Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prośba o przeanalizowanie wypisu.


Pedzel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Większość danych jest w normie ale prosiłbym o przeanalizowanie holtera :

 

12- odprowadzeniowy Holter EKG przeanalizowano około 103 tys. zespołów QRS. Przez cały czas badania utrzymywał się rytm zatokowy ze średnią częstością ok. 78/min częstścią ok. 38/min o godz 23:45 i maks. częst. 163/min o godz. 14:46. Zarejestrowano 1 pauzę o czasie trwania 2,1 sek o godz. 05:19 spowodowanej zahamowaniem zatokowym. Stwierdzono 88 okresów bradykardii zatokowej (tylko podczas snu). Stwierdzono 28 okresów tachykardii zatokowej (tylko w czasie aktywności dziennej). Zarejestrowano 95 pojedynczych pobudzeń dodtakowych nadkomorowych. Obserwowano w trakcie badania niemiarowość zatokową, najprawdopodobniej oddechową - głównie w nocy. Bez arytmii komorowej. Bes istotnych zmian odcinka ST.

 

Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego się nie obejdzie?

 

Nie zrozumcie mnie źle. Chcę tylko wiedzieć czy fizycznie nic mi nie dolega. W szpitalu mam nadzieję przeglądał te badania kardiolog. Miałem robione echo, badania krwi. Wszystko w normie. Tylko ta pauza... Chciałem właśnie wiedzieć czy to normalne u zdrowych ludzi. Od dwóch dni nie odczuwam już przeskoków serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kardiolog nie znalazł niczego złego w moich wynikach. Po prostu moim zaleceniem przy wyjściu ze szpitala było "wyluzowanie się". Lekarz nie doradzał mi żadnej wizyty u psychologa więc dziwi mnie teraz na wypisie że mam się udać do poradni PZP.

 

Miałem także robione badania krwi, ukg, ekg. Wszystko w normie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedzel, kiedyś podczas ataku paniki miałem zrobione ekg które było jednym wielkim bazgrołem gdzie lekarka mówiła coś o dodatkowych skurczach nadkomorowych, arytmii i innych dziwnych rzeczach. Po konsultacjach okazało się, że takie kwiatki stały się przez stres. Oprócz konsultacji z kardiologiem i psychiatrą polecam regularne przyjmowanie magnezu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Magnez przyjmuję teraz regularnie (ten z biedronki myślę, że wystarczy). Serce jakoś się uspokoiło to znaczy nie czuję dodatkowych skurczy czy przeskoków. Jedyne co mnie martwi to ten holter. Podczas noszenia go biegałem po schodach w ciągu dnia. Bradykardie nocą też ponoć normalna sprawa gorzej właśnie z tą przerwą czy zahamowaniem zatokowym. To mnie martwi. Chciałbym wiedzieć czy jestem jakoś chory na serce czy nie. Ale skoro kardiolog ze szpitala nie stwierdził żadnej patologi tylko kazał mi się wyluzować to go posłucham. Jeśli zacznę znów odczuwać jakieś przeskoki to pójdę znów do lekarza. Na wypisie tylko było rozpoznanie "zaburzenia psychosomatyczne."

 

Mam nadzieję, że nie dostanę jakiego zawału w nocy...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedzel, najgorsze co możesz zrobić to dać się diagnozować via internet. ;-) Jeżeli lekarz mówi, że ok to najprawdopodobniej nie masz się co martwić. A tym bardziej nie masz co pytać o diagnozę tutaj, gdzie po 1 nie koniecznie dostajesz odpowiedzi od specjalisty a 2 nie koniecznie wszyscy znają Twoje wyniki badań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honey_lady miałem betablokery w szpitalu przez 4 dni. Więc pewnie gdyby była potrzeba to by mi je zostawił.

Ale jutro pójdę do swojego lekarza z wynikami i zobaczę co on poleci. Może na wszelki wypadek wyśle mnie do kardiologa raz jeszcze.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc ale shadow najpewniej ma rację ;) Nie ma co się stresować na pewno to nie pomoże.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×