Skocz do zawartości
Nerwica.com

Otępienie


Gość MoNiKa199

Rekomendowane odpowiedzi

Ten stan chyba jest częsty w nerwicy; nie odnajdywanie się w sytuacji, nie reagowanie na to, co się dzieje i zupełna pustka w głowie, zmęczenie ciągłym napięciem. Gdy próbuję sobie przypomnieć cały dzień w szkole, nic takiego nie pamiętam i dobija mnie to, że żyje z dnia na dzień po to, żeby to dalej "jakoś" leciało... Zupełny brak emocji. Dajecie sobie z tym jakoś radę? Są na to jakieś leki? Da się z tym coś zrobić? Dla mnie jest to uciążliwe, bo bardzo chciałabym normalnie funkcjonować, chodzę do 3. klasy gimn. i nie czuję żadnej radości z życia... Martwię się, ponieważ nie chcę zrobić czegoś głupiego i ciągle przed tym uciekać, jak to robiłam do tej pory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na to jakieś leki?

Nie ma. Z tego co wiem, to leki otępienia nie usuwają, ale nigdy nie używałem.

 

Da się z tym coś zrobić?

Tak, możesz sprubować medytacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MoNiKa199, A może tak bardzo chcesz dokładnie przypomnieć sobie wszystko co robiłaś że Ci nei wychodzi umysł usuwa nie potrzebne rzeczy naprawdę pamiętasz ile miałaś lekcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MoNiKa199, nie mozesz tego bagatelizawac, powinnnas skorzystac z pomocy psychologa, dobrze byloby porozmawiac o tym z rodzicami. Powiem Ci tylko ze w takim samym stanie zyje od dlugiego czasu, a mam 23 lata i jest mi bardzo ciezko. Jezeli sama je jestes w stanie walczyc z tym, nie czekaj ani chwili dluzej i popros kogos o pomoc. Powiedz mi czy masz klopoty z koncentracja? czy masz problemy z zapamietywaniem i uczeniem sie? Bo ja mam takie problemy i własnie one sa jednym z powodow mojej obojetności a co za tym idzie w moim przypadku: stany lekowe, otepienie, nerwica, depresja,

Ja niedawno zaczelem opowiadac o swoich problemach na forum, calem zycie przed tym uciekalem i radzilem sobie raz gorzej raz lepiej. Teraz kiedy chce ulozyc sobie dorosle zycie i zaczac samodzielnie funkcjonowac wydaje mi sie niemozliwe radzenie sobie z namniejszymi trudnosciami, ktore zycie przynosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To typowy objaw nerwicy. Ja w takim stanie żyłam jakieś 4 miesiące zaraz po zachorowaniu i zdarzyło mi się to przedwczoraj.

Totalne otępienie i uczucie jak by mózg pracował w 20%. Jak zaczęłam chorować na nerwicę było to tak nasilone że nie tylko nie potrafiłam sobie przypomnieć mojego dnia, ale też gubiłam się w datach, godzinach... Porażka. O dziwo nie miałam problemów z nauką. Ale ciężko mi się myślało o sprawach 'życiowych' :? Miałam do tego milion innych objawów. Psychiatra przepisał mi Asertin i wspomagające Xanax i Clon. Pomogły, więc polecam wizytę u lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MoNiKa199, A może tak bardzo chcesz dokładnie przypomnieć sobie wszystko co robiłaś że Ci nei wychodzi umysł usuwa nie potrzebne rzeczy naprawdę pamiętasz ile miałaś lekcji ?

Obiecales sie starac ... Zapomniales?

Poprawniej byloby: "A może tak bardzo chcesz dokładnie przypomnieć sobie wszystko, co robiłaś, że Ci nie wychodzi? Umysł usuwa niepotrzebne rzeczy. Naprawdę pamiętasz, ile miałaś lekcji?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×