Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pogoda a nerwica...


Gość gregory21

Czy pogoda wpływa na pogłebienie sie s.lękowych  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pogoda wpływa na pogłebienie sie s.lękowych

    • nie ma to dla mnie znaczenia
      5
    • czuje sie przygnębiony(a)
      3
    • moje s. lękowe znacznie sie pogarszają
      7
    • byle do wiosny
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Moim zdaniem pogoda wpływa i to bardzo na każdego człowieka. Swego czasu nawet o tym czytałem. Jedni reagują na jej zmiany mniej, inni bardziej. A my wrażliwcy podobnie - ja czasem a nawet często doszukuję się w pogodzie powodów moich stanów i mam wrażenie że zmiana pogody wywołuje we mnie niepokój....

A kiedyś tak nie było....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmiana może tak ale na przykład zima mi się BARDZO podoba, pada śnieg, jest cudownie :mrgreen:

 

[Dodane po edycji:]

 

Nawet zmieniłam sobie awatar na tę okazję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaaaaaaak

mieszkalam w walii...tam strasznie stale szaro i pada..nawet anglicy mowia ze walia i szkocja...jedna pora roku...deszczowa...

myslalam ze oszaleje...leki na porzadku dziennym

jak to sie mowi...pogoda depresyjna

 

gregory21 czyli ten lek bardzo ci pomogl? ja dopiero 2.5tyg biore sertraline 50mg...chyba troszke lepiej ale jeszcze mam leki

ale jak mowisz ...balam sie sama wyjsc po dziecko do szkoly..dwa przystanki dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milky5, jesli sie dobrze orientuje to jestes w londynie , no pogoda i klimat sprzyja tej chorobie...w angli ten lek nazywa sie citalopram , jest chyba jednym z bardzo czesto wypisywanych przez tamtejsze GP , sertraline 50mg nie znam tego ale , mysle ze to cos co powinno stlumic lęki...dla mnie najgorsze byly 2 a w sumie 4 tyg pozniej juz stopniowo lepiej... tyle ze bez terapi sie nie obejdzie.. leczysz sie gdzies?? jesli masz ochote pisz na pw lub gg pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregory tak w londynie jestem od 6 tygodni :evil:

a z tym lekiem od GP masz racje oni prawdopodobnie to przypisuja...u mnie bylo tak ze jak bylam w Polsce bylam w szpitalu-mialam atak -nie wiedzialam ze to nerwica...tam mi dali asertin a tutaj dali mi odpowiednik asertin-sertraline...no i ja sobie potem przerwalam bo czulam sie ok...wrocilo ze zdwojona sila...ataki a potem leki...i lekarz kazal mi brac znowu sertraline, wieksza dawke...i jesli nie pomoze to wlasnie mowil o tym citalopram...a co to ??? nie mam pojecia i boje sie wszelkich zmian lekow :oops:

 

dzis pogoda szara...deszczowa...nastroj tez nie bardzo..a caly tydzien bylo tak slonecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milky5, witaj, no to pogoda w londy nie napewno sprzyja Twojemu stanowi...wiesz co najlepiej na www.wikipedia.org wpisz citalopram albo w google, ogolnie jest to antydepresant i antylękowyt , jak dla mnie ja sadzilem ze tylko antydepresant , ale leki jakie mialem , typu , balem sie ciemnosci , mgly , mialem bardzo duzo nn (nerwica natręctw) w skrocie mowiac brakowalo zebym bal sie tylko powietrza... i nie jestem zdrowy ale znowu wiem co to radosc z zycia.. sa dni kiedy napprawde czuje sie ok:) ale niestety sa tez takie kiedy jest zle , dlatego czekam na decyzje o terapi...jeszcze kilka dni.. zwarzywszy na klimat Uk mysle ze to dobry lek bo chcac czy nie jest to depresyjny kraj...bedziesz miala tylko jeden problem... lekarz w Uk nie bedzie znal Twojego leku a ja nie wiem czy przerwanie nagle nie bedzie obrazowalo zadnymi skutkami ubocznymi...:( citalopram jest jak dla mnie ekstra wchlanialny , praktycznie 0 skutkow ubocznych:) a co do starchu zmiany lekow itp.. ja sie balem lykac nawet witamin:)przeszlo:)pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie zmienilam lekow...sertraline biore tutaj...to jest to samo co asertin...lekarz mi tutaj przypisuje

 

no ja ostatnie dni super mialam a dzis rano mam potworny lek...zoladek sciska, mdlosci...koszmar...nie wiem naprawde przed czym...boje sie wyjsc zeby mi sie cos nie stalo.. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja tam lepiej właśnie toleruję pogodę w uk.. kiedyś, przed wyjazdem miałam straszne bóle głowy jak np. miał deszcz padac. w uk ciągle prawie padał, ale mnie łeb nie bolał. może dlatego, że byłam trochę bliżej morza..

od powrotu już w ogóle nie reaguje na pogodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie zmienilam lekow...sertraline biore tutaj...to jest to samo co asertin...lekarz mi tutaj przypisuje

 

no ja ostatnie dni super mialam a dzis rano mam potworny lek...zoladek sciska, mdlosci...koszmar...nie wiem naprawde przed czym...boje sie wyjsc zeby mi sie cos nie stalo.. :roll:

i musze pisac od nowa :mrgreen: wiesz co to chyba lęk przed lękiem..az strach sie bac :( chyba kazdy znas to przechodzil..ja nienawidze tego stanu , musisz postarac sie jakos wybic z tego zadzwon do kogos , ugotuj obiad , nie wiem , staraj sie to przelamac...to niestety nierowna gra , z ktora co chwile trzeba sie mierzyc, chodzisz do jakiegos psychologa , psychiatry?? w londynie jest duzy problem z tym,jest ich jak na lekarstwo , psychiatre uswiadczyc to juz wogole szczescie , ceny jak to w Londynowie kolosalne (50 min psychiatra ok 100F psycholog polowa)jesli masz ochote moge Ci podpowiedziec kilku specjalistow, juz kilku przeszlem...pozdrawiam:)

 

hmm ja tam lepiej właśnie toleruję pogodę w uk.. kiedyś, przed wyjazdem miałam straszne bóle głowy jak np. miał deszcz padac. w uk ciągle prawie padał, ale mnie łeb nie bolał. może dlatego, że byłam trochę bliżej morza..

od powrotu już w ogóle nie reaguje na pogodę.

cos w tym jest , 4 lata praktycznie nie widzialem sniegu .. a teraz sie go boje..ale jazda :twisted::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×