Skocz do zawartości
Nerwica.com

Macie takie coś ???


christina122

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo często taki objaw, że kłuje mnie w jednym, konkretnym miejscu w głowie, albo czuję tak ucisk, jakby coś się powiększało. Mam w tym miejscu na głowie zgrubienie.

Też macie takie coś ??? Boję się że to guz. Jestem załamana.

 

 

Drugi objaw :

W towarzystwie jem, ale chwilami nie jestem w stanie jeść, bo czuję ogromny niepokój, a najgorsze jest to, że głowa zaczyna mi się trząść, jakbym miała dostać ataku padaczki.

 

 

 

Czy to nerwica ???

 

 

 

Mam też fobię społeczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo często taki objaw, że kłuje mnie w jednym, konkretnym miejscu w głowie, albo czuję tak ucisk, jakby coś się powiększało. Mam w tym miejscu na głowie zgrubienie. Też macie takie coś ???
Ja nie mam nic takiego. Obmacalem glowe w te i nazad i nic takiego nie znalazlem.
W towarzystwie jem, ale chwilami nie jestem w stanie jeść, bo czuję ogromny niepokój, a najgorsze jest to, że głowa zaczyna mi się trząść, jakbym miała dostać ataku padaczki.
Tez nie mam.
Czy to nerwica ???

Mam też fobię społeczną.

Fobia to jedna z wersji nerwicy. Klasyfikacja obejmuje caly szereg zblizonych zaburzen od F40 do 48, fobia jest jedna z tych pozycji. Somatyzacja jest typowa chyba we wszystkich nerwicach i moze przybierac niemal dowolna forme - obawiasz sie guza, padaczki, to najprawdopodobniej zwykla w nerwicy hipochondria. Fobie jakos leczysz? Psychoterapie jakas zaliczylas? Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo często taki objaw, że kłuje mnie w jednym, konkretnym miejscu w głowie, albo czuję tak ucisk, jakby coś się powiększało. Mam w tym miejscu na głowie zgrubienie.

Też macie takie coś ??? Boję się że to guz. Jestem załamana.

 

 

Drugi objaw :

W towarzystwie jem, ale chwilami nie jestem w stanie jeść, bo czuję ogromny niepokój, a najgorsze jest to, że głowa zaczyna mi się trząść, jakbym miała dostać ataku padaczki.

 

 

 

Czy to nerwica ???

 

Myślę, że to nasza nerwica lękowa tak działa na nasz organizm iż myślimy o guzach i tp.

Ja walczę od 6 m-cy mimo leków dziś rano miałem ostry napad. Mimio, że wmawiam sobie iż to tylko nerwy!!!

 

 

 

Mam też fobię społeczną.

 

[Dodane po edycji:]

 

Też miałem taki atak jak ty, pełno badań i nic tylko NERWICA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie guza - czasami u ludzi powiększają się węzły chłonne na głowie - ot tak, i takie sobie zostają.

a bolące są objawem infekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być ciśnienie, nerwobóle, to może być zarówno wszystko jak i nic..dlatego najlepiej najpierw zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu, porób badania a potem się dopiero zastanawiaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo często taki objaw, że kłuje mnie w jednym, konkretnym miejscu w głowie, albo czuję tak ucisk, jakby coś się powiększało. Mam w tym miejscu na głowie zgrubienie.

Też macie takie coś ??? Boję się że to guz. Jestem załamana.

 

Też sobie wkręcam takie rzeczy ale staram się wkręcić sobie że to tylko nerwica.

Bo tak pewnie jest. Mam jedno zgrubienie na głowie, z tyłu - ale mój chłopak ma tak samo i mam to od dziecka. Guz mózgu jest w mózgu a mózg od skóry dzieli czaszka. Guz nie jest w stanie jej naciągnąć, nie wyczułabyś go. A czaszka ma różne nierówności terenu. Równie dobrze mogą to być węzły chłonne.

p.s. Tzw ucisk głowy jest bardzo popularny w nerwicy.

 

A głowa często mnie boli, kłuje, pulsuje... nawet teraz. Nerwica i skoki ciśnienia, pogoda się zmienia, wiosna idzie.

