Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przed czym lęk ?


Monika00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nową uczestniczką forum, mam na imię Monika i mam 21 lat.

Mój problem może wydać się dla niektórych osób czymś co nie powinno zakrzątać pamięci na forum, ale wtedy uznam, że to dobrze. Znaczyłoby to, że wszystko jest OK.

Moim problemem jest "gdybanie". Jeżeli zostanę postawiona przed nowym problemem zaczyna się koszmar. Zaczynam wnioskować na podstawie nieznanych nawet mnie okoliczności, że będzie źle, że nie dam rady, od razu migotanie serducha, popsuty humor itd itp.

Mieszkam na stancji, ostatnio dowiedziałam się, że będziemy mieli nową współlokatorkę, widząc ją już zaczęłam sobie wyobrażać, że będzie puszczała głośno muzykę, że nie będę miała warunków do nauki a jak jej zwrócę uwagę to mi odpowie: Jak Ci się nie podoba to się wyprowadź. A ja nie mam na to riposty. Denerwuje mnie trzaskanie drzwiami i już "wiem", że to będzie powód do kłótni. Wyobrażam sobie, że jak mnie na weekend nie będzie to wejdzie mi do pokoju i zacznie grzebać w rzeczach :/

Paranoja!

Czy to się nazywa lęk przed nieznanym ?

Monika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może tak, że zamartwiasz się bardzo i snujesz katastroficzne wizje, jak ktoś nie wraca dłużej do domu czy coś takiego? Czy martwisz się wkoło o inne rzeczy, że np. że coś się stanie twoim bliskim?

Bo na przykład takie niepokoje mogą być związane z zaburzeniem lęku uogólnionego .

Wiecznie o coś się wtedy człowiek martwi, troszczy, i też snuje różne nieciekawe scenariusze, które możliwe, że tak naprawdę są mało możliwe do spełnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika00, Gdybanie to znane mi podejście i zamartwianie ale ciężko powiedzieć czy samo to jako jedyne jest złe chyba że codziennie się boisz i odczuwasz lęk

Jeśli Ci to będzie w znacznym stopniu utrudniało życie to przejdź się do specjalisty a tak to stres jest normalny bo nie wiesz kogo poznasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×