w herbatę zieloną jakąś dobrą, i wode mineralną ja polecam ż.z oczywiście nie gazowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawy nie piję, tytoniu nie palę, alkohol sporadycznie. Masę ciała mam prawidłową. Jeśli chodzi o kondycję fizyczną to raczej też wszystko w porządku. Wody piję aż nadto, herbatę zieloną również- z 4 filiżanki dziennie, więc generalnie odżywiam się zdrowo.

 

Wydaje mi się, że przyczyna tkwi w głowie, w psychice. Nie potrafię jednak wyeliminować tych reakcji psychosomatycznych.

Sam nie wiem co robić, chyba pozostaje mi czekać na tę kwietniową wizytę u psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie istnieje coś takiego jak nerwica żołądka. Twoje objawy wskazują po prostu na nerwicę lękową, u mnie podobnie to się zaczynało. Po prostu Twoja nerwica 'lokuje się' w brzuchu. Polecam Ci wizytę u psychologa i psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×