 

 

Drugi objaw :

W towarzystwie jem, ale chwilami nie jestem w stanie jeść, bo czuję ogromny niepokój, a najgorsze jest to, że głowa zaczyna mi się trząść, jakbym miała dostać ataku padaczki.

Czy to nerwica ???

 

Atak padaczki inaczej wygląda. A masz problemy z widzeniem? Rozmywa Ci się obraz, widzisz podwójnie? A drętwienie? Drętwieje Ci jedna strona ciała, masz takie napady?

Co do jedzenia- ja też często czuję niepokój jedząc coś w towarzystwie i nic przełknąć nie mogę, to normalne w nerwicy.

 

 

 

Mam też fobię społeczną.

 

Ja także :smile:

 

Cóż, mam te objawy co Ty i też wkręcam sobie różne złe rzeczy ale chyba musimy pojąć że to nerwica nam takie figle robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz objawy nerwicy. Ja też to mam. Tzw objawy somatyczne.

 

Guz ma inne objawy. Min zaburzenia widzenia i drętwienia poważne ciała, ból głowy jest już przy bardzo rozwiniętych guzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja także mam silne bóle głowy jednostronne, lub boli mnie czoło.

Lekarka kiedyś stwierdziła, ze to migrena, sama nie wiem.

 

[Dodane po edycji:]

 

Miki74 owszem, może i bym nie wyczuła.Ale potrafisz odpowiedzieć dlaczego akurat w tym miejscu gdzie mam zgrubienie na głowce kłuje mnie, uciska, czuje gorąco. Niepokój... ??

Czemu nie po prawej stronie, tylko zawsze po lewej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja także mam silne bóle głowy jednostronne, lub boli mnie czoło.

Lekarka kiedyś stwierdziła, ze to migrena, sama nie wiem.

 

Ja też tak mam i żyję :smile: Bóle migrenowe, uciskowe itp norma w nerwicy.

 

 

Miki74 owszem, może i bym nie wyczuła.Ale potrafisz odpowiedzieć dlaczego akurat w tym miejscu gdzie mam zgrubienie na głowce kłuje mnie, uciska, czuje gorąco. Niepokój... ??

Czemu nie po prawej stronie, tylko zawsze po lewej ?

 

Jasne że byś nie wyczuła. Chyba że masz moc wyczuwać coś przez czaszkę.

A czemu akurat tam Cie boli?

Bo sobie tak wkręciłaś. I boli. Somatyzacja nerwicy. Jak sobie wkręcisz że boli Cie z tyłu to zacznie boleć z tyłu. I sprawdz czy to nie węzły, tak jak Doxy pisze -możesz mieć infekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czasami tak mam, jak nic nie robię, nudzę się np. to myślę sobie kiedy mnie znowu zacznie kłuć w tej głowie, albo kiedy mnie znowu zacznie boleć ta głowa i tak myślę, myślę, odczuwam niepokój. A po paru minutach już coś tam w mojej głowie zaczyna się dziać.

 

Najczęściej wieczorem.

 

 

Ostatnio zastanawiam się coraz częściej, czy moja neurolog nie stwierdziła u mnie złej diagnozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiam się coraz częściej, czy moja neurolog nie stwierdziła u mnie złej diagnozy.

Christina, to o czym piszesz jest typowe w nerwicy - lęk, wymyślanie sobie chorób. Gdybyś była chora neurologicznie to nie czułabyś lęku. To co masz to hipochondria - to bardzo typowe w nerwicy, miałam to samo. Tak jak ktoś napisał, guza w mózgu nie możesz czuć na skórze głowy bo go oddziela czaszka - gruba kość. Zgrubienia na głowie mamy bo tak jest zbudowana nasza głowa ;) podobno im więcej nierówności tym bardziej jesteśmy inteligentni ;)

Jak sama widzisz te objawy ci się nasilają gdy jesteś spięta, zdenerwowana, co jest jasne że to z nerwicy a nie z innych przyczyn. Więc walcz z nią nie z guzami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